Podujevë, nusja sulmon me shufër metalike burrin dhe vjehrrën

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme është arrestuar një femër. Kjo e fundit kishte sulmuar me shufër metalike burrin dhe vjehrrën...

Interesante, në Kosovë vijnë armë me postë nga Tajvani dhe Hong Kongu

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në postën doganore kanë arritur armë nga Tajvani dhe Hong Kongu. Sipas policisë, bëhet fjalë për një...

Arrestohet i arratisuri nga burgu i Lipjanit

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar i arratisuri nga burgu i Lipjanit.   Ai sipas njoftimit kishte arritur të ikë nga burgu me 16.12.2017,...

Rrah gruan e tij, arrestohet nga policia

Gjatë ditës së mërkurë është arrestuar një mashkull i Komunitetit Rom në Istog për dhunë familjare. Arrestimi i tij ndodhi pasi që i njëjti kishte...

Atentati mafioz ndaj Ndokës, kush është pista më e mundshme që po hetohet

Analizimi i provave e pistave paraprake për krimin ku mbeti i vrarë Aleksandër Ndoka, po kryhet nga ekspertë të Krimeve të Rënda në Policinë...

Pamje nga vendi ku u vra Oliver Ivanoviq

Persona ende të panjohur e qëlluan në mëngjesin e sotëm liderin e SDP-së, Oliver Ivanoviq Ivanoviq u qëllua me 4 plumba mëngjesin e sotëm në...

Pas plagosjes me armë zjarri, vdes Oliver Ivanoviq

Lideri i iniciativës qytetare "Liria, Demokracia, Drejtësia" në Kosovë, Oliver Ivanoviq, është sulmuar mëngjesin e së martës me armë zjarri. Lajmin e ka konfirmuar...

Arrestohet Drejtori i Urbanizmit i Komunës së Gjilanit

Valon Shefkiu, drejtori i Urbanizmit i Komunës së Gjilanit është arrestuar para disa orëve dhe është ndaluar për 48 orë në Polici. Arrestimin e Shefkiut...

Vritet një person në veri të Mitrovicës

Një person është vrarë në veriun e Mitrovicës. Në vendin e ngjarjes  shihet personi i shtrirë në rrugë afër veturës Ford Focus me targa të Krushevcit(qytet...

Dënimet ndaj rasteve më të bujshme në vend

Gjykatat vendore këtë vit kanë arritur t’i përfundojnë tri nga proceset më të përfolura. Dy nga to zgjatën me vite. Pas vendimit të Apelit, rasti...

Weather

Lajme

Një nga deklaratat e fundit të Ivanoviq: Nuk frikësohem nga shqiptarët, por nga serbët

Oliver Ivanoviq e kishte shfaqur frikën e tij kohëve të fundit se mund të ndodhte diçka në Veri të Mitrovicës. Madje ai kishte thënë se...

Familja e Ivanoviqit refuzon ta bëjë obduksionin në Prishtinë

Kryetari i Iniciativës Qytetare, SDP, Olivier Ivanoviq është vrarë në Mitrovicën Veriore. Ai dyshohet se është gjuajtur me pesë plumba nga një veturë në lëvizje...

Njeriu që i kishte paralajmëruar sulmet ndaj zyrtarëve serbë në Kosovë

Vrasja e liderit të Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviq sot në veri të Mitrovicës ka ngjallur reagime të shumta brenda dhe jashtë vendit. Nacionalistët që...