Çifti bashkëshortor të plagosur të premten në Skenderaj, janë në gjendje të rëndë shëndetësore

Dy qytetarët e plagosur të premten pasdite në fshatin Radishevë të Skenderajt, janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Që nga e premtja ata gjenden në...

Gjykata 30 ditë paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e gruas në Skenderaj

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka miratuar kërkesën e prokurores Zejnie Kela për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të dyshuarit Xh.T., i cili dyshohet...

Shefi i AKI’së fillon raportimin para Komisionit, pa praninë e mediave

Shefi i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, Driton Gashi tashmë është paraqitur para deputetëve të  Komisionit Parlamentar për Mbikëqyrje të AKI’së, para të cilëve do...

Flasin nga kompania “Bechtel-Enka” për aksidentin e djeshëm tragjik, ku humbën jetën dy të...

Aksidenti që ndodhi në mëngjesin e djeshëm, ku u përfshinë një veturë dhe një kamion i kompanisë "Bechtel-Enka", la të vdekur dy persona. Dje policia...

Therrje me thikë në Ferizaj

Pas një mosmarrëveshje në mes të dy personave në Ferizaj, njëri prej tyre është sulmuar fizikisht  dhe ka përfunduar në spital. Sulmuesi kishte therrë me...

Pesë të arrestuar përfundojnë në burgun e Dubravës

Gjatë ditës së djeshme në Obiliqn në bazë të tri urdhëresave të lëshuara nga gjykata, policia ka arrestuar tre meshkuj dhe të njëjtit janë...

Prokuroria kërkon paraburgim për personin që dyshohet se vrau gruan në Skenderaj

Dy ditë pas rastit të vrasjes që ndodhi në Radishevë të Skenderajt, në Gjykatën e Mitrovicës është mbajtur seanca, ku prokurorja e rastit ka...

Atentati mafioz ndaj Ndokës, kush është pista më e mundshme që po hetohet

Analizimi i provave e pistave paraprake për krimin ku mbeti i vrarë Aleksandër Ndoka, po kryhet nga ekspertë të Krimeve të Rënda në Policinë...

Dyshohet se 17-vjeçarin e vrau me thikë shoku i tij i ngushtë

Familjes Pllana nga Bakshia i vdiq djali i vetëm. 17 vjeçari po dyshohet se u vra nga shoku i tij i ngushtë. Policia është...

Akuza për mësimdhënësen, prindërit thonë se ajo ia shkuli flokët djalit të tyre

Një mësimdhënëse në Prizren akuzohet nga prindërit e një nxënësi se ka ushtruar dhunë fizike ndaj tij. Prindërit thonë se mësuesja ia ka shkulur...

Weather

Lajme

Familja e Ivanoviqit refuzon ta bëjë obduksionin në Prishtinë

Kryetari i Iniciativës Qytetare, SDP, Olivier Ivanoviq është vrarë në Mitrovicën Veriore. Ai dyshohet se është gjuajtur me pesë plumba nga një veturë në lëvizje...

Njeriu që i kishte paralajmëruar sulmet ndaj zyrtarëve serbë në Kosovë

Vrasja e liderit të Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviq sot në veri të Mitrovicës ka ngjallur reagime të shumta brenda dhe jashtë vendit. Nacionalistët që...

Bashkëshortja e Ivanoviqit thotë “Dihet kush e ka bërë këtë…”

Bashkëshortja e Oliver Ivanoviqit, Milena Popoviq Ivanoviq, pas marrjes së lajmit për vrasjen e bashkëshortit të saj, sipas “Blicit”, tha se “Dihet kush e...