Ndërhyrja e shpejt e zjarrfikësve shpëton një familje në Gjilan

Ndërhyrja e shpejt e zjarrfikësve ka bërë që një familje të shpejtojë nga më e keqja në Gjilan. Zyrtari për informim dhe Koordinator për Performancë...

Policia jep detaje për aksidentin në Fushë Kosovë

Një person ka mbetur i lënduar si pasojë e një aksidenti në Fushë Kosovë.   Kështu ka bërë të ditur Agron Borovci, zëdhënës i Policisë për...

Vidhet lokali në Prishtinë, publikohet videoja e ngjarjes

Sot në orët e para të mëngjesit në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë, ka ndodhur një plaçkitje e një dyqani të pemëve dhe perimeve. Telegrafi...

Aksident i rëndë në rrugën Fushë Kosovë-Prishtinë, motoristi në pritje të emergjencës

Një aksident komunikacioni ka ndodhur në rrugën Fushë Kosovë- Prishtinë. Nga fotografitë shihet se një motorist është aksidentuar drejt një kamioni. Aksidenti, që sapo ka ndodhur,...

Shkodër, aksident me vdekje, humb jetën 70 vjeçari

Mësohet se i aksidentuari është Lush Deda 70 vjeç. Ngjarja ka ndodhur ne lagjen Bahcallek ne dalje te Shkodrës. Viktima po ecte me një biçiklete...

Djalit të kryeprokurorit i vidhet arma teksa ushtronte fitnes

Albion Bekës, djalit të Kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Imer Beka, tri ditë më parë i është vjedhur arma në veturën e tij...

Ky është vendi ku u gjet i vdekur në veturë aktori i “O Sa...

Art Kurti u gjet i vdekur mëngjesin e sotëm, në orën 07:50, në një veturë në rrugën Gjakovë-Goden në vendin e quajtur Qafa e...

Nisin zyrtarisht hetimet ndaj policëve për arrestimin e Gjuriqit

Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar sot se po vazhdon mbledhjen dhe grumbullimin e informacioneve në lidhje me dyshimet për shkelje eventuale nga ana...

Policia jep detaje për vdekjen e dyshimtë që ndodhi sot në një hotel të...

Gazeta Express ka raportuar për vdekjen e dyshimtë sot që ka ndodhur në lagjen Velania në Prishtinë, kur një 70-vjeçar është gjetur i vdekur...

Gjendet i vdekur një person në një hotel në Prishtinë

Sot rreth orës 13:00, një person është gjetur i vdekur në lagjen Velania në Prishtinë. Këtë lajm e ka konfirmuar policia për Express, por...

Weather

Lajme

Besarta Jashari më fjalë rrëqethëse për ditëlindjen e babait të saj

E bija e heroit kombëtar- Hamëz Jashari, Besarta Jashari ka zgjedhur të shkruajë fjalët më të ndieshme për datën e lindjes së babait të...

“Kosova të fokusohet në zhvillim të teknologjisë dhe të energjisë”

Fondacioni i Mileniumit të Kosovës, do të ndajë 25 bursa për “Gratë në energji, programi i bursave për studime në fushën e energjisë”. Petrit Selimi...

Çfarë pritet të ndodh sot në Kosovë

Ngjarjet e datës 19 shkurt Mbahet mbledhja e Komisionit për Legjislacion dhe Mandate, ku do të behët shqyrtimi i raportit me amendamente në Projektligjin për...