Pse në Kosovë meshkujt vetëvriten më shumë se femrat

Vetëvrasjet dhe tentim vetëvrasjet në Kosovë që nga viti 2001e deri në vitin e kaluar kanë pësuar ngritje dhe rënie. Polica e Kosovës në një...

Britanikët nuk u konsultuan për Komisionin e Jurisprudencës

Ndryshe nga pozitat tjera që janë pjesë e memorandumit të nënshkruar mes kryeparlamentarit, Kadri Veseli dhe ambasadorit britanik, Ruari O’Connel, në të cilat ambasada...

Policia shkatërron rrjetin e drogës në Mitrovicën e Veriut

Në edicionin e fundit të emisionit “Drejtësia në Kosovë” janë transmetuar pamjet e njërit prej aksioneve më të mëdha të këtij viti në Mitrovicën...

Flasin familjarët e të vrarëve gjatë trazirave të marsit 2004

Në vitin 2004, ishin dy ditë të kobshme, brenda të cilave humbën jetën 19 persona. Ishin trazirat e 17 e 18 marsit, të cilat...

Gjenden Granata në një Fshat të Gjilanit (Foto)

Dy granata dore të pashpërthyera janë gjetur në fshatin Cërnicë të Gjlanit, raporton Kallxo.com. Policia e Kosovës ishte njoftuar gjatë ditës se afër oborrit të...

Si po marrin nën kontroll bandat shqiptare shpërndarjen e drogave në Evropë

Grupet kriminale që flasin shqip po marrin drejtimin e shpërndarjes së narkotikëve në tregjet e BE-së, duke shqetësuar dukshëm Europën. Autoritetet europiane nuk e...

VIDEO/ 7-vjeçari, ishte prezent kur i vranë babain me sopatë në Vlorë

Një konflikt për një vijë uji ka përfunduar me një të vrarë në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gumenicë, ku Dilaver Veshaj ka qëlluar...

SMS-të rreth një programi diskutohen në gjykimin e ish-zyrtarëve të akreditimit

Për disa SMS u diskutua në gjykimin e ish-zyrtarëve të Agjencisë së Akreditimit. Në gjykimin e ish-zyrtarëve të Agjencisë së Akreditimit Basri Muja e Ferdije...

37 vjeçari i vrarë me armë zjarri në Babimoc është nga një fshat i...

Personi që vdiq ditën e sotme në fshatin Babimoc të Obiliqit është banor i komunës së Vushtrrisë. Siç mëson Express bëhet fjalë për A.K...

Gjendet i vdekur një banor i Babimocit, Policia po kërkon të dyshuarit

Një person i moshës 35 vjeçare ka humbur jetën në fshatin Babimoc të Obiliqit, raporton Gazeta Express. Nuk dihen rrethanat e kësaj vdekjeje mirëpo...

Weather

Lajme

Nesër në Kuvendin e Kosovës, fillon “Java e gruas 2018”

Të hënën, më 19 mars, në orën 11:00, në Kuvendin e Republikës së Kosovës fillon “Java e gruas 2018”, organizuar nga Instituti Kombëtar Demokratik...

Haradinaj ngushëllon familjen Berisha

Kryeministri Ramush Haradinaj ka ngushëlluar familjen e Berisha për vdekjen e Gjon Berishës. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Haradinaj thotë se do të ruaj...

OBSH: Në 90% të rasteve uji i ambalazhuar me mikroplastikë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka njoftuar rishikimin e rreziqeve të përdorimit të shisheve plastike për ujin e pijshëm, pasi një analizë e re...