Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...

Isufi: Nuk duhet të ketë hezitim të votohet edhe raporti i Bulliqit dhe marrëveshje...

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, ka thënë se është arritur një marrëveshje që saktëson elementet që janë kundërshtuar në të kaluarën. Ai...

Ambasadori Delawie edhe sot në Kuvend

Ambasadori i SHBA-së, Greg Delawie, edhe sot ka shkuar në Kuvend. Delawie edhe dje ishte i pranishëm në Kuvend së bashku me shefen e Zyrës...

Konjufca: Nëse kalon kjo marrëveshje Kosova humb territor

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca tha se nëse kalon marrëveshja për ratifikimin e demarkacionit shteti humb territor. Për Vetëvendosjen më esenciale...

93 deputetë në sallë, a do të dështojë ratifikimi i demarkacionit?

Ka nisur seanca për Demarkacionin, në Kuvend të Kosovës. Në sallë janë 93 deputetë. Ne hapje të seancës, kryetari i Kuvendit Kadri Veseli u...

Hoti thotë se seanca nuk duhet të nis pa i pas votat e sigurta

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se nuk duhet të nis seanca e Kuvendit pa qenë të sigurt se demarkacioni...

Krasniqi: PDK e interesuar t’i jep epilog demarkacionit

Ka filluar seanca e jashtëzakonshme për demarkacionin. Shefi i Grupit Parlamentar të PDK, Memli Krasiniqi ka thënë se PDK është unike për demarkacionin. Ai ka thënë...

Hoti: Kemi marrëveshje me PDK-në, i kemi 27 vota për demarkacionin

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se kjo parti do ta votojë demarkacionin me 27 vota që i kanë, por...

Nis seanca e jashtëzakonshme për demarkacionin

Kryeparlamentari, Kadri Veseli, ka nisur seancën e jashtëzakonshme për demarkacionin. Veseli ka thënë se nëse demarkacionin nuk merr 2/3 e votave të deputetëve, Kuvendit nuk...

Nervozohet Lutfi Haziri: Votojeni atë farë demarkacioni

Nënkryetari i LDK-së dhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri thotë se dita e sotme duhet të shërbejë që të kthjellohen të gjithë. “Dita e sotme...

Weather

Lajme

Kujtim Shala: Haradinaj t’i prijë gjetjes së zgjidhjes, ta respektojë opozitën

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, ka kërkuar nga Haradinaj të jetë në krye të procesit për ta gjetur një zgjidhje për demarkacionin. Shala ka thënë...

Nxehet situata në Kuvend, Haradinaj: Marre ju koftë juve të LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet t’i dhemb askujt që raporti i Bulliqit të mos jetë pjesë e marrëveshjes. Ai ka...

Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...