Vlorë: I riu zbraz armën në mes të qytetit, ka të plagosur

Një i ri ka zbrazur armën ditën e sotme në Vlorë, në zonën e quajtur Sahati. Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në qendër të qytetit, në...

Rritet numri i viktimave në Teksas, autori kapet i gjallë

Sipas raportimeve të fundit numri i viktimave është rritur dhe ka shkuar në 10. Për sulmin ka reaguar dhe Presidenti Trump, i cili shkruan se...

Tragjike, 8 viktima nga sulmi me armë në shkollë

Të paktën 8 persona raportohet se kanë humbur jetën nga të shtënat e shënuara këtë të premte në shkollën e mesme në “Santa Fe”,...

Grabitje në mes të Tiranës, maskat vjedhin supermarketin

Një grabitje ka ndodhur këtë të premte në mëngjes, në një zonë mjaft të populluar të Tiranës. 3 persona ende të paidentifikuar nga policia kanë...

Korçë/ Përmbyset mjeti i ngarkuar me dru kontrabandë, dy persona plagosen rëndë

Nje aksident i rëndë është regjistruar në Moglicë me dy të plagosur, kur një automjet i ngarkuar me dru kontrabandë ka dalë nga rruga...

Katër imamët dhe Fuad Ramiqi lirohen nga akuzat

Katër imamët kosovarë, Enes Goga, Mazllam Mazllami, Bedri Robaj e Idriz Ballabani si dhe Fuad Ramiqi, janë shpallur të pafajshëm. Gjykimi i katër imamëve...

Dy vite e gjashtë muaj burgim për zyrtaren që e vodhi bankën në vlerë...

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues ndaj të akuzuarës F. J. në kohë zgjatje prej 2 (dy) vjet e 6 (gjashtë) muaj...

Dënohet me 21 vjet burgim i akuzuari për vrasjen e policit në Skenderaj

Gjykata Themelore në Mitrovicë, të premten, i ka shqiptuar dënim unik prej 21 vjet burgim, Maliq Biringjikut, i cili akuzohej për vrasjen e policit...

Nëntë të akuzuarit për sulm ndaj kombëtares izraelite në Shkodër shpallen fajtorë

Gjykata Themelore në Prishtinë i shpalli fajtorë nëntë të akuzuarit për organizimin e sulmit të parandaluar në Shkondër ndaj lojtarëve të Kombëtares së Izraelit...

Baton Haxhiu humb betejën me YHIR për favorizimin e PDK’së gjatë zgjedhjeve

Gjykata Themelore e Prishtinës e ka hedhur poshtë padinë për shpifje dhe fyerje të ushtruar nga Klan Kosova ndaj organizatës Nisma e të Rinjve...

Weather

Lajme

Pas veprimeve të mbrëmshme, Labi poston video të Behgjet Pacollit duke kënduar

Behgjet Pacolli mbrëmë u bë "horë" me disa postime në Facebook. Një shtrëngim i duarve me Donald Trump e ka shfaqur Pacollin teksa vrapon pas tij...

Haradinaj takon presidentin e KE-së: Brukseli përshëndet çdo progres që ka bërë Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovë, Ramush Haradinaj, në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, së bashku...

Haradinaj: SHBA-të kanë rol të pazëvendësueshëm në rrugën euro-atlantike të vendit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së tij zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot bashkë me Presidentin Hashim Thaçi...