Presidentit i rritet paga

Ligji i ri për pagat do të paguajë më shumë presidentin Hashim Thaçi dhe punonjësit e Kuvendit dhe ata të Qeverisë. Ministri i Administratës...

Ky do të jetë moti për pesë ditët e ardhshme

Vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot me...

Ankohen Diaspora: Mos na shihni vetëm si xhep por edhe si potencial intelektual

Konferenca katërditore “Diaspora Flet”, që po zhvillohet këto ditë në Kosovë, sot realizoi aktivitetin e saj të fundit, përbrenda të cilit u realizua udhëtim...

Pasuria e Veselit 222 mijë euro, gruaja i vozit veturë 16 mijë euro

Kadri Veseli, lideri i Partisë Demokratike të Kosovës ka deklaruar pasuri të ngjashme në dy vjetët e fundit. Të dhënat e publikuara nga Agjencia...

Zbulohen fakte të “hasmërisë” së viteve 90-a të Xhavit Halitit me familjen e Arben...

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti dhe familja e deputetit të LDK-së, Arben Gashi, nga Ruhoti i Pejës, kanë hasmëri të vjetra qysh...

Djali i Kujtim Paçakut: Ata që babai i quante njerëz të mëdhenj, nuk erdhën...

Mungesa e kolegëve deputetë në varrimin e ish-deputetit Kujtim Paçaku, e ka prekur jashtëzakonisht shumë, të birin, Denur Paçakun Paçaku ka thënë se në ditën...

Parashikimi i motit për sot

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme Temperaturat  minimale do të...

Limaj në Zagreb: Serbia ta njohë realitetin, pavarësia e Kosovës është çështje e mbyllur

Pavarësia e Kosovës është çështje e mbyllur dhe Serbia duhet ta pranojë këtë realitet. Kështu është shprehur zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj në konferencën...

Edhe Gani Dreshaj “deshti mi ra” Arben Gashit /VIDEO

Ndërmjet konfliktit të Xhavit Halitit dhe Arben Gashi për pak sa nuk është përfshirë edhe ish-kandidati për kryetar të Istogut nga radhët e AAK-së,...

PAMJE TË REJA: shikoni se si e sulmoi Xhavit Haliti Arben Gashin

Kuvendi i Kosovës është përballur sot me një përplasje fizike. Deputeti i PDK’së Xhavit Haliti e ka goditur deputetin e LDK’së, Arben Gashin. Krejt...

Weather

Lajme

Vetëvendosje i fton të gjitha partitë në tryezën e radhës, përveç Listës Serbe

Lëvizja Vetëvendosje do të jetë nikoqire e tryezës së radhës me partitë politike, e cila do të mbahet më 25 maj. Vetëvendosje konfirmoi se do...

VV-ja kërkon nga Thaçi të mos e emërojë Radomir Laban gjyqtar në Kushtetuese

Lëvizja Vetëvendosje, përmes deputetes Albulena Haxhiu, sot i ka dërguar letër zyrës së Presidentit të vendit, ku i ka kërkuar të mos e emërojë...

Jevtiq: Serbët e Kosovës po plaçkiten me qëllim që t’i braktisin pronat e tyre

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Dalibor Jevtiq ka thënë se vjedhjet e pasurisë nëpër fshatrat serbe në muajt e fundit po e ndalojnë kthimin...