OVL e UÇK’së thërret të akuzuarit të mos bashkëpunojnë me Gjykatën Speciale

Numri dy i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Migjen Shala, njëherësh anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës ka bërë...

Osmani i përgjigjet Haradinajt për seancën plenare të demarkacionit

Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, i është përgjigjur kryeministrit Ramush Haradinaj, pasi ky i fundit kishte thënë se Osmani...

Vetëm një deputet ka hequr nënshkrimin nga nisma për shfuqizimin e Speciales

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk i kanë tërhequr nënshkrimet nga kërkesa për shfuqizimin e Speciales pavarësisht deklarimit të djeshëm të kryetarit të Kuvendit,...

Kisha ortodokse serbe i frikësohet njohjes se pavarësisë së Kosovës

Një pjesë e krerëve të Kishës Ortodokse Serbe kanë frikë se presidenti serb, Alleksandar Vuçiç, po bën gati njohjen e pavarësisë së Kosovës. Më...

Të rinjtë e Kosovës perspektivën e shohin në Evropën perëndimore

Largimi i të rinjve nga Kosova nuk ka të ndalur. Kosova një vend i vogël Ballkanik me 1.8 milion banorë dhe me moshën mesatare...

Kryeministri i Kosovës: Te Haradinajt, dhëndurët e qesin plehun (Video)

Kryeministri Ramush Haradinaj, në emisionin “Jeta në Kosovë” foli edhe për dhëndrin e tij, Liridon Dervishajn, që erdhi në krye të Fondit të Sigurimeve...

Vjosa Osmani: Nesër e caktojmë datën se kur shqyrtohet raporti për demarkacionin

Komisioni për Punë të Jashtme i Kuvendit të Kosovës, do të mblidhet nesër ku edhe d të caktohet data se kur do të shqyrtohet...

Vëllai i Molliqajt e quan hipokrit Kurtin: Nuk i ndali linçimet…

Dy letrat e Albin Kurtit janë komentuar nga vëllai i deputetit të VV’së, Dardan Molliqaj, Vloriani. Ky i fundit nëpërmjet një shkrimi në Facebook,...

Kuvendi e lavdëron por s’ka kuorum për ta votuar raportin e Avokatit të Popullit

Kuvendi i Kosovës ka shqyrtuar raportin vjetor të Avokatit të Popullit për vitin 2016, ndaj të cilit pati kritika, por edhe lëvdata për punën...

OVL e UÇK-së me peticion për ndryshimin e ligjit për Specialen

Organizata e dala nga lufta kërkojnë ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit Nr.05/L-053 për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar.   Sipas OVL e...

Weather

Lajme

Trajkoviq për vrasjen e Ivanoviqit: Kjo është e rëndë, po kthehemi në vitet e...

Ish-deputetja në Kuvendin e Kosovës Rada Trajkoviq, me rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit ka thënë se kjo “për të gjithë serbët në Kosovë...

Si u injorua alarmi i Oliverit: Nuk po frikësohemi nga shqiptarët por nga serbët

Lideri i iniciativës qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi” (SDP) Oliver Ivanoviq, i cili u vra mëngjesin e sotëm në hyrje të zyrës së tij në...

Një nga deklaratat e fundit të Ivanoviq: Nuk frikësohem nga shqiptarët, por nga serbët

Oliver Ivanoviq e kishte shfaqur frikën e tij kohëve të fundit se mund të ndodhte diçka në Veri të Mitrovicës. Madje ai kishte thënë se...