Geci: Komandantët e Drenicës kishin lëshuar flet-arrest për Hashim Thaçin e Rexhep Selimin

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, ka folur për vrasjen e Ahmet Krasniqit, duke e akuzuar presidentin Hashim Thaçi se ka dhënë...

Geci në T7: Thaçi është në panik të Gjykatës Speciale, deklarata ime për vrasjen...

Ish-deputeti i LDK-së, Gani Geci, ka folur për deklaratën e dhënë gjatë ditës së sotme se presidenti Thaçi ka dhënë urdhër për vrasjen e...

Buja: Do të ngre padi ndaj Prokurorisë, me publikimin e emrave të veteranëve kanë...

Shukri Buja, anëtar i Komisionit për Verifikimin e Veteranëve, i cili po akuzohet nga Prokuroria Speciale e Kosovës për rastin e listave të fryra...

Haradinaj: Ne po e vëmë drejtësinë në vend, duke e kthyer në atdhe Heroin...

“Shqiptarët jeta i ka përpjekur, i ka ndarë e i ka kthyer në shtegtarë. Disa prej tyre, në kohëra të caktuara, rrugët e jetës...

Me nderime shtetërore rivarrosen Ahmet Krasniqi dhe Qazim Jakupi

Me nderime të larta shtetërore në varrezat e dëshmorëve janë rivarrosur Ahmet Krasniqi e Qazim Jakupi, babai i këngëtares Leonora Jakupi. Pas 20 vitesh, eshtrat...

Çka shkroi Haradinaj në Librin e Zisë për Ahmet Krasniqin dhe Qazim Jakupin?

Kryeministri Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga anëtarë të kabinetit qeveritar dhe bashkëpunëtorë, ka bërë homazhe pranë arkivolit të heroit të kombit, kolonel Ahmet Krasniqi...

Isa Mustafa kërkon zbardhjen e vrasjes së ish-kolonelit Ahmet Krasniqi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e rivarrimit të eshtrave të Ahmet Krasniqit në Prishtinë thotë se është përmbushur amaneti...

Kthehen eshtrat e Krasniqit dhe Jakupit, sot rivarrosen në atdhe

Rivarrimi do të bëhet nga ora 14:00 Republika e Kosovës ka pranuar dje nga shteti i Shqipërisë eshtrat e kolonel Ahmet Krasniqit dhe Qazim...

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

Ngjarjet e ditës së sotme Let’s Do It Kosova organizon aksionin e radhës në kuadër të fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën” (Pranë stadiumit “Fadil Vokrri”, ora...

Vazhdojnë ankesat për listën e veteranëve në Prokurori

Edhe të enjten kanë vazhduar ankesat për përfshirjen në listat e “veteranëve mashtrues”, raporton T7 Kanë ardhur të dëshmojnë në Prokurori se janë veteranë të...

Weather

Lajme

Dy ditët e fundit të verës, ja çfarë moti do të mbretëroj

Situata meteorologjike vazhdon të mbetet e pandryshuar edhe për këto dy ditët e fundit të stinës së verës. Gjatë ditës parashihet të ketë vranësira, më...

Plaket policia, 45 vjeç mosha mesatare

Mbi 8000 pjesëtare aktualisht ka Polica e Kosovës. Por, mosha mesatare e tyre është shumë e lartë. Llogaritet që mesatarja e tyre është 45 vjeçar. Ky...

Geci: Komandantët e Drenicës kishin lëshuar flet-arrest për Hashim Thaçin e Rexhep Selimin

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, ka folur për vrasjen e Ahmet Krasniqit, duke e akuzuar presidentin Hashim Thaçi se ka dhënë...