Jevtiq: Serbët e Kosovës po plaçkiten me qëllim që t’i braktisin pronat e tyre

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Dalibor Jevtiq ka thënë se vjedhjet e pasurisë nëpër fshatrat serbe në muajt e fundit po e ndalojnë kthimin...

Presidentit i rritet paga

Ligji i ri për pagat do të paguajë më shumë presidentin Hashim Thaçi dhe punonjësit e Kuvendit dhe ata të Qeverisë. Ministri i Administratës...

Ky do të jetë moti për pesë ditët e ardhshme

Vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot me...

Ankohen Diaspora: Mos na shihni vetëm si xhep por edhe si potencial intelektual

Konferenca katërditore “Diaspora Flet”, që po zhvillohet këto ditë në Kosovë, sot realizoi aktivitetin e saj të fundit, përbrenda të cilit u realizua udhëtim...

Pasuria e Veselit 222 mijë euro, gruaja i vozit veturë 16 mijë euro

Kadri Veseli, lideri i Partisë Demokratike të Kosovës ka deklaruar pasuri të ngjashme në dy vjetët e fundit. Të dhënat e publikuara nga Agjencia...

Zbulohen fakte të “hasmërisë” së viteve 90-a të Xhavit Halitit me familjen e Arben...

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti dhe familja e deputetit të LDK-së, Arben Gashi, nga Ruhoti i Pejës, kanë hasmëri të vjetra qysh...

Djali i Kujtim Paçakut: Ata që babai i quante njerëz të mëdhenj, nuk erdhën...

Mungesa e kolegëve deputetë në varrimin e ish-deputetit Kujtim Paçaku, e ka prekur jashtëzakonisht shumë, të birin, Denur Paçakun Paçaku ka thënë se në ditën...

Parashikimi i motit për sot

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme Temperaturat  minimale do të...

Limaj në Zagreb: Serbia ta njohë realitetin, pavarësia e Kosovës është çështje e mbyllur

Pavarësia e Kosovës është çështje e mbyllur dhe Serbia duhet ta pranojë këtë realitet. Kështu është shprehur zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj në konferencën...

Edhe Gani Dreshaj “deshti mi ra” Arben Gashit /VIDEO

Ndërmjet konfliktit të Xhavit Halitit dhe Arben Gashi për pak sa nuk është përfshirë edhe ish-kandidati për kryetar të Istogut nga radhët e AAK-së,...

Weather

Lajme

Zonja e Parë e Kosovës merr pjesë në pritjen e organizuar nga Melania Trump

Zonja e Parë e Kosovës, Lumnije Thaçi, është duke e shoqëruar Presidentin e Republikës së Kosovës në javën e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve...

Kosova dhe Austria nënshkruajnë marrëveshje prej 5.3 milionë euro

Austrisë e përfaqësuar nga Unicredit Bank Austria AG, do të nënshkruajnë Marrëveshjen për kredi në vlerë prej 5.349 milionë euro për financimin e projektit...

Mot kryesisht me diell por i freskët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë pesë ditëve do të mbajë mot kryesisht me diell por i freskët. Dita e hënë...