A është kjo koreografia më e mirë për Pavarësinë e Kosovës e bërë në...

Në nëntë-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në sheshin kryesor të Prishtinës nxënësit e shkollave fillore debutuan me këngën e Ilir Shaqirit kushtuar...

Fillon festa e Pavarësisë së Kosovës, në Itali

Ka filluar festa e Pavarsisë së Kosovës, nga bashkëatdhetarët tanë që jetojnë në Reggio Emilia – Itali. Kryetari i...

“Miqtë e Amerikës” sot me aktivitete për nder të 12-vjetorit të Pavarësisë

Shoqata “Miqtë e Amerikës”, në bashkëpunim me Drejtorinë për Arsim të Komunës së Fushë Kosovës dhe Gjimnazin “Hivzi Sulejmani”, sot organizojnë disa...

NEW BORN ndërron pamje, dedikim për të dhunuarat gjatë luftës

Monumenti i Pavarësisë “NEW BORN” do të ndërrojë dizajn edhe këtë vit. Këtë vit, dizajni i ri i dedikohet të mbijetuarave nga...

Emërohet drejtori i ri i Teatrit të Kukullave, Agim Bajko zë vendin e Erion...

Emërohet drejtori i ri i Teatrit të Kukullave dhe do të jetë aktori i njohur Agim Bajko. Bajko emërohet...

Dumoshi paralajmëron strategji për kulturë

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur sot në takim një grup poetësh të cilët janë pjesë e manifestimit...

Shtohen masat e sigurisë për Jessica Simpson gjatë turneut për promovimin e librit

Jessica Simpson do të ketë më shumë siguri në vendin e ngjarjes, në turneun e saj për librin “Open Book”, falë një...

Regjisori Budina: Çështjen e Teatrit do ta çojmë në Parlamentin Evropian

Regjisori Robert Budina, i ftuar në emisionin “Tempora” në TV Ora, u shpreh se po bëhet një rezistencë e shumëanëshe për Teatrin...

Presidenti Thaçi: Këngët e Nexhmije Pagarushës do të jetojnë përgjithmonë me ne

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas homazheve të bërë para trupit të pajetë të artistes së madhe, Nexhmije Pagarusha, ka thënë se...

Vjosa Osmani: Nexhmije Pagarusha do të vazhdojë të jetë shembull për të gjitha gratë

Po vazhdojnë homazhet në nder të Nexhmije Pagarushës, në Teatrin Kombëtar. Aty ishte edhe kryeparlamentarja Vjosa Osmani së bashku me delegacionin e...

Lajme

Borrell tregon se kur do të emërohet Përfaqësuesi i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE’së, Josep Borrell Fuentes, ka folur për medie pas takimit joformal me liderët e...

Kurti takohet me Ministrin e Jashtëm të Turqisë, ja çfarë thotë për takimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në ditën e fundit të Konferencës së Sigurisë në Munih, është takuar me Ministrin e Punëve të...

Thaçi në Bruksel, kjo është atmosfera nga takimi BE- Ballkani Perëndimor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar në Bruksel me liderët e rinj të BE’së, në një takim që këta të fundit...