Dy vëllezërit nga Malisheva u vranë nga hajnat – kështu ndodhi vrasja makabër në...

Në fshatin Plloqicë të Malishevës u vranë dy vëllezër në orët e para të ditës së premte. Klan Kosova ka mësuar detajet e vrasjes së...

Shtyhet sërish seanca për fjalën përfundimtare në rastin e Aulon Zekës

Ka dështuar sërish të mbahet seanca gjyqësore ndaj tre të miturve, të akuzuar rreth vrasjes së Aulon Zekës. Këtë të premte ishte planifikuar që të...

Policia arreston hajnat e Prizrenit

Janë arrestuar gjashtë persona të dyshuar për vjedhje nëpër shtëpi në fshatin Lubizhdë në Prizren Ata dyshohet të kenë kryer vjedhje të rënda nëpër shtëpitë...

Ekzekutim si nëpër filma, djali vret babain përpara shtëpisë (VIDEO)

Një biznesmen turk është vrarë në qytetit Yenisehir nga djali i tij në momentin që sapo ka dalë nga banesa. Erhan Alaca ka ekzekutuar...

Dënohet me kusht ish-zyrtari i MPB-së, i akuzuar për zbulim të fshehtësisë zyrtare

Ish-udhëheqësit të Divizionit të Prodhimit të Dokumenteve në Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB), Besnik Berisha, është dënuar me gjashtë muaj burgim me kusht,...

Vrau shokun dhe e hodhi në kanal, flet autori i ngjarjes në Fier: Çfarë...

Policia ka zbardhur ngjarjen në Fier, ku u gjet në një kanal trupi i pajetë i një 36-vjecari. Blutë e Policisë kanë vënë në pranga...

Arrestohen dy persona për vrasjen në Malishevë

Kryeprokurori i Gjakovës Ali Selimaj ka konfirmuar për KALLXO.com se dy persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e dy vëllezërve në Plloqicë të...

FSK flet për vrasjen e pjesëtarit të saj në Malishevë

Policia ka njoftuar se pas mesnate në afërsi të shtëpisë së tyre në fshatin Plloqicë të Malishevës janë plagosur dy persona. Viktimat që kanë...

Arsyetimi i Gjykatës për vendimin lirues për Limajn

Në arsyetimin e gjykatës për vendimin lirues për Fatmir Limajn, kryetari i trupit gjykues, gjyqtari Nikollë Komani, ka deklaruar se nuk është arritur të...

Ministri Hasani: Drejtësia erdhi në vend, lideri i NISMA’s dëshmoi pafajësinë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, e ka quajtur një prej vendimeve më të rëndësishme shpalljen e pafajshme të kryetarit të Nismas Socialdemokrate,...

Weather

Lajme

Kosova po bëhet me Qendër Astronomike

Disa objekte të hapësirës, shumë shpejt do të mund të vrojtohen edhe nga kosovarët. Kjo do të bëhet e mundur me ndërtimin qendrës së parë...

Veseli nderohet me një çmim në Stamboll

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është nderuar me çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për mbështetjen e zhvillimit ekonomik nëpërmjet...

Serwer i bën analizë Platformës së Dialogut, tregon edhe për mungesat e këtij dokumenti

Analisti dhe Profesori i Menaxhimit të Krizave në Universitetin “John Hopkins”, Daniel Serwer, ka publikuar një analizë të dokumentit të “Platformës së Dialogut”, që...