Vdes një femër, u aksidentua të mërkurën në Autostradën Gjurgjicë-Vërmicë

Në një aksident trafiku që ka ndodhur para dy ditëve, dje në mbrëmje ka ndërruar jetë një femër. Policia ka njoftuar se aksidenti ka ndodhur...

Rrahje në mes të nxënësve në një shkollë të Prishtinës, përdoret dhe thika

Një rrahje në mes të dy nxënësve ka ndodhur dje në mesditë në Prishtinë. Njëri prej tyre është lënduar gjatë përleshjes. Policia ka konfirmuar se...

Dënohet serbi i akuzuar për krime lufte në Vushtrri

Gjykata e Mitrovicës e ka dënuar me 6 vjet e gjashtë muaj serbin Zoran Vukotiq të akuzuar për krime lufte gjatë vitit 1999. Aktgjykimi...

Gjykata sot jep vendimin për serbin që akuzohet për krime luftë në Kosovë

Në Gjykatën Themelore të Mitrovicës sot do të bëhet shpallja në rastin e të akuzuarit për krime lufte Zoran Vukotiq. Aktgjykimi i sotëm do të...

Vazhdon gjykimi për tenderin 6 milionësh të KEK-ut

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, sot pritet që të vazhdoj gjykimi për tenderin 6 milionësh të KEK-ut, ku të akuzuar janë drejtori i KEK-ut,...

Prokuroria nis hetimet ndaj ministrit Rikalo

Ministri i Bujqësisë Nenad Rikalo edhe më tutje vazhdon të jetë pronar dhe person i autorizuar në biznesin e tij “Future System”, Prokuroria Themelore...

Kënaqej në diskotekat gjermane duke paguar me 50 euro false, dënohet shqiptari

Për shkak të falsifikimit të parave një shqiptar (25) është dënuar me 2.5 vjet burg, shkruan mittelbayerische.de 25 vjeçari u shpall i fajshëm për falsifikimin...

Vrasja e 22-vjeçarit, babai i Marvit: Pa drejtësi, bëj vetëgjyqësi

Gati 1 vit më parë, Tirana u trondit nga një ngjarje e rëndë. 22-vjeçari Marvi Mihali u vra me thika nga bashkëmoshatarët e tij...

Konfiskohen rreth 700 kg nën produkte të prishura të mishit në Ferizaj

Inspektorati Komunal në bashkëpunim me Policinë e Kosovës në Ferizaj kanë konfiskuar dhe asgjësuar një sasi të madhe të nënprodukteve të mishit dhe qumështit,...

Kosovari mbyt gruan me sëpatë në Gjermani

Ngjarje e rëndë ka ndodhur në Boon të Gjermanisë. Kosovari 37 vjeçar, Rushit K., ka vrarë gruan e tij me sëpatë. “Ka të bëjë me...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...