Veseli me video mesazh në Kongresin Amerikan për 10-vjetorin e pavarësisë

Për nder të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, Kongresi Amerikan ka organizuar një aktivitet përmes Komisionit për Demokraci dhe Partneritet (House Democracy Partnership) në...

Kushtet e Serbisë për normalizim të raporteve me Kosovën Kushtet e Serbisë për normalizim...

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka folur për normalizimin e marrëdhënieve në mes të Kosovës e Serbisë, njofton...

“Ok, bye” – Ambasadorja Çitaku i përgjigjet Vuçiqit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili po qëndron në Davos, në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror, ka folur sot për vazhdimin e dialogut...

Lansohen udhëzuesit antikorrupsion për mësimdhënës dhe nxënës

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim, përmes projektit Përkrahje Përpjekjeve Kundër Korruspionit në Kosovë II, mbështetur nga  qeveritë zvicerane dhe daneze, e në...

VV kërkon interpelancë për rastin Dehari – kërkon shkarkimin e zyrtarëve policorë dhe ministres...

Në emër të Lëvizjes Vetëvendosje, kryetari dhe deputeti Albin Kurti ka dorëzuar sot kërkesën për interpelancë për Kryeministrin Ramush Haradinaj lidhur me, siç thuhet,...

“The Guardian” publikon një letër ku bëhet thirrje për ndarje të Kosovës

Vrasja e ish-liderit të serbëve në Kosovë, Oliver Ivanoviq, ka bërë bujë të madhe ndërkombtare, duke bërë që mediat më të mëdha të raportojnë...

Sejdiu: Sot u dënua i gjithë populli i Kosovës

Nënkryetari i Vetëvendosjes, Dardan Sejdiu ka reaguar pas dënimit të katër deputetëve të VV-së për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Sejdiu në...

Tahiri: Rritja e pagave në qeveri do të thotë rritje edhe për ato në...

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se rritja e pagave për zyrtarët qeveritarë do të thotë se edhe gjykatësit e prokurorët do të...

Studenti kosovar që merr oferta pune nga e gjithë bota, ka një thirrje për...

Në prag të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, shteti ynë përballet me numër të madh të papunësisë. Shumë studentë të cilët kanë përfunduar studime...

Ambasadori uron për Krishtlindje, ja çfarë kërkon nga viti i ardhshëm

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Conell ka uruar të gjithë qytetarët katolikë të  Kosovës me rastin e Krishtlindjeve. O’Conell ka uruar ata që festojnë në...

Weather

Lajme

Mogherini: Dyert e BE’së janë të hapura për Kosovën

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europain për Politikë të Jashtme e Siguri, Federica Mogherini ka deklaruar se Kosova është pjesë e strategjisë së BE-së...

Vdes një zyrtar i Ministrisë së Punëve të Jashtme

Zëvëndëskryeministri dhe njëherit Ministrit të Punëve të Jashtme, Behxhet Paclli, ka njoftuar se para pak çastesh ka ndërruar jetë kolegu i tij në MPJ,...

Këshilltari i Thaçit në Beograd: Është koha për zgjidhje (Video)

Këshilltari i Presidentit të Kosovës ka zhvilluar një vizitë në Beograd, ku ka shprehur qëndrimet e Prishtinës për normalizimin e marrëdhënieve. Ai beson se...