Haradinaj: Ngushëllime familjes, Gazmend Sinani po festonte ditëlindjen

Gazmend Sinani, përfaqësues i Kosovës në basketboll, ka vdekur si pasojë e një aksidenti rrugor që ka ndodhur në Gjakovë. Kryeministri i Kosovës, Ramush...

Erolld Belegu për vdekjen e basketbollistit: Ah bre Gazi

Ish kryetari i FBK'së, Erolld Belegu, ka ngushëlluar familjen e Gazmend Sinanit, basketbollistit që ndërroi jetë mëngjesin e së shtunës nga një aksident trafiku. Shkrimi...

Kosova s’e di kur do të vijnë aktakuzat e para të Speciales

Institucionet e Kosovës nuk kanë informacione se kur mund të ngriten aktakuzat e Speciales. Ministria e Drejtësisë bashkëpunon me këtë mekanizëm që qëllim ka...

Moti sot dhe nesër në Kosovë

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ftohta të ajrit me origjinë...

LAJMI I FUNDIT: Vdes në një aksident basketbollisti Sinani, të lënduar vëllezërit Rugova

Gazmend Sinani, përfaqësues i Kosovës në basketboll, ka vdekur si pasojë e një aksidenti rrugor që ka ndodhur në Gjakovë. Federata e Basketbollit e Kosovës...

Golat e Xhakës e Shaqirit- Albin Kurti i ndan dy mendime të shpejta, godet...

Lideri i VV'së Albin Kurti ka shkruar për dy shqiptarët, Granit Xhakën e Xherdan Shaqirin, që mbrëmë mposhtën Serbinë në Rusi, duke luajtur për...

Goli i Xhakës, kështu reagon Kadri Veseli nga Prizreni

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i është gëzuar jashtëzakoisht golit të shënuar nga Granit Xhaka, ndaj Serbisë. “Plot emocione edhe në Prizren ku...

Thaçi Shaqirit dhe Xhakes: Kosova ju do

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas fitores dramatike të Zvicrës kundër Serbisë, ku golashënues ishin Xhaka dhe Shaqiri. Përmes profilit të tij në...

Teatri Kombëtar pa drejtor

Teatri Kombëtar i Kosovës vazhdon të funksionojë pa zot shtëpie. Që nga shkarkimi i regjisorit Agim Sopi nga pozita e drejtorit të përgjithshëm të Teatrit,...

Vdes 77 vjeçari pasi bie nga shkëmbi

Një i moshuar ka ndërruar jetë pasi ka rënë nga shkëmbi në zonën e Mirditës. Mësohet se viktima është Ndue Jaku, 77 vjeç, teksa është...

Weather

Lajme

Detaje të reja rreth aksidentit ku humbi jetën basketbollisti kosovar

Ngjarja e cila tronditi opinionin kosovar mëngjesin e sotëm, ishte aksidenti i rëndë rrugor i një grupi të basketbollistëve të kombëtares së Kosovës, me...

Thaçi ngushëllon familjen e Gazmend Sinanit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar familjen e Gazmend Sinanit, basketbollistit që sot ndërroi jetë. "Me pikëllim mora lajmin për vdekjen tragjike të basketbollistit,...

Haradinaj: Ngushëllime familjes, Gazmend Sinani po festonte ditëlindjen

Gazmend Sinani, përfaqësues i Kosovës në basketboll, ka vdekur si pasojë e një aksidenti rrugor që ka ndodhur në Gjakovë. Kryeministri i Kosovës, Ramush...