I dënuari me 12 vite ik nga burgu duke u ngjitur si ‘Spiderman’ në...

Policia në Cambridgeshire të Anglisë ka prezantuar videon ku shfaqet lituanezi i njohur vetëm si Urbonas, që ngjitet nëpër telat e mprehtë si një...

Policia arreston dy shtetas të Shqipërisë në Skenderaj, u gjeti 60 kg drogë

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, Policia e Kosovës gjatë patrullimit në qytetin e Skënderajt ka arrestuar dy persona, shtetas të Republikës...

Dhjetëra të vdekur nga zjarri në Baku

Njëzetedy njerëz kanë vdekur nga zjarri në një qendër të rehabilitimit nga droga në kryeqytetin e Azerbajxhanit, Baku. Zyrtarë të Ministrisë së Shëndetësisë kanë thënë...

Nëntë të lënduar në një aksident në Podujevë

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje ka ndodhur një aksident trafiku në fshatin Metehi të Podujevës, ku kanë mbetur të lënduar nëntë persona. Lëndime...

Pedofili nga Zvicra dënohet me 16 vjet burg për abuzim seksual të mbi 80...

Gjykata Penale në Gruyerz (Bulle) Kantoni i Friburgut i ka shqiptuar sot një dënim me 16 vjet heqje lirie një shtetasi zviceran të akuzuar...

Çfarë po bëhet me 6 kuintal kokainë e pastër që u kap në Durrës?

Pas kapjes së 613 kg kokainë në Durrës, sasia rekord e drogësështë dërguar për analiza dhe ekzaminime. Ndërkohë që hetimet vazhdojnë, policia shpreson se me...

Krijuesi i vetëshpallur i Bitcoin përballet me një padi 10 miliardë dollarëshe

Padia thotë se nuk dihet nëse bitcoin është krijuar nga Craig dhe David nga të dy apo asnjëri. Megjithatë është e pamohueshme që Craig dhe...

Serbit i konfiskohet pushka e pistoleta me 25 fishekë

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin e komunitetit Serb në Fushë Kosovë. Gjatë kontrollit, të dyshuarit i janë gjetur një armë zjarri-pushkë gjuetie me...

Mashtruan 25 persona për pasaporta, kush janë dy të arrestuarit nga policia e Tiranës

Gjatë një operacioni të koduar ‘Shtetësia’, policia e Tiranës ka vënë në pranga dy persona, duke i akuzuar për mashtrim. Armando Kitai, 52 vjeç, dhe...

Para të falsifikuara edhe në banka

Një rast i falsifikimit të parave është raportuar dje në rr. Eqrem Çabej në Prishtinë. “Ankuesja femër shqiptare zyrtare e një banke, ka raportuar se...

Weather

Lajme

Paralajmërohen vërshime në Kosovë

Kosova mund të përballet me vërshime, pasi që pritet të ketë reshje më të dendura atmosferike. Kështu ka thënë njohësi i çështjeve të emergjencave, Tahir...

Tahiri dhe Apostolova hapen tryezën “Rruga drejt një kodi Civil”

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri së bashku me Shefen e Zyrës së BE-së/Përfaqësuesja e Posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, hapën sot tryezën...

Rikthehet bora në Kosovë, Tahirsylaj tregon deri kur do të zgjasë dimri

Eksperti i meteorologjisë, njëherësh edhe profesor i meteorologjisë në universitetin shtetëror, Sylë Tahirsylaj, ka treguar se deri kur do të jenë prezente reshjet e...