Myslimanë, ja data se kur festohet Kurban Bajrami

Ditën e Marte me datë 21 gusht do jetë festa e Kurban Bajramit. Festa e Kurban Bajramit festohet nga besimtarët myslimanë dhe bektashi. Festa, sipas...

Veteranët e Operacionit “Shigjeta” që përfituan kundërligjshëm pensione, sipas prokurorisë (EMRAT)

Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë listën e plotë me 20 mijë emrat që po cilësohen si veteranë mashtrues....

Jashari: Do të bëj padi ndaj Spahiut | Spahiu: Nuk ia kam pre kërthizën...

Është duke vazhduar debati lidhur me ditëlindjen e heroit kombëtarë, Adem Jashari. Pas shkrimit të fundit të analistit Nexhmendin Spahiu se Jashari nuk ka lindur...

Vërshohen studiot e RTK-së, sindikata i bënë thirrje urgjente Kuvendit dhe Qeverisë

Sindikata e Punëtorëve e RTK-së i bën thirrje Kuvendit të Kosovës që urgjentisht t'i ndajë paratë për ndërtimin e objektit të ri të RTK-së. “Të...

Jahjaga takon ish-sekretaret Clinton e Albright

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e cila po qëndron në SHBA, ka takuar ish-sekretaren e amerikane të shtetit, Hillary Clinton. “Gjithmonë kënaqësi të takoj miken...

Vucic hynë në Republikën e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, sapo ka kaluar pikën kufitare në Bërnjak dhe është futur brenda territorit të Republikës së Kosovës. Këtë e ka bërë...

Deputeti i AAK-së e gjen veten në listën e mashtruesve, e quan lepurosh prokurorin...

Zyrtarët e partisë së Ramush Haradinajt po vazhdojnë të përdorin gjuhë denigruese ndaj ish-prokurorit Elez Blakaj, i cili kishte përgatitur aktakuzën për veteranët e...

Ekskluzive / Veteranët që përfituan kundërligjshëm pensione në Zonën e Llapit, sipas prokurorisë (EMRAT)

Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë listën e plotë me 20 mijë emrat që po cilësohen si veteranë mashtrues....

Sylë Hoxha: Rasti ‘veteranët’ nuk kthehet në pikën zero, do të ketë vetëm ndërhyrje

Skandali që goditi Kosovën me listat e fryra të veteranëve po vazhdon ta mbajë peng vendin. Më 14 shtator Prokuroria Speciale e Kosovës, kishe ngritur...

Tragjedia e Suharekës, ky është njoftimi mortor më i rëndë që e keni parë

Familja pesë anëtarësh Sadikaj, që humben jetën tragjikisht, të dielën në një aksident trafiku në Suharekë, do të varroset të martën në fshatin e...

Lajme

PSD’ja e mbështet ndërtimin e Autostradës së Dukagjinit

Anëtari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka folur për ndërtimin ose jo të ndërtimit të Autostradës së Dukagjinit. Ai...

Haradinaj flet veç me shifra: 10 për qind rriten pagat çdo vit

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj veçse ka filluar fushatën e tij “100 për qind shtet”. Premtimi i radhës i tij ka të...

Hoxha: Mbi 40% e stafit të Ministrisë së Integrimit janë bursistë të Young Cell...

Nëpërmjet një infografike, sot, Ministrja në detyrë e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka paraqitur të dhënat rreth kësaj skeme shumë të rëndësishme...