Pas vrasjes në Suharekë: Një familje në zi, një e mbyllur

​Dera e familjes Luga nga fshati Duhël i Suharekës është e mbyllur. Dy djemtë e kësaj familje, dyshohen të jenë pjesëmarrës në vrasjen e 17...

Hetimi për rastin e gylenistëve, në duart e prokurores së re

Habibe Statovci-Salihi ka marrë detyrën në Prokurorinë Speciale vetëm para pak javësh U zotua se do të jetë i pakompromis kundër të gjithë atyre që...

Aksident në Drenas, vetura përplaset në pompën e derivateve

Një aksident trafiku ka ndodhur mesditën e sotme në magjistralen Drenas-Komoran, saktësisht afër shkollës së mesme në Drenas. Një veturë me targa të Gjermanisë i...

Rasti i ndërtimeve pa leje, konfirmohet aktakuza për dy ish-zyrtarët e Komunës së Prishtinës

Gjykata Themelore në Prishtinë ka konfirmuar aktakuzën në rastin e dy ish-zyrtarëve të Komunës së Prishtinës, Ismet Haliti dhe Skender Canolli, të cilët akuzohen...

Gjyqi i mbyllur i “Syrit të popullit”, të akuzuarit deklarohen të pafajshëm

Të akuzuarit në rastin e njohur si “Syri i Popullit”, janë deklaruar të pafajshëm në seancën fillestare, të mbajtur të mërkurën në Gjykatën Themelore...

Gjykata Supreme e kthen në rivendosje rastin e ish-prokurores Badivuku

Më shumë se 9 muaj nga koha kur Gjykata e Apelit të Kosovës e kishte vërtetuar dënimin prej 3 vjetësh të Vahide Badivukut për...

Policia arreston 5 persona në Prishtinë dhe Gjakovë, falsifikonin dokumente

Policia e Kosovës, përkatësisht Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar, në bashkëpunim me Prokurorinë e shtetit, pas hetimeve intensive të kryera, lidhur me...

Gjykata merr vendim për vëllain e Zahir Pajazitit

Gjykata Themelore në Prishtinë shpalli sot aktgjykimin për zyrtarët e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale Bajram Pajaziti e Bajram Azemi. Gjykata shpalli të pafajshëm...

Lëshohet urdhër për sjelle më detyrim për punëtorin e PTK-së që mungoi në seancë

Mungesa e të akuzuarit për përvetësim në detyrë, Muhedin Bikliqi, ka bërë që të dështojë seanca e së mërkurës ndaj tij, e paraparë të...

Bastisje në veri, Njësia Speciale në aksion

Departamenti i Hetimeve Tatimore (DHTI) dhe Inteligjencës sot në mëngjes ka zhvilluar një aksion kontrolli bastisje në Zubin Potok, në katër lokacione nën dyshimin...

Weather

Lajme

Emërohet ushtruesi i detyrës së drejtorit të Agjencisë së Akreditimit

Avni Gashi, është emëruar Ushtrues Detyre i Drejtorit të Agjencisë Kosovare për Akreditim. Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka zëvendësuar Ushtruesin e Detyrës së...

Audio-incizimi i komandantit të FSK’së: Me i pas Kosova 60 mijë veteranë s’kishim pas...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, shprehet i habitur me numrin e madh të veteranëve të UÇK-së, teksa edhe pranon se...

Parashikimi i Motit – E premte e vranët në Kosovë

Sot në Kosovë do të mbretërojë mot me diell dhe vranësira të çrregullta, ka bërë të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës “Vendi ynë do të...