Në gjendje të rëndë?! “Fake News” lë me “gojë hapur” Ismail Kadarenë

Ismail Kadare është shëndoshë e mirë dhe po pushon me familjen e tij. Asgjë çfarë u shkrua në disa portale, se shkrimtari i madh ndodhet...

Mbështetësja e flaktë e Erdoganit, sot përfundoi në parti të Albin Kurtit

Një poete nga Prishtina i është bashkëngjitur sot Lëvizjes Vetëvendosje. Donika Gashi është anëtarja më e re e partisë së Albin Kurtit, ndërsa veçoria...

Ministri Gashi takoi homologun maqedon

Ministri i Punëve të Brendshme i Republikës së Maqedonisë, Oliver Spasovski, ka pritur në një takim homologun e tij nga Kosova, Bejtush Gashin, me...

MPB ia lejon ProCredit Bank 1 ton fishekzjarre

Ministria e Punëve të Brendshme i ka dhënë leje Bankës ProCredit për hedhjen e një ton fishekzjarrëve. Pasi që aktivistët mjedisorë kosovarë kanë bërë thirrje...

LAJMI I FUNDIT: Ismail Kadare në gjendje të rëndë shëndetësore

Gjeniu i letrave shqipe, shkrimtari Isamil Kadare ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore. Lajmin e trishtë e ka bërë të ditur shkrimtari,...

Kurti takohet me ambasadorin e Italisë, Piero Cristoforo Sardi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe Sekretari për Marrëdhënie me Jashtë, Boiken Abazi, kanë zhvilluar një takim me ambasadorin e Italisë, Piero Cristoforo...

Moti sot dhe nesër në Kosovë

nstituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër mbi vendin tonë do të kemi mot të qetë dhe me intervale të gjata...

Aventurat e Atifete Jahjagës, e provon edhe alpinizmin

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka filluar disa aventura nëpër bjeshkët e Kosovës. Ajo sot ka provuar alpinizmin në Gryken e Rugovës, ku siç...

Zvicra jep 7 milionë franga për ujësjellës dhe kanalizim në zonat rurale të Kosovës

Ministri i Financave, Bedri Hamza dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebe, në prezencën edhe të ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, kanë...

Dy zyrtarë të Kosovës te Sekretari Mattis në Zagreb, e fshehin njëri-tjetrin në njoftimet...

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i FSK’së, Rrustem Berisha, po qëndrojnë në Kroaci, ku janë takuar me sekretarin amerikan të Mbrojtjes, James Mattis. Të...

Weather

Lajme

Haradinaj për ‘bosin e krimit’ në Veri: Unë e respektoj çdo njeri

Milan Radojcic, serbi i cili dyshohet të jetë numri një në Mitrovicën e Veriut është pritur në një takim ditë më parë nga kryeministri...

Mos prisni mot të mirë deri në këtë ditë

Moti gjatë kësaj jave do të përcillet me shumë ndryshime si pasojë e presionit të ulët që po vijnë nga Atlantiku ku do të...

Telegram ngushëllimi nga Isa Mustafa për vdekjen e vëllaut të Sali Çekajt

Me rastin e vdekjes së Muharrem Çekajt, vëllaut të Sali Çekajt, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një telegrami, ka ngushëlluar Familjen Çekaj. “Me pikëllim...