Kush janë dy prokurorët që po hetojnë vrasjen e Ivanoviqit

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Mitrovicës, Shyqeri Syla, tha se kjo prokurori ka nisur hetimet për vrasjen e liderit të serbëve të Kosovës, Oliver...

10 mijë euro për ata që japin informata për vrasjen e Ivanoviqit

Pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, Policia e Kosovës ka ofruar shpërblim prej 10.000 eurosh për cilindo qytetar që jep informacione lidhur me kryesit e...

Policia e Kosovës ofron 10 mijë euro për informacione që lidhen me vrasjen e...

Policia e Kosovës, përmes një komunikate për media ka bërë të ditur që ofron një shpërblim prej 10 mijë euro për cilindo qytetar që...

Jakup Krasniqi ftohet për të dëshmuar në gjykimin ndaj Limajt

Jakup Krasniqi do të ftohet për të dëshmuar në gjykimin kundër Fatmir Limajt, i akuzuar për krime lufte. Kjo ka qenë kërkesë e prokurores Drita...

Maloku thotë se për vrasjen e Binishit dhe Hoxhës mori vesh nga fshatarët e...

Naim Maloku ka përfunduar dëshminë e tij në rastin kundër Fatmir Limajt. Maloku, tha së për vrasjen e Selman Binishit e Ramiz Hoxhës, kishte marrë...

Vrasja e Ivanoviqit, Policia gjen prova materiale në vend të ngjarjes

Policia e Kosovës ka njoftuar zyrtarisht se rreth orës 08:10 min, në rrugën “Sutjeska” në veri të Mitrovicës, është regjistruar një incident me përdorim...

Gjithçka ndodhi për tre minuta: Ky ishte njeriu i parë që e pa Ivanoviqin...

Kolegia nga partia dhe bashkëpunëtorja e Oliver Ivanoviqit, Ksenija Bozoviq, thotë se askush nuk i ka dëgjuar të shtënat kur është vrarë Ivanoviqi dhe...

Zëvendësministri serb në Kosovë shkakton aksident dhe ikën nga vendi i ngjarjes

Dje në autostradën Prishtinë-Pejë, saktësisht në fshatin Zabel i Lartë ka ndodhur një aksident trafiku në të cilën janë përfshirë dy vetura. Express mëson...

Aksidenti i sotëm në Vërmicë, lëndohet edhe një Zëvendësministër

Sot rreth orës 7:15 në autostradën “Ibrahim Rugova” konkretisht në Vërmicë ka ndodhur një aksident në të cilin janë përfshirë 10 vetura, në mesin...

Digjet një shtëpi në Prishtinë

Gjatë ditës së djeshme në Fshatin Prapashticë të Prishtinës është djegur një shtëpi. Ankuesi ka raportuar në polici se në rrethana të panjohura është përfshirë...

Weather

Lajme

Ramush Haradinaj tregon se çka u fol në takim me Mogherinin

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i cili po qëndron në Bruksel së bashku me delegacionin nga Kosova, ka treguar se çfarë është diskutuar në...

Zbulohet në detaje se çka i tha Macron Vuçiqit për Kosovën

Presidenti francez, Emmanuel Macron, kërkon që çështja e Kosovës të zgjidhet para anëtarësimit të Serbisë në BE. Macron të martën i tha presidentit serb, Aleksandar...

Delegacioni kosovar hyn në takim me Mogherinin

Rreth orës 9:00 ka filluar takimi i delegacionit kosovar me përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme, Frederica Mogherini. Liderët kosovarë, presidenti Hashim Thaçi, kryeministri...