I rrahur dhe i lënë në rrugë, kështu e gjeti të katandisur prizrenasin Policia...

Mbrëmë rreth orës 22:40, një patrullë policore përderisa po patrullonte në rrugën “De Rada” në Prizren, ka hasur në një person të lënduar. Me këtë...

Alarmante vrasja e të miturve gjatë vitit 2017 në Kosovë

Numri i vrasjeve në një shtet të vogël siç është Kosova vazhdon të jetë shqetësues dhe ofron pasiguri tek qytetarët Përgjatë vitit 2017,nga muaji janar...

Ministri sot në seancë të gjykimit

Pas tri seancave që dështuan të mbahen për arsye të ndryshme, sot pritet që të vazhdojë gjykimi ndaj Ministrit të Zhvillimit Ekonomik Valdrin Lluka. Dy...

Rivotimi në Istog, tre persona intervistohen për ryshfet

Tre persona janë intervistuar për dhënie dhe marrje të ryshfetit gjatë procesit zgjedhor në Istog. Lajmin për klankosova.tv e ka bërë të ditur Xhevat Ibraj,...

Albin Kurti të mërkurën në Gjykatë

Katër deputetët nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët gjykohen për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës do të paraqitën përsëri të...

Xheloz për njeriun e zemrës, i riu i vë flakën klubit ku punonte e...

Një djalë xheloz i ka vendosur flakën një klubi striptizmi pasi nuk mund të pranonte faktin se e dashura e tij kërcente aty.   Creio Bishop...

Paralajmron policia: Keni kujdes, publikimi në media mund t’ju kushtojë!

Policia e Kosovës (PK),pas publikimit tënjë video-incizimi në media, ku shihet një mjet transportues udhëtarësh “autobus”, duke bërë kundërvajtje dhe duke paraqitur rrezik në...

Goditet banda shqiptare në Itali, parukierja merrte informacione nga klientët e më pas organizonte...

Policia italiane ka goditur një bandë grabitësish të përbërë nga shqiptarë ku rol kryesor kishte një femër. Ajo siguronte inofrmacione për objektivat e grabitjes.   Gruaja...

Durrës, ndalohet kamioni, 2 kg heroinë brenda

Një sasi prej 2 kg heroine është gjendur brenda një kamioni të ngarkuar me pelet në qytetin e Durrësit.     Kjo sasi droge u gjet gjatë...

Vetëm këtë vit u rrahën rreth 50 zyrtarë policorë në detyrë

Një mashkull është arrestuar për kanosje të zyrtarëve policorë, të premten në Istog. Të enjten, dy policë të tjerë përfunduan në Qendrën Klinike Universitare...

Weather

Lajme

Kujtim Shala: Haradinaj t’i prijë gjetjes së zgjidhjes, ta respektojë opozitën

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, ka kërkuar nga Haradinaj të jetë në krye të procesit për ta gjetur një zgjidhje për demarkacionin. Shala ka thënë...

Nxehet situata në Kuvend, Haradinaj: Marre ju koftë juve të LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet t’i dhemb askujt që raporti i Bulliqit të mos jetë pjesë e marrëveshjes. Ai ka...

Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...