PSD-ja zgjedhë kryesinë e re

Këshilli Drejtues i Partisë Socialdemokrate ka zgjedhur kryesinë e re. Këtë e kanë bërë të ditur përmes një njoftimi në Facebook. Nënkryetarë është zgjedhur Dukagjin Gorani dhe...

Vrasja e 14-vjeçarit, “Frontal” raporton nga Kamenica

Krim në Kamenicë: Babai mbyt djalin duke e rrahur. Luan Bernjashi mbeti i vdekur pas goditjeve me shkop Është momenti më i rëndë në jetën...

Vdekja e punëtorit në Fushë Kosovë, flasin familjarët

Valon Berisha mbeti i vdekur pasi ra nga kati i tretë i një objekti në Fushë Kosovë 30 vjeçari, Valon Berisha nga Vasileva e Drenasit...

Një mijë euro ishin arsyeja që babai në Kamenicë ia mori jetën djalit 14...

Një mijë euro ishin shkaku që një prind në fshatin Karaçevë e Poshtme e Kamenicës rrahu djalin e tij për vdekje. Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore...

Tahiri takon Drejtoreshën për Ballkanin Perëndimor, flet për veprimet që ka ndërmarrë Kosova drejt...

Besnik Tahiri, kryesues i Komisionit për hartimin e Projektligjit për Qeverinë, gjatë qëndrimit në Bruksel, ka takuar Genoveva Ruiz Calavera, Drejtoreshë për Ballkanin Perëndimor...

Selmanaj: Neveritëse që Thaçi e Bukoshi folën sot për figurën e Ibrahim Rugovës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, e ka quajtur turp e hipokrizi faktin që sot për...

Prokurori amerikan pas takimit me Lumezin dhe prokurorët e rajonit: Të forcohet partneriteti me...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dëshirojnë të forcojnë partneritetin me vendet e Ballkanit në luftën kundër ekstremizmit dhe krimit të organizuar, ka thënë Prokurori...

Haradinaj reagon pas vrasjes se 14 vjeçarit: Veprim jonjerëzor dhe i pafalshëm

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar për vdekjen tragjike të 14 vjeçarit nga Kamenica. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se institucionet...

Ministrja Hoxha: Krenar me Juve, Dua, Era, Rita!

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, në një postim në rrjetin social, ka lëvduar tri këngëtaret tona të famshme në botë Dua Lipën, Era...

Interesat dhe mospajtimet politike po i bllokojnë dy institucione vitale për Kosovën

Dy institucione të pavarura të vendit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe Gjykata Kushtetuese  po thuajse janë bërë jo funksionale, krejt kjo për shkak të interesave...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...