Vrasja e dyfishtë në Gjakovë, IPK-ja nis hetimet ndaj policëve që u morën me...

Inspektorati i Policisë së Kosovës ka filluar hetimet për policët që ishin në detyrë në rastin kur është paraqitur kërcënimi që Mark Nrecaj i...

Ndërpritet seanca e Mark Nrecajt, të dyshuarit për vrasjen e gruas dhe vajzës

Seanca gjyqësore për caktimin e paraburgimit ndaj të dyshuarit për vrasjen e gruas dhe vajzës në Brekovc të Gjakovës është ndërprerë pasi të dyshuarit...

Haraç hoxhës se Gjilanit: Na jep 35 mije euro ose te shkoi koka

Studiuesi i shkencave Islame, Gjilani, Mustafa Bajrami, gjatë ditës së djeshme ka marrë një kërcënim të rëndë. Ai thotë se një fytyrë e njohur...

79 aksidente trafiku brenda 24 orëve të fundit

Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Kosovës kanë ndodhur gjithsejtë 79 aksidente trafiku, prej të cilave...

35 persona arrestohen nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka arrestuar 35 persona gjatë 24 orëve të fundit Arrestimet janë kryer në rajone të ndryshme të vendit ndërsa për të njëjtat...

Tentim vrasje në Suharekë pas mosmarrëveshjes rreth një parkingu

Një rast i tentim vrasjes ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në Suharekë. Sipas Policisë Rajonale të Prizrenit, rasti ka ndodhur rreth orës 19:30, në...

Arrestohet një grup i madh dhe i organizuar kriminal, kontrabandonin mallra nga Maqedonia

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës në kuadër të angazhimit të shtuar për luftimin e krimit të organizuar, në bashkëpunim me Doganën dhe Policinë...

Kosovari gjuan me armë në mes të restorantit, rrezikon dasmorët

Në një aheng familjar në Kosovë, një person shihet teksa gjuan me armë brenda restorantit ku po festojnë qindra njerëz. Kosovarët vazhdojnë të festojnë me...

Në Prishtinë e Gjilan, të arrestuarit i rrahin policët

Në rrugën ‘Luan Haradinaj’, në Prishtinë është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi  i njëjti kishte sulmuar fizikisht dhe penguar zyrtarët policorë në kryerje...

Prokuroria kërkon një muaj paraburgim për vrasësin e gruas dhe vajzës në Gjakovë

Prokuroria Themelore në Gjakovë do të kërkojë një muaj paraburgim për Pjetër Nrecajn, i cili dyshohet se mbrëmë me breshëri plumbash të kallashnikovit e...

Weather

Lajme

Ambasadori gjerman ankohet për mbeturinat tek Ujëvara e Mirushës

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot organizoi lansimin e Fushatës tre mujore për Mjedisin dhe Javës në Diplomaci për Klimë. Uji, cilësia e ajrit,...

Zonja e Parë e Kosovës merr pjesë në pritjen e organizuar nga Melania Trump

Zonja e Parë e Kosovës, Lumnije Thaçi, është duke e shoqëruar Presidentin e Republikës së Kosovës në javën e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve...

Kosova dhe Austria nënshkruajnë marrëveshje prej 5.3 milionë euro

Austrisë e përfaqësuar nga Unicredit Bank Austria AG, do të nënshkruajnë Marrëveshjen për kredi në vlerë prej 5.349 milionë euro për financimin e projektit...