Rritet me 63 % numri i vizitorëve nga Suedia në Shqipëri

Vitin e kaluar numri i vizitorëve nga Suedia në Shqipëri u rrit me 63%, ndërsa rritja e vizitorëve të huaj në Shqipëri vijon edhe...

The Travel Women: Shqipëria, perla e Evropës, që duhet vizituar patjetër

Shqipëria gëzon disa nga pamjet, rrënojat antike dhe plazhet më të mira, por është ende një nga destinacionet sekrete më të bukura në Evropë,...

Ngacmimet seksuale/ Ian McKellen, fajtore janë edhe aktoret që ofrojnë seks për një rol...

Sir Ian McKellen i është drejtuar studentëve në Universitetin e Oksfordit, ku komentoi mbi skandalin e seksit dhe rastin “Harvey Weinstein.”   Edhe pse ai mendon...

Sa më inteligjent të jesh, aq më e vështirë të bëhet jeta? Zbuloni arsyet…

U besojnë gjërave të pabesueshme dhe kanë prirje vetëshkatërruese. Por ka edhe arsye të tjera…   Konsideroni se njerëzit inteligjentë e kanë më të lehtë jetën?...

Nuk keni për ta besuar! Ky fshat ëndrrash ndodhet në Shqipëri, shihni sa i...

Nuk kanë dëshirë dhe fantazi vetëm amerikanët e europianët për të zbukuruar shtëpi dhe zona të tëra plot e përplot me rastin e fundvitit. Fshati...

Nastradini në kërkim të gruas së përsosur

Nastradini po bisedonte me miqtë e tij në çajhane dhe po u tregonte se si kishte ndërmarrë një rrugë të gjatë për të gjetur...

Weather

Lajme

Shaqir Totaj i gatshëm ta zëvendësojë Besim Beqajn si Ministër i Inovacionit

Ish- kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj thotë se është i gatshëm të bëhet ministër i...

Këshilltari i Presidentit: Vitet nukleare të Thaçit

Këshilltari i presidentit Thaçi, Ismail Syla, për 50 vjetorin e lindjes së presidentit Thaçi, ka bërë një urim të veçantë. Ai ka shkruar se presidenti...

Hoxha i Kaçanikut e quan Naim Tërnavën kukull, ia përmend disa gabime

Ish-kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës në Kaçanik, hoxha, Musli Vërbani ka përmendur disa gabime, siç ka thënë ai, të myftiut Naim Tërnava. Përmes një...