Aksident në Gjilan, rrotullohet kamioni

Një numër i konsiderueshëm i aksidenteve janë raportuar të kenë ndodhur vetëm gjatë ditë së sotme. Një i tillë ka ndodhur edhe në fshatin Dobërçan...

​Shefi i hetimeve në Pejë mori dhuratë një lokal nga një biznesmen, policia hesht

Drejtoria e Përgjithshme e Policisë, sikurse edhe ajo Rajonale në Pejë, po heshtin për skandalin e shefit të hetimeve në Pejë që pranoi dhuratë...

Aksident në hyrje të Fushë-Kosovës, rrokulliset vetura

Para disa minutave ka ndodhur një aksident në hyrje të Fushë-Kosovës, raporton një lexues i Gazetës Express nga vendi i ngjarjes. Një veturë e...

Arrestohen dy persona të dyshuar për fajde, armëmbajtje pa leje, kanosje dhe shtytje në...

Sot Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, përmes punës hetimore dhe operative në funksion të implementimit të planit...

Vjedhje në Prizren, arrestohet një i dyshuar

Policia e Prizrenit ka arrestuar një të dyshuar për vjedhje, ndërsa një tjetër person është në arrati. Një qytetare e ka lajmëruar policinë se në...

Masakër në Manchester: Vajza ecën drejt spitalit me fytin e prerë

Kjo është vajza e cila qetësisht del nga hoteli Hitlon me pizhame drejt spitalit për të kuruar qafen e saj të prerë. 20-vjeçarja Shaunagh Philpott,...

Kosovari tentoi të dhunojë një femër boshnjake, arrestohet nga policia

Policia e Kosovës ka arrestuar kosovarin pasi i njëjti ka tentuar të dhunojë një femër boshnjake, shtetase e Kosovës. Sipas policisë femra ka pranuar tretman...

Detaje të reja për aksidentin me fatalitet në Fushë-Kosovë

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka dhënë detaje për aksidentin me fatalitet që ka ndodhur të martën në fshatin Bardh i Madh...

Mërgimtari sulmon fizikisht policët e Kosovës në trafik

Një mërgimtar nga Suedia është ndaluar nga Policia e Kosovës për mos respektim të shenjave të komunikacionit. Derisa njësia ishte duke u marrë me rastin,...

Lëndohen katër persona në një aksident në Gjakovë, njëri prej tyre i mitur

Dje në fshatin Kornicë të Gjakovës ka ndodhur një aksident trafiku ku kanë mbetur të lënduar katër persona, njëri prej tyre i mitur. Dyshohet...

Weather

Lajme

Aktakuzat kundër krerëve të UÇK’së po i harton prokurori që ndoqi Mlladiqin e Millosheviqin

Mediumi gjerman Deutche Welle shkruan se prokurori britanik, Allan Tiger, do të punojë në ngritjen e aktakuzave për ish-komandantët e UÇK-së në Gjykatën Speciale....

Bennet: Prokurorët që kanë punuar me raportin e Dick Martyt kanë dështuar të ngrenë...

Zëdhënësi i Gjykatës Speciale për Kosovën, Chritofor Bennet, ka thënë se të gjithë prokurorët të cilët janë marrë me raportin e Dick Martyt që...

Mbishkrime tallëse ndaj Bahri Hysenit në murin e Fakultetit të Filologjisë

Disa mbishkrime të cilat përqeshin kryesuesin e ri të Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), Bahri Hyseni, janë shfaqur këtyre ditëve në murin e ndërtesës...