Sekretari i PDK’së për dorëheqjen e Visar Ymerit: Klani M, fitoi betejën e parë!

Sekretari i Degës së PDK-së në Prishtinë, Bujar Cakolli, ka komentuar dorëheqjen e Visar Imerit, duke e cilësuar si betejën e parë të fituar...

Visar Ymeri refuzon të përgjigjet kur pyetet nëse Albin Kurti duhet të jetë kryetar...

Visar Ymeri ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozitat e tij në Lëvizjen Vetëvendosje Ai për këtë edhe ka treguar arsyet, por nuk ka treguar...

Ymeri pas dorëheqjes: Kjo është dita më e keqe e jetës sime

Visar Ymeri, kryetari i deritashëm i Lëvizjes Vetëvendosje, ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozitat udhëheqëse në parti. “Që nga dita e sotme kam vendosur...

Jep dorëheqje Visar Ymeri

Visar Ymeri ka dhënë dorëheqje nga posti i të parit të Lëvizjes Vetëvendosje. Përveç nga pozita e kryetarit, Ymeri është larguar edhe nga funksionet tjera...

Rraha mundohet të shkruaj, por e dreqos fare

Sekretari i AKR’së, Rrahim Pacolli, ka publikuar një foto në takim me ish-kryetarin e Skenderajt, Sami Lushtaku, të cilin e quan ‘shik’ në mbishkrimin...

Ministri i FSK-së i bindur: Në këtë muaj bëhet Ushtria

Formimi i Ushtrisë së Kosovës që disa vite ka mbetur një ndër problemet kryesore në vend. Por, me ardhjen në krye të Qeverisë me...

Ismaili premton se në vitin 2018 nis ndërtimi i spitaleve në Prishtinë dhe Ferizaj

Në gjashtëmujorin e parë të vitit 2018 në sektorin e shëndetësisë do të punësohen 300 punëtorë. Kështu paralajmëron ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, në një...

Kërcënimi i parë i Serbisë për fqinjët në vitin e ri

Ushtria e Serbisë sot është mjaftueshme e fuqishme që të jetë faktor determinues dhe pak kush mund të mendoj për atë që ta sulmojë...

FSK’ja “është unike, nuk do të ketë njësi në baza etnike”

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Rrustem Berisha, ka theksuar se ky mekanizëm nuk do të ndahet brenda tij në njësi etnike. Ai...

Sivjet lëshohen letërnjoftimet për fëmijë

Do të jenë gati edhe lejet ndërkombëtare për shoferë. Agjencia e regjistrimit Civil të Kosovës, nga ky vit do të nis me lëshimin e letërnjoftimeve...

Weather

Lajme

Vetëvendosje i fton të gjitha partitë në tryezën e radhës, përveç Listës Serbe

Lëvizja Vetëvendosje do të jetë nikoqire e tryezës së radhës me partitë politike, e cila do të mbahet më 25 maj. Vetëvendosje konfirmoi se do...

VV-ja kërkon nga Thaçi të mos e emërojë Radomir Laban gjyqtar në Kushtetuese

Lëvizja Vetëvendosje, përmes deputetes Albulena Haxhiu, sot i ka dërguar letër zyrës së Presidentit të vendit, ku i ka kërkuar të mos e emërojë...

Jevtiq: Serbët e Kosovës po plaçkiten me qëllim që t’i braktisin pronat e tyre

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Dalibor Jevtiq ka thënë se vjedhjet e pasurisë nëpër fshatrat serbe në muajt e fundit po e ndalojnë kthimin...