Flet Nazim Sahiti: Kjo është e vërteta e incidentit me Agron Mustafën

Drejtori i Antikrimit në Policinë e Kosovës, Nazim Sahiti, ka thënë për Express se incidenti me Agron Mustafën kishte ndodhur me kolegun e tij,...

Publikohen mesazhe të tmerrshme të Ibrahim Kelmedit: Do të isha krenar nëse e kisha...

Ibrahim Kelmendi, i cili po akuzohet nga dëshmitari i Prokurorisë Speciale të Kosovës Shkumbin Mehmeti për disa vrasje të pasluftës, kishte thënë se do...

Dëshmitari Mehmeti: Xhemail Mustafën e vrau Agron Sylejmani

Vrasja veprimtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhemail Mustafa, është bërë nga dora e Agron Sylejmanit. Kështu ka thënë Shkumbin Mehmeti, i cili bënte...

I hoqën tubat e oksigjenit? Spitali i Marsejës reagon për vdekjen e Florenc Beqirajt

Spitali i Marsejës ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të Florenc Beqirajt më 21 dhjetor. Një zëdhënës i Spitalit ku humbi jetën i riu,...

Dyshohet se 17-vjeçarin e vrau me thikë shoku i tij i ngushtë

Familjes Pllana nga Bakshia i vdiq djali i vetëm. 17 vjeçari po dyshohet se u vra nga shoku i tij i ngushtë. Policia është...

Plaku shpërthen në lotë: “Ma vranë se ma vranë djalin, po pse me ja...

Avdi Bytyqin e kanë tradhtuar lotët kur u desh që para të akuzuarve të rrëfejë për vrasjen e djalit të tij, Abedin Bytyqi. Plaku është...

Dështon gjykimi ndaj Azem Sylës në rastin “Toka”

Ka dështuar të mbahet seanca e shqyrtimit kryesor në rastin ndaj Azem Sylës dhe 38 personave tjerë. Shkas është bërë ndërrimi i trupit gjykues. Gjyqtarja...

Ja kush është durrsakja që ktheu shtëpinë në bazë prostitucioni

Zbulohen fotot e 47-vjeçares të arrestuar sot në qytetin e Durrësit pasi kishte kthyer në bazë prostitucioni shtëpinë e saj. Shpresa Pisha (gruaja në foto),...

Kishte në dorë një çështje të rëndësishme, vritet avokatja e njohur

Një avokate e njohur është gjetur e ekzekutuar pasi kishte në dorë një çështje të rëndësishme. Ngjarja ka ndodhur në Ukrainë ku avokatja Iryna Nozdrovska,...

13 vjet burgim kosovarit për rolin e shefit në grupin e tregtisë me heroinë...

Një shqiptar i ri me prejardhje nga Kosova është përgjigjur para gjykatës në Olten-Gösgen, i akuzuar për shkelje të ligjit mbi narkotikët, falsifikim dokumentesh,...

Weather

Lajme

Një nga deklaratat e fundit të Ivanoviq: Nuk frikësohem nga shqiptarët, por nga serbët

Oliver Ivanoviq e kishte shfaqur frikën e tij kohëve të fundit se mund të ndodhte diçka në Veri të Mitrovicës. Madje ai kishte thënë se...

Familja e Ivanoviqit refuzon ta bëjë obduksionin në Prishtinë

Kryetari i Iniciativës Qytetare, SDP, Olivier Ivanoviq është vrarë në Mitrovicën Veriore. Ai dyshohet se është gjuajtur me pesë plumba nga një veturë në lëvizje...

Njeriu që i kishte paralajmëruar sulmet ndaj zyrtarëve serbë në Kosovë

Vrasja e liderit të Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviq sot në veri të Mitrovicës ka ngjallur reagime të shumta brenda dhe jashtë vendit. Nacionalistët që...