Halla e Glauk Konjufcës e mallkon Aida Dërgutin: Haram të qoftë çdo votë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti ka reaguar përmes një postimi në Facebook pas publikimit të një komunikimi të zyrtarëve të VV-së në Viber....

NATO urimin për Vitin e Ri e fillon në gjuhën shqipe

Aleanca Veri – Atlantike, NATO ka bërë një urim për vitin e ri, duke e thënë atë pjesë – pjesë, në gjuhët e të...

“Serbia, ose distancë me Rusinë ose tërë agjenda e saj europiane bie në ujë”

Nëse vërtet e dëshiron Bashkimin Europian, Serbia duhet të ngrihet nga dy karriget dhe fuqimisht të ecë drejt Brukselit. Pengesa më e madhe në...

Vendimi i Presidentit: Falen vëllezërit Ramadani dhe Kiqina

Presidenti me dekret fali të dënuarit për vrasjen e familjes Hajra. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vendosur që me dekret t’u falë dënimin vëllezërve...

Ahmeti uron për Krishtlindje: Gëzuar, paqe e shëndet!

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti në facebook ka uruar besimtarët katolikë për Krishtlindje. Ahmeti ka uruar për paqe e shëndet. Postimi i tij  në...

Rreth 3 vjet e gjysmë i duhen një punëtori në Kosovë të fitojë aq...

Iu kundërpërgjigj lajmit se ka shpenzuar në pushime në Zvicër rreth 80 mijë euro, duke thënë se ka shpenzuar vetëm 7 mijë euro. Për...

E tmerrshme: Kryeministër, Ministër i rendit, shikoni çfarë banditësh keni në polici

Drejtori i Postës dhe Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa është sulmuar javen e kaluar nga dy policë në lagjen e njohur si “Te Qafa”...

Urimi i kryeministrit Haradinaj për Vitin e Ri (Video)

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, konsideron se viti 2017 ishte vit i sfidave për Kosovën. Në urimin e tij të postuar në Facebook, kryeministri Haradinaj...

Përkrahësja e Kurtit thotë se grupi i Molliqajt e Ymerit tentoi të ndryshonte Vetëvendosjen

Deputetja e VV'së, e rreshtuar kah Albin Kurti, Fitore Pacolli, thotë se pikërisht këta zyrtarë që sot po largohen nga partia, janë po ata...

Një grup profesorësh kërkon llogari nga Bulliqi dhe Isufi rreth Demarkacionit

Grupi profesional-shkencor i përbërë nga profesorë dhe gjeodetë ka kërkuar sot llogaridhënie rreth procesit të demarkacionit të kufirit me Mali e Zi. Ky grup pjesë...

Weather

Lajme

Trajkoviq për vrasjen e Ivanoviqit: Kjo është e rëndë, po kthehemi në vitet e...

Ish-deputetja në Kuvendin e Kosovës Rada Trajkoviq, me rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit ka thënë se kjo “për të gjithë serbët në Kosovë...

Si u injorua alarmi i Oliverit: Nuk po frikësohemi nga shqiptarët por nga serbët

Lideri i iniciativës qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi” (SDP) Oliver Ivanoviq, i cili u vra mëngjesin e sotëm në hyrje të zyrës së tij në...

Një nga deklaratat e fundit të Ivanoviq: Nuk frikësohem nga shqiptarët, por nga serbët

Oliver Ivanoviq e kishte shfaqur frikën e tij kohëve të fundit se mund të ndodhte diçka në Veri të Mitrovicës. Madje ai kishte thënë se...