Më shumë flitet sesa që luftohet korrupsioni

Luftimi i korrupsionit në Kosovë, mbetet një prej detyrave kryesore të institucioneve përkatëse. Vlerësimet për shkallën e lartë të korrupsionit, kanë ndikuar që Komisioni...

Vet nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, babain shitës cigaresh

Në komunën e Leposaviqit thuajse çdo ditë mund ta shihni një person, të moshuar, teksa shet cigare nëpër rrugët e kësaj qyteze. Bëhet fjalë për...

Arianit Salihu, ushtrues detyre i Drejtorit të Zyrës së Prokurorit Disiplinor

Këshilli Gjyqësor i  Kosovës (KGJK) dhe Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) kanë mbajtur sot një mbledhje të përbashkët. Bazuar në Kushtetutën e Republikës së Kosovës...

Kryeministri shkarkon një zëvendësministër të MASHT-it

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shkarkuar Mustafë Myrtaj, nga pozita e zëvendës ministrit të Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë. Myrtaj ishte emëruar në...

Kurtin s’e ndal dot grupi i Molliqajt, nesër prezanton platformën për kryetar të Vetëvendosjes

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti të shtunën do të bëjë prezantimin e platformës së tij. Këtë ai sipas njoftimit të...

Nesër ndryshon ora, mësoni se si duhet vendosur akrepat

Me lëvizjen e akrepave të orës për një orë më vonë, prej sonte ora 2 pas mesnate do të konsiderohet 3, me çka fillon...

Florin Krasniqi i godet aktivistët e Vetëvendosjes nga Shqipëria

"Nëse ata e konsiderojnë veten të mençur, le të bëjnë diçka në Shqipëri" Ish-deputeti i Vetëvendosjes, Florin Krasniqi, që jeton në Amerikë, ka vendosur që...

Kush po i krahason Haradinajn e Dikoviqin

Milovan Drecun, kryetari i Këshillit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë ka deklaruar se nuk mund ta largojë përshtypjen se dikush me mosdhënien e...

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik jep disa rekomandime për ujë pas vërshimeve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka shprehur bindjen se vërshimet paraqesin gjendje të jashtëzakonshme ku mes tjerash, mund të përkeqësohet cilësia e...

Haradinaj reagon për sulmin në Gjermani

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka quajtur të tmerrshëm një incident në Gjermani ku mbetën të vdekur tre persona. Në mesin e të vdekurve ishte...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...