Gjykimi i gjinekologes Zeqiri, dëshmitarja tregon se sa e pagoi për trajtimin e pasuksesshëm

Në procesin gjyqësor ndaj gjinekologes Gjina Zeqiri e cila akuzohet për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor, transplantim të kundërligjshëm dhe trafikim të organeve dhe qelizave...

Prokuroria e Pejës për 1 muaj i ka akuzuar 228 persona me gjithsej 174...

Prokuroria Themelore e Pejës vetëm gjatë muajit nëntor ka ngritur 174 aktakuza, ndaj gjithsej 228 personave, për vepra të ndryshme penale nga Kodi Penal...

Gjenden 15 kilogramë eksploziv në Gazimestan

Policia e Kosovës ka gjetur rreth 15 kilogramë eksploziv në fshatin Mazgit, në afërsi të vendit të njohur si Gazimestan. Rastin e konfirmuar Policia e...

Lirohet Lutfi Dervishi, lënda kthehet në rigjykim

Urologu Lutfi Dervishi është liruar nga burgu dhe atij i është caktuar një masë më e lehtë. Kjo pasi që Gjykata e Apelit ka...

Ferizaj, kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarve për grabitje dhe vjedhje

Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka paraqitur kërkesë pranë Gjykatës Themelore në Ferizaj për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit H.V. dhe R.B,...

Aktakuzë për shoferin e autobusit që rrezikoi jetën e 23 personave

Prokuroria Themelore e Pejës, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë kundër S.K., për veprën penale “Rrezikimi i trafikut publik”. Sipas aktakuzës, i pandehuri S. K.,...

Arrestohen dy serbë në parkingun e Ministrisë së FSK-së

Dy persona të nacionalitetit serb janë arrestuar gjatë ditës së sotme në parkingun e objektit të Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës. KALLXo.com mëson...

Dy persona të dyshuar për vrasje në tentativë ekstradohen nga Mali i Zi në...

Dy persona të dyshuar për veprën penale, ‘vrasje e rëndë në tentativë’ janë ekstraduar nga Mali i Zi në Kosovë. Kjo është bërë e ditur...

Prishtinë, tri femra arrestohen për prostitucion

Tri femra janë arrestuar në Prishtinë, nën dyshimin për mundësim dhe detyrim të prostitucionit. Sipas policisë, të njëjtat pas intervistimit me urdhër të prokurorit dërgohen në...

Istogasi keqpërdor seksualisht të miturën

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në Istog është arrestuar një person i dyshuar i cili ka keqpërdorur seksualisht viktimën nën moshën...

Weather

Lajme

Gjatë vikendit, mot i ftohtë dhe me borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se këtë vikend, do të vazhdojë të mbetet situata meteorologjike jostabile. ‘Kjo si pasojë e masave të ajrit të ardhura...

Formimi i Ushtrisë së Kosovës, lajm në mediat ndërkombëtare

Mediat më të rëndësishme europiane dhe botërore kanë përcjellë lajmin nga Prishtina se Kosova ka formuar ushtrinë e saj të shtetit. Media e njohur globale...

Deputeti që ofroi dorëheqje pas formimit të Ushtrisë

“Nga sot, jam i gatshëm të jap edhe dorëheqje. Misioni jem përfundon me bërjen e ushtrisë së Kosovë, ka thënë deputeti Haxhi Shala Haxhi Shala...