Insajder sjell informata për pushimet ekstravagante të Haradinajve në Saint Moritz

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pushuar në hotelin “Carlton” në Sant Moritz të Zvicrës. Ky fshat turistik është më i shtrenjti në botë....

Jashari dhe Lladrovci takojnë Majkon, bisedojnë për diasporën

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, dhe ai i Drenasit, Ramiz Lladrovci, si dhe nënkryetari i Skenderajt, Nuredin Lushtaku, kanë takuar ministrin e Diasporës së...

Nesër diskutohet për logon e 10 vjetorit të Pavarësisë, pas akuzave se u kopjua

Logoja zyrtare, të cilën presidenti aktual i vendit, Hashim Thaçi, e ka prezantuar në prag të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, po konsiderohet të...

Flet vajza e Haradinajt, tregon gjendjen e saj shëndetësore pas plagosjes

Ariana Haradinaj vazhdon të jetë e shtrirë në spital pasi u plagos nga një shpërthim eksplozivi që ishte vendosur para banesës së saj. Ajo ka...

Thirrje për liderët kosovarë: Nëse nuk na mbroni, do të na vrasin si qentë

Ish-agjent i AKI-së Bojan Bozoviç ka ftuar institucionet e Kosovës që të bëjnë më shumë punë rreth sigurisë së qytetarëve serbë në veri të...

Majlinda Kelmendi uron 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi, ka uruar të gjithë shqiptarët për ditën e pavarësisë, ndërsa ka thënë se këta 10 vjet kanë qenë shumë të...

Zbulohet Superskandali: Vrasësit E Biznesmenit Kastrati Për 500 Mijë Euro Haraq, Të Lidhur Me...

Biznesmeni Salih Kastrati, sot mund të ishte i gjallë nëse do t’u nënshtrohej kërkesave të grupeve më të fuqishme kriminale në Pejë....

Mexhide Mjaku Topalli zgjedhet kryetare e Grupit të Grave në Kuvendin e Kosovës

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës znj Mexhide Mjaku Topalli, është  zgjedhur kryetare e Grupit të Grave në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Një grua...

A mori leje shefi i BIA’s që vizitoi Kosovën bashkë me Vuçiq?

Ish-ministri i mbrojtjes së Serbisë, i cili që nga viti 2016 udhëheq me shërbimin inteligjent të këtij shteti (BIA), ka qenë pjesë e delegacionit...

Krasniqi: Logoja e 10-vjetorit të Pavarësisë, pa asnjë simbolikë të kombit

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovë, Jakup Krasniqi ka vlerësuar se logoja e 10-vjetorit të Pavarësisë, nuk ka ndonjë simbolikë të rrugëtimit...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...