Aksidenti i sotëm në Vërmicë, lëndohet edhe një Zëvendësministër

Sot rreth orës 7:15 në autostradën “Ibrahim Rugova” konkretisht në Vërmicë ka ndodhur një aksident në të cilin janë përfshirë 10 vetura, në mesin...

Digjet një shtëpi në Prishtinë

Gjatë ditës së djeshme në Fshatin Prapashticë të Prishtinës është djegur një shtëpi. Ankuesi ka raportuar në polici se në rrethana të panjohura është përfshirë...

Kjo është vetura nga e cila dyshohet se u vra Oliver Ivanoviq

Kallxo.com ka siguruar fotografinë e një veture nga e cila supozohet të jenë shkrepur katër plumba në liderin e serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviq,...

Azem Syla në gjykimin ndaj Limajt: Unë kam qenë numër një në UÇK

Ish-komandant i shtabit të përgjithshëm të UCK-së, Azem Syla është sjell nga paraburgimi në Gjykatën Themelore të Gjakovës i shoqëruar nga policia, për të...

Këto janë sulmet që janë bërë ndaj Oliver Ivanoviqit

Lideri i iniciativës qytetare "Liria, Demokracia, Drejtësia" në Kosovë, Oliver Ivanoviq, është vrarë mëngjesin e së martës me armë zjarri. Lajmin e ka...

Pamje nga vendi ku u vra Oliver Ivanoviq

Persona ende të panjohur e qëlluan në mëngjesin e sotëm liderin e SDP-së, Oliver Ivanoviq Ivanoviq u qëllua me 4 plumba mëngjesin e sotëm në...

Dy vdekje të dyshimta në Kosovë

Dy vdekje të dyshimta kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme në Kosovë. Në fshatin Dobratin të Graçanicë, raportohet se në shtëpinë e tij është gjetur...

Prokuroria dhe policia: Ivanoviq u sulmua nga një veturë në lëvizje, e cila pas...

Vrasjen e liderit të SDP-së, Oliver Ivanoviq e ka konfirmuar për Express në Prokurorinë Themelore të Mitrovicës Shyqeri Syla. Sipas Sylës sulmuesit ende të panjohur kanë...

Alivanoset gruaja e Ivanoviqit

Milena Ivanoviq, gruaja e Oliver Ivanoviqit, i cili u vra sot para zyrës së tij në Mitrovicë, para sallës së operacionit, mësoi se ajo...

Gjendet një veturë e djegur pas atentatit ndaj Ivanoviqit

Sot është vrarë në Mitrovicën e Veriut lideri i SDP-së, Oliver Ivanoviq. Mësohet se në Lagjen e Doktorëve që gjendet në pjesën veriore, është gjetur e...

Weather

Lajme

Një nga deklaratat e fundit të Ivanoviq: Nuk frikësohem nga shqiptarët, por nga serbët

Oliver Ivanoviq e kishte shfaqur frikën e tij kohëve të fundit se mund të ndodhte diçka në Veri të Mitrovicës. Madje ai kishte thënë se...

Familja e Ivanoviqit refuzon ta bëjë obduksionin në Prishtinë

Kryetari i Iniciativës Qytetare, SDP, Olivier Ivanoviq është vrarë në Mitrovicën Veriore. Ai dyshohet se është gjuajtur me pesë plumba nga një veturë në lëvizje...

Njeriu që i kishte paralajmëruar sulmet ndaj zyrtarëve serbë në Kosovë

Vrasja e liderit të Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviq sot në veri të Mitrovicës ka ngjallur reagime të shumta brenda dhe jashtë vendit. Nacionalistët që...