Një nga deklaratat e fundit të Ivanoviq: Nuk frikësohem nga shqiptarët, por nga serbët

Oliver Ivanoviq e kishte shfaqur frikën e tij kohëve të fundit se mund të ndodhte diçka në Veri të Mitrovicës. Madje ai kishte thënë se...

Familja e Ivanoviqit refuzon ta bëjë obduksionin në Prishtinë

Kryetari i Iniciativës Qytetare, SDP, Olivier Ivanoviq është vrarë në Mitrovicën Veriore. Ai dyshohet se është gjuajtur me pesë plumba nga një veturë në lëvizje...

Njeriu që i kishte paralajmëruar sulmet ndaj zyrtarëve serbë në Kosovë

Vrasja e liderit të Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviq sot në veri të Mitrovicës ka ngjallur reagime të shumta brenda dhe jashtë vendit. Nacionalistët që...

Bashkëshortja e Ivanoviqit thotë “Dihet kush e ka bërë këtë…”

Bashkëshortja e Oliver Ivanoviqit, Milena Popoviq Ivanoviq, pas marrjes së lajmit për vrasjen e bashkëshortit të saj, sipas “Blicit”, tha se “Dihet kush e...

Presidenti Thaçi: Të zbardhet sa më shpejt vrasja e Ivanoviqit

Pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, ka reaguar edhe Presidenti i vendit, Hashim Thaçi. Ai ka kërkuar që të zbardhet kjo vrasje sa më shpejt I...

Flet gruaja: Oliverin ma morën për herë të dytë, tash nuk kthehet më

Milena Ivanovic, gruaja e ish- udhëheqësit të Iniciativës Qytetare “Serbia, demokracia, drejtësia”, Oliver Ivanoviq, shkurtimisht e ka komentuar vrasjen e burrit të saj. Tha se...

Kush ishte Oliver Ivanoviq, politikani i njohur serb i vrarë sot në Mitrovicë?

I lindur në Irzniq të Deçanit dhe i rritur në Gjakovë e Mitrovicë, karateisti Oliver Ivanoviq do të shndërrohej në liderin kryesor të serbëve...

Delegacioni serb kthehet në Serbi, nuk pritet vazhdim i bisedimeve

Drejtori i Zyrës për Kosovë në Serbi, Marko Gjuriq, ka reaguar pas vrasjes së liderit të SDP-së, Oliver Ivanoviq. “Ky ishte një akt kriminal dhe terrorist...

Reagon Qeveria e Kosovës, kërkon të kapen vrasësit e Ivanoviqit

Qeveria ka dënuar ashpër aktin e vrasjes me armë zjarri të politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq, përpara selisë së partisë së tij në...

Haradinaj: Sulmi ndaj Policëve të Kosovës, nuk do t’i ndalojë ata në aksionin kundër...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se sulmi i djeshëm në Gjakovë ndaj pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, të angazhuar me përkushtim në implementimin...

Weather

Lajme

Trajkoviq për vrasjen e Ivanoviqit: Kjo është e rëndë, po kthehemi në vitet e...

Ish-deputetja në Kuvendin e Kosovës Rada Trajkoviq, me rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit ka thënë se kjo “për të gjithë serbët në Kosovë...

Si u injorua alarmi i Oliverit: Nuk po frikësohemi nga shqiptarët por nga serbët

Lideri i iniciativës qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi” (SDP) Oliver Ivanoviq, i cili u vra mëngjesin e sotëm në hyrje të zyrës së tij në...

Një nga deklaratat e fundit të Ivanoviq: Nuk frikësohem nga shqiptarët, por nga serbët

Oliver Ivanoviq e kishte shfaqur frikën e tij kohëve të fundit se mund të ndodhte diçka në Veri të Mitrovicës. Madje ai kishte thënë se...