Jahjaga në SHBA, flet për FAK’un

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka takuar Laura Cooperin, zëvendës sekretare amerikane e Mbrojtjes për Rusi, Ukrainë, dhe Euroazi. Me Cooperin, Jahjaga ka biseduar për zhvillimet...

Hoti takon Mustafën, thotë se LDK e ka prapë përgjegjësinë si tash e 28...

Gjendja shëndetësore e ish-kryeministrit dhe liderit të LDK’së, Isa Mustafës, është duke u përmirësuar. Ai javën që lamë pas është kthyer në Kosovë ku...

Freedom House: Përparim i lehtë i Kosovës në shkallën e demokracisë

Organizata për të drejtat e njeriut me seli në Shtetet e Bashkuara, Freedom House, vlerëson se Kosova ka shënuar përparim të lehtë në shkallën...

Ministri i Drejtësisë mban konferencë për media

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri do të mbajë sot një konferencë për media. Konferenca ka të bëjë me prezantimin e Kodit të ri penal. Konferenca mbahet...

Haradinaj ju bën thirrje shqiptareve ta votojnë Gjukanoviqin

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dhënë një intervistë ekskluzive për emisionin Pressing të Leonard Kerqukit në T7. Ramush Haradinaj, kryetar i Qeverisë së Kosovës u ka...

Haradinaj: Ambasadorja turke ka kërkuar takim, por nuk e kam pritur ende

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dhënë një intervistë ekskluzive për emisionin Pressing të Leonard Kerqukit në T7. Haradinaj ka folur për deportimin e turqve nga...

Haradinaj i përgjigjet Erdoganit: Rakinë e pi se jam shqiptar i Dukagjinit

Ramush Haradinaj, kryeministër i vendit i është kundërpërgjigjur presidentit turk Recep Tayyip Erdogan lidhur me konsumimin e rakisë. “Unë jam shqiptar”, tha Haradinaj. “Nuk kam...

Thaçi bisedon me kryeministrin bullgar për Samitin i Sofjes

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se ka biseduar me kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov, për Samitin e Sofjes, i cili është i...

Nënshkruhet MOU mes dy Autoriteteve të Konkurrencës

​ Autoriteti Kosovar i Konkurrencës si nikoqir i Autoritetit Turk të Konkurrencës, kanë zhvilluar një takim të përbashkët nder-institucional rreth çështjeve të ndryshme që...

Rrëfim i jashtëzakonshëm i Ramush Haradinajt sonte në Pressing

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dhënë një intervistë ekskluzive për emisionin Pressing të Leonard Kerqukit. Kjo intervistë do të transmetohet sonte nga ora 20:45. Në këtë...

Weather

Lajme

Aktakuzat kundër krerëve të UÇK’së po i harton prokurori që ndoqi Mlladiqin e Millosheviqin

Mediumi gjerman Deutche Welle shkruan se prokurori britanik, Allan Tiger, do të punojë në ngritjen e aktakuzave për ish-komandantët e UÇK-së në Gjykatën Speciale....

Bennet: Prokurorët që kanë punuar me raportin e Dick Martyt kanë dështuar të ngrenë...

Zëdhënësi i Gjykatës Speciale për Kosovën, Chritofor Bennet, ka thënë se të gjithë prokurorët të cilët janë marrë me raportin e Dick Martyt që...

Mbishkrime tallëse ndaj Bahri Hysenit në murin e Fakultetit të Filologjisë

Disa mbishkrime të cilat përqeshin kryesuesin e ri të Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), Bahri Hyseni, janë shfaqur këtyre ditëve në murin e ndërtesës...