Ish-ushtari UÇK’së dorëzon certifikatën e veteranit, thotë fjalë të rënda për mashtruesit

Për afër 20 vjet është abuzuar dhe kontrabanduar me vlerat e luftës. Nuk dua te jem pjesë dhe numër i statistikave në një proces...

Myslimanë, ja data se kur festohet Kurban Bajrami

Ditën e Marte me datë 21 gusht do jetë festa e Kurban Bajramit. Festa e Kurban Bajramit festohet nga besimtarët myslimanë dhe bektashi. Festa, sipas...

10 Maji data që do të shënohet çdo vit për të përkrahur dhe dënuar...

Fondacioni Kulturor Nermin Vlora Falaschi Dega në Prishtinë, pas konsolidimit, konform Planit Strategjik të veprimit dhe konform shtyllave kryesore, në bazë të të cilave...

Veteranët e Operacionit “Shigjeta” që përfituan kundërligjshëm pensione, sipas prokurorisë (EMRAT)

Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë listën e plotë me 20 mijë emrat që po cilësohen si veteranë mashtrues....

Jashari: Do të bëj padi ndaj Spahiut | Spahiu: Nuk ia kam pre kërthizën...

Është duke vazhduar debati lidhur me ditëlindjen e heroit kombëtarë, Adem Jashari. Pas shkrimit të fundit të analistit Nexhmendin Spahiu se Jashari nuk ka lindur...

Kur përfundon Ramazani, dhe çka do të thotë Eid Mubarak

Çdo vit myslimanet anë e mbarë botës festojnë fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit si dhe festën e Bajramit. Muaji i shenjtë i Ramazanit...

Zbulohet harta që serbët kanë bërë gati për ndarjen e Kosovës

Beogradi e ka caktuar prej kohësh strategjinë e bisedimeve: ai nuk heq dorë nga Kosova nëse nuk i jepet Veriu, por jo vetëm kaq;...

Vërshohen studiot e RTK-së, sindikata i bënë thirrje urgjente Kuvendit dhe Qeverisë

Sindikata e Punëtorëve e RTK-së i bën thirrje Kuvendit të Kosovës që urgjentisht t'i ndajë paratë për ndërtimin e objektit të ri të RTK-së. “Të...

Tërnava: Statusi juridik i bashkësive fetare po zvarritet pa arsye

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava, ka bërë thirrje që të zgjidhet statusi juridik i bashkësive fetare. Në këtë intervistë dhënë për...

A do të ketë mot katastrofik sivjet në Kosovë, të ngjashme me verën e...

Vera sivjet në Kosovë nuk ishte e nxehtë ashtu siç ka qenë në dekadën e fundit. Muajt e verës, kryesisht u manifestuan me shi,...

Lajme

Naim Tërnava takoi imamin e dyshuar për mashtrim e falsifikim dokumentesh

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava zhvilloi dje disa takime në Pejë. Tërnava takon imamin e dyshuar...

Moti sot në Kosovë, këto do të jenë temperaturat

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të cilat vende-vende parashihet të shoqërohen me riga të...

Numri i këshilltarëve të Haradinajt shkon në 33

Kryeministri Haradinaj ka emëruar këshilltarin e 33 në qeverinë e tij, zyra e kryeministrit hap konkurs për nënkordinator, raporton T7