Si do të jetë moti në Kosovë të martën

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar parashikimin e motit për të martën. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se nesër mbi vendin tonë do...

Vdes luftëtari që siguronte municion për UÇK’në

Në fletore të kujtimeve po shkruhen fjalët e fundit për të. E ndërkohë Hajrë Gashi, luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, u përcoll deri...

Tahiri bën thirrje për ndërprerje të grevës: Oferta e qeverisë parasheh rritjen e koeficientit

Besnik Tahiri, Koordinator për Reforma në Qeverinë e Kosovës, tha se propozimi i qeverisë për SBASHK-un përfshinë edhe rritjen e koeficientit për mësimdhënësit. “Propozim ka...

Flet këshilltari Rugovës, tregon sa të vështirë e kishte ta jepte lajmin për vdekjen...

Sot në emisionin Frontal në T7, ka qenë i ftuar Muhamet Hamiti, këshilltari i ish-presidentit Ibrahim Rugova. Ai ka thënë se përkundër faktit se...

Ligji për Pagat, BSPK kërcënon me ‘veprime të përgjithshme sindikale’

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), përmes një komunikate për media thotë se mbështetë kërkesat e të gjithë sindikalistëve të federatave/sindikatave në...

Mustafa: Rugova e mbante në xhep kristalin e Trepçës për t’ia dhënë Presidentit Amerikan

I pari i LDK’së, Isa Mustafa në akademinë përkujtimore në 13’vjetorin e vdekjes së ish‘presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova ka folur për marrëdhëniet me...

Haziri: Do të eliminojmë arrogancën politike nga politikanët në Kosovë

Gjatë homazheve në varrin e ish-presdentit, Ibrahim Rugava, në 13 vjetorin e vdekjes së tij, nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se ai...

Haradinaj u drejtohet mësimdhënësve: Tash keni pagë të respektuar, mos i dënoni fëmijët

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë sot se greva e mësimdhënësve pas vendimit të Qeverisë që të rriten pagat e tyre, është e...

Hashim Thaçi te varri i Rugovës për ta thumbuar LDK’në

Presidenti Hashim Thaçi ka shkuar sot për të bërë nderime te varri i ish-Presidentit Ibrahim Rugova në 13 vjetorin e vdekjes. Aty Rugovën e...

Kosova prej sot me Ministri të Mbrojtjes

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë sot në ne mëngjes zbulimin e pllakës me mbishkrimin Ministria e Mbrojtjes, në hyrje të kësaj ministrie,...

Weather

Lajme

Masivizohen grevat në Kosovë

Institucionet publike arsimore dhe një pjesë e personelit mjekësor në Kosovë tashmë janë në javën e dytë të grevës me kërkesën për rritje të...

Këto janë ngjarjet e ditës së sotme

Ngjarjet e datës 22 janar Mbahet mbledhja e Komisionit për të Drejtat e Njeriut. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 302, ora 10:00) Mbahet programi i seminarit...

Moti do të jetë kryesisht i vranët, mundësi për reshje bore dhe shiu

Ditëve të para të javës mjegull, të martën mundësi për reshje lokale shiu dhe bore. Edhe në fillim të javës vendi ynë ndodhet ndërmjet fushave...