KQZ certifikoi rezultatet për kryetar të Prishtinës, Prizrenit, Klinës, Rahovecit dhe Ferizajt

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës të kryesuar nga kryetarja, Valdete Daka, ndërsa në këtë mbledhje KQZ certifikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve...

Ismaili: Reformat në shëndetësi kanë nevojë për mbështetjen e donatorëve

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë se po punon në përmirësimin e shërbimeve mjekësore, ndërsa tregon se po e rrisin numrin e mjekëve...

Kryesia e Vetëvendosjes sot mban mbledhje

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Shkodran Hoti konfirmoi për Telegrafin se sot gjatë ditës do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Vetëvendosjes. Ai tha se kjo...

Cili është profili ideologjik i Hashim Thaçit, sipas francezëve?

Një nga magazinat franceze që merret me politiken e jashtme, “Politique Internationale”, ka publikuar një intervistë me presidentin Hashim Thaçi. Kjo magazinë ka përshkruar pikëpamjet...

Haradinaj: Do të jemi të përgjegjshëm në menaxhimin e parasë publike

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj,  mori pjesë në takimin e Forumit të Nivelit të Lartë, të organizuar nga Ministria e Integrimit Evropian në të...

Ish-ministrja komenton deklaratën e Haradinajt për vizat

Ish-ministrja e Integrimit Evropian në qeverinë paraprake, Mimoza Ahmetaj, ka komentuar deklarimin e fundit të kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili tha se heqja e...

Haradinaj: Vizita e kryeministrit maqedonas thellon raportet ndërshtetërore

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se e mirëpret vizitën e kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev në Kosovë dhe është shenjë e vullnetit të...

Këshilltari i kryeministrit me orë dore 20 mijë euro

Kreu i Federatës së Basketbollit të Kosovës dhe këshilltari politik i kryeministrit, Eroll Belegu ka deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsionit një orë dore me...

Vetëvendosja po përçahet

Përplasja brenda Lëvizjes “Vetëvendosje”, me ç'rast deputetja e këtij subjekti, Aida Dërguti, në një bisedë me deputetët (në aplikacionin “Viber”) ofendoi ish-liderin e këtij...

Kosova mund ta pësojë keq nëse rrëzohet demarkacioni

Në prag të përfshirjes së Marrëveshjes së demarkacionit në rend dite ka përpjekje të shtuara që të binden partnerët e koalicionit për të votuar...

Weather

Lajme

Rama: Zhvillimi i FSK-së është në fazë thelbësore për ardhmen e Kosovës

Qeveria e Kosovës dhe MFSK-ja po punojnë me përkushtim në përmbylljen e suksesshme të procesit të transformimit të FSK-së në Forca të Armatosura të...

Gazetari i ‘Sputnik Serbia’ akuzon Amerikën për vrasjen e Ivanoviqit

Gazetari i 'Sputnik''ut të Serbisë, Boris Malagruski, në mënyrë të tërthortë e ka fajësuar SHBA’në për vrasjen e ish- udhëheqësit të Iniciativës Qytetare, Oliver...

Hoxha thotë se asistenca nga BE-ja duhet të fokusohet në përmirësimin e mirëqenies së...

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se asistenca nga Bashkimi Evropian si pjesë e Instrumentit të para-anëtarësimit (IPA) për vitet 2018 dhe...