Ky është 14 vjeçari që u rreh për vdekje nga babai në Kamenicë

Një ngjarje e rëndë ka ndohur në Kamenicë. Një fëmijë 14 vjeçar ka ndërruar jetë mbrëmjen e kaluar në Kamenicë, pasi i njëjti dyshohet se...

Akti makabër i babait në Kamenicë: Pasi mbyti djalin 14-vjeç, rrahu keq edhe vajzën

Në orët e para të ditës së enjte, në fshatin Karaqevë e Poshtme, në Kamenicë, një 14-vjeçar vdiq pasi u rrah keq nga babai...

Kaçanik, vetura godet për vdekje këmbësorin

Një qytetarë është goditur për vdekje nga një veturë në fshatin Dubravë të Kaçanikut. Sipas njoftimit të policisë ai nuk kishte arritur tu mbijetojë lëndimeve. I...

Gjyqi ndaj Azem Sylës dhe të tjerëve rifillon në qershor

Gjykimi ndaj ish-komandantit të UÇK- së dhe ish deputetit të PDK-së, Azem Syla, dhe të akuzuarve tjerë në lidhje me tjetërsimin e pronave në...

Gjendet pa shenja jete një person në Prishtinë

Një person është alivanosur, ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar se i njëjti ka ndërruar jetë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Rrahim Beqiri”, në Prishtinë. “Rr. “Rrahim...

Vdes fëmija në Kamenicë pasi u rrah me shkop druri nga babai

Një fëmijë ka ndërruar jetë në orët e vona të mbrëmjes së kaluar në Karaçevë të komunës së Kamenicës. Policia e Kosovës në Kamenicë është...

Dëshmitari tregon se si djali ish-gjykatëses ia kishte kërkuar 2500 euro për të mos...

Dëshmitari Agim Bajraktaraj, ka deklaruar se djalit të ish-gjykatëses Safete Tolaj, Fisnik Tolaj, ia kishte dhënë 2500 euro, për të mos e vuajtur dënimin...

Detaje nga raporti i autopsisë së Art Kurtit

Sipas raportit të autopsisë së Institutit të Mjekësisë Ligjore, i cili të mërkurën i është dorëzuar Prokurorisë Themelore në Gjakovë, gjurmët e barutit janë...

Tentim vrasje në Prizren, i dyshuari nuk arrestohet!

Të shtëna me armë janë dëgjuar në orët e vonë të mbrëmjes së kaluar në Prizren. Sipas Policisë së Kosovës në rajonin e Prizrenit, në...

Vdes një person në Fushë-Kosovë, u rrëzua nga ndërtesa ku po punonte

Një person ka humbur jetën mëngjesin e sotëm si pasojë e rënies nga një objekt ku po kryheshin punime. “Rreth orës 07:30 kemi marrë informacionin...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...