Dënohen me burgim ish-inspektorët e Komunës së Prishtinës

Ish-inspektorët e Komunës së Prishtinës, janë shpallur fajtorë, të premten, nga Gjykata Themelore në Prishtinë. Shefi i sektorit, Ismet Haliti, është dënuar me 3 vjet...

Aksion i madh policor në Vlorë, arrestohen 6 hajdutë

Policia e Vlorës ka bërë të mundur shkatërrimin e një grup hajdutësh, duke vënë në pranga 6 persona, ndërsa ka proceduar penalisht edhe dy...

Shqiptari ka filluar grevën në burgun belg para 25 ditëve, gjendja e tij shumë...

Enti belg i migrimit do ta dëbojë shqiptarin në vendlindjen e tij, e cila llogaritet si vend ‘me prejardhje të sigurt’. Ky njeri ka...

Shpallet i pafajshëm pas qëndrimit në paraburgim prej 6 vjetësh

Ka kaluar më shumë se 6 vjet në paraburgim dhe në vitin 2017 gjykata atë e ka shpallur të pafajshëm. Për gjithë kohën sa...

Prokurori dhe mbrojtësi i viktimave kërkojnë dënimin e të akuzuarit për krime lufte, Zoran...

Është dhënë fjala përfundimtare nga ana e prokurorit Paul Flynn dhe e mbrojtësit të viktimave Eron Prekazi, të enjten në gjykimin për krime lufte,...

Vdekje e dyshimtë në Prishtinë

Një burrë rreth të 70-ave ka ndërruar jetë në rrugën Migjeni në Prishtinë. Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka konfirmuar se rreth...

Gjykimi ndaj policit kufitar, dëshmitari thotë se bashkë me të kërkuarin nga Interpoli kishin...

Pa prezantuar asnjë dokumentacion të tyre, në korrik të vitit të kaluar, kishin hyrë në Kosovë nga pika kufitare në Han të Elezit, i...

Shpejtësi marramendëse, aksident në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë /Foto

Rreth orës 18:45 në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë, ka ndodhur një aksident trafiku. Vetura e tipit ‘pik up’ ngjyrë e bardhë është përplasur me një furgon,...

Ja për çfarë akuzohen dy drejtorët e Komunës së Gjilanit

Prokuroria Themelore e Gjilanit ka ngritur aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të kësaj komune. Aktakuza e shkruar në 14 faqe shpjegon se për çka po akuzohen...

Aksident te Aeroporti

Një aksident në afërsi të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari” ka ndodhur para pak çastesh. Në këtë aksident janë përfshirë dy automjete, policia...

Weather

Lajme

Prokurimi publik me zhvillime të reja për transparencë më të madhe

Risi të shumta janë prezantuar në fushën e prokurimit publik në Kosovë, me qëllim të lehtësimit të procedurave të aplikimit, rritjes së transparencës, dhe...

Komandanti i KFOR-it: Ushtria e Kosovës u bë në kohën e gabuar

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo D'Addario është deklaruar rreth themelimit të ushtrisë së Kosovës. Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo...

Thaçi deklarohet për takimin e sotëm me Vuçiqin në OKB

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili do të marrë pjesë sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e ku do të...