Muharremi: Ka stagnim në procesin e anëtarësimit të Kosovës në Interpol

Robert Muharremi, ekspert i marrëdhënieve ndërkombëtare tha se Kosova ka pasur disa mundësi të jetë pjesë e Interpolit por s’ka pasur sukses. Ai këto komente...

Gjahu për viza

Kushtin që të luftohet korrupsioni, Kosova ka nisur ta plotësojë. Veç ministrave për të dukur në sy të ndërkombëtarëve, janë ngritur aktakuza edhe ndaj...

Komisioni për Buxhet dhe Financa rekomandon zvogëlimin e pagave të Trustit

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Lumir Abdixhiku kërkon nga qeveria nivelizim pagash. Abdixhiku, që kryeson Komisionin për Buxhet dhe Financa ka njoftuar se ka...

Diplomimi i kadetëve të shumtë të FSK-së

Kadetë të shumtë të FSK-së pritet të diplomohen sot. Ceremonia e diplomimit të kadetëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës në Kazermën ‘Skënderbeu’, në...

Problemet me migrantët në vendet e BE-së, mund ta shtyjnë heqjen e vizave për...

Kosova ende është në pritje të raportit nga Komisioni Evropian për liberalizimin e vizave. Edhe pse nga ky raport pritjet nga Kosova janë që...

Ambasada e Kosovës në Londër bëhet me Atashe të Mbrojtjes

Ambasadori i Kosovës në Britani të Madhe, Lirim Greiçevci, ka njoftuar se tashmë kjo ambasadë është bërë me Atashe të Mbrojtjes. Këtë e ka bërë...

Sot gjashtë muaj u vra Ivanoviq. Çka ka ndodhur me hetimet, kush qëndron pas...

Sot bëhen gjashtë muaj që nga vrasja e liderit të SDP-së në Mitrovicën e Veriut, Oliver Ivanoviq. Dy muaj pas vrasjes së tij, hetimet për zbardhjen...

EULEX-i largohet në qershor mirëpo lë diçka në Kosovë

EULEX pritet që të largohet nga Kosova më 15 qershor. Mirëpo, kjo nuk do të ndodhë edhe më Njësinë Speciale të Policisë. Këta të fundit...

Ministri Gashi: MKRS-ja rrit 100% buxhetin për Qendrën Kinematografike të Kosovës

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar sot Qendrën Kinematografike të Kosovës. Gjatë kësaj vizite ministri Gashi ka takuar drejtorin e...

Zëvendësministri në listë të uzurpatorëve

Shukri Maxhuni për 12 vjet kishte jetuar në një banesë të uzurpuar në lagjen “Dardania” në Prishtinë, pronë e Ndërmarrjes Publike Banesore (NPB) Por, pavarësisht...

Weather

Lajme

Ditët në vijim me mot të vranët dhe shi

Ditëve në vijim mot i ndryshueshëm, me diell dhe shi. Temperaturat e ajrit, do të pësojnë rënie të lehtë, por do të luhaten kryesisht rreth...

Tahiri kërkon hetimin e kërcënuesve të prokurorit Blakaj

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në llogarinë e tij në Facebook, ka shprehur pakënaqësinë e tij me lajmin për dorëheqjen e prokurorit nga Prokuroria...

Thaçi dënon kërcënimet ndaj prokurorit që hetonte veteranët mashtrues

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dënuar ashpër kërcënimet e bëra ndaj prokurorit të Prokurorisë Speciale, Elez Blakaj, i cili edhe dha dorëheqje. Thaçi përmes...