Arrestohet i dyshuari kryesor për vrasjen e mbrëmshme në Ferizaj

Para pak çastesh, Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin kryesor për vrasjen e mbrëmshme në Ferizaj. Arrestimin e ka konfirmuar për Express, Kryeprokurori i...

Fshehu 81 kg marihuanë në tavanin e shtëpisë në Mitrovicë. Policia konfiskon drogën

Gjatë ditës së djeshme në fshatin Suhodoll të Mitrovicës , policia ka konfiskuar 81 kg drogë të llojit marihuanë. Kjo sasi e drogës është...

Ky është i 29 vjeçari që u vra mbrëmë në Ferizaj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në Ferizaj rreth orës 18:00, kur  B.H. 29 vjeçar, është qëlluar për vdekje me armë zjarri, në rrugën “Reçaku”...

Zbulohet motivi i vrasjes së 29-vjeçarit në Ferizaj

Mbrëmë rreth orës 18:20 në “Rrugën e Reçakut” në Ferizaj, është vrarë me armë zjarri një 29-vjeçar me inicialet B.H. Lidhur me rastin deri tash...

Policia arrestoi dy burra për dhunë ndaj grave të tyre

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme dy burra në dy raste të ndryshme pasi të njëjtit kanë ushtruar dhunë fizike...

Arrestohet hajni nga Gjilani që vodhi në Suharekë

Mbrëmë në Gjilan është arrestuar i dyshuari S. R, i njejti sipas raporteve hetimore kërkohej për vjedhje të kryer në Suharekë. “I dyshuari është sjell...

E dhimbshme: Nëna ra në aeroport para këmbëve të djalit

Rreth orës 17:00 dje në Aeroportin e Prishtinës, është gjetur e vdekur një grua, 76-vjeçare. Rastin policia e ka konfirmuar për Gazetën Express por pa...

Itali, pesë ton marihuanë të ardhur nga Shqipëria, 25 të arrestuar

Guardia di Finanza ka arrestuar në të gjithë Italinë 25 persona përgjegjës për importimin e rreth 5 tonëve kanabis që, sipas mediave të vendit...

Prezantoi fatura të falsifikuara në vlerë prej 86 mijë eurove, arrestohet në Pejë

Një person është arrestuar nga Policia në Pejë, pasi i njësi është hetuar se ka prezantuar fatura të falsifikuara të furnizimit me qëllim të...

Vranë dhe dogjën nënë e bir në Vlorë, arrestohen autorët

Policia e Vlorës ka arrestuar personat përgjegjës për vrasjen e dyfishtë dhe më pas djegien e banesës së Salkie Hoxhallarit (73 vjeç) dhe Olsi...

Weather

Lajme

Serbët kërcënojnë edhe deputetin Milaim Zeka

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Milaim Zeka, i cili vie nga radhët e Nismës Socialdemokrate ka bërë të ditur se ka pranuar kërcënime nga...

BBC: FSK-ja varet nga SHBA-të dhe NATO, ato diktojnë ritmin e transformimit në Ushtri

Prestigjozja britanike “BBC”, i ka kushtuar një artikull të gjatë procesit të transformimit të FSK-së në Ushtri, kundërshtimeve dhe përkrahjeve nga shtetet e tjera...

Vjen reagimi i Amerikës pas sulmit ndaj pelegrinëve serbë në Istog

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar në pasditen e së hënës për një sulm ndaj disa pelegrinëve serbë, në Istog, të dielën. Dy autobusë,...