Arrestohen 5 shqiptarë për trafikim droge në Itali

Pesë shqiptarë, djem të të njëjtit fis u arrestuan nga policia e Varesse në Itali për trafik droge Ata mbaheshin nën vëzhgim prej kohësh, pasi...

Apeli vërteton dënimin prej katër vjet e gjashtë muaj burgim për tentim vrasjen në...

Gjykata e Apelit ka vërtetuar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Mitrovicë, me të cilin Sabedin Hyseni ishte dënuar me katër vjet e gjashtë muaj...

Vetura nga e cila u vra Ivanoviq është pronë e një serbi të vdekur...

Vetura ‘Opel Astra’ që u gjet e gjysmë e djegur, pak kilometra larg vendit ku u vra Oliver Ivanoviq, është në pronësi të një...

Pas vrasjes së Ivanoviq, ky politikan është i kërcënuari i radhës

Një ditë pas vrasjes të politikanit serb, Oliver Ivanoviq, një politikan tjetër është i kërcënuari i radhës. Burime të afërta të Indeksonline me inteligjencën bëjnë...

Kosovarët të armatosur me armë ilegale

“E kam përmendur edhe në një intervistë se qitja me armë është traditë shqiptare, me të vërtetë është traditë e hershme shqiptare”, kështu ka...

EULEX: Kosova vendos se a do ta lejojë Serbinë të përfshihet në hetimet për...

Serbia ka kërkuar zyrtarisht që të përfshihet në hetimet për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq. Ivanoviq u vra dje nga persona ende të...

Policia me informata të reja në lidhje me hetimet për vrasjen e Ivanoviqit

Lidhur me rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit, kreut të Iniciativës Qytetare SDP, të ndodhur dje rreth orës 08:10 në rrugën “Sutjeska” në veri...

Tragjedia në Dol të Gjakovës, 45-vjeçari i dha fund jetës mbi varrin e babës

Zgjodhi varrin e babës që t’i japë fund jetës. Kolë Marku, 45 vjeç, nga fshati Dol në Komunën e Gjakovës, mëngjesin e së shtunës...

Tre dëshmitarë të rinj në gjykimin për vrasjen e Donjeta Pajazitajt

Tre dëshmitarë u propozuan të dëshmojnë në gjykimin për vrasjen e Donjeta Pajazitajt. Një polic hetues dhe dy ekspertë nga mjekësia ligjore dhe mikrobiologjia u...

Rrihet nga bashkëshorti, përfundon në spital

Gjatë ditës së djeshme në Obiliq është raportuar për një rast të dhunës në familje. Viktima e gjinisë femërore ka raportuar në polici se është...

Weather

Lajme

Nënshkrimet e 43 deputetëve për të zhbërë Specialen nuk janë më të vlefshme, ekspertët...

Mesazhet e ashpra të përfaqësuesve ndërkombëtarë rreth nismës së një grupi të deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale, deri më tash nuk...

Thaçi Haradinajt: Shprehja e mendimit të lirë nuk duhet degraduar në fyerje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas fyerjes së nënkryetarit të OVL-së së UÇK-së Nasim Haradinaj, ndaj Greg Delawies, që e quajti palaço. Ka...

Stoltenberg dënon vrasjen e Ivanoviqit, thërret për qetësi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka dënuar vrasjen e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq. Ai ka thënë se aleanca ushtarake e Perëndimit...