Ministri Tahiri viziton Gjykatën Themelore në Prizren

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri sot do të bëjë një vizitë në Gjykatën Themelore në Prizren. Kjo vizitë do të realizohen nga ora 11:00 brenda...

Mustafa jep detaje për sulmin ndaj tij

Drejtori i PTK-së, Agron Mustafa, thotë se akoma e ka të paqartë sulmin ndaj tij nga dy zyrtarë policorë. Të shtunën e fundit të vitit...

OVL e UÇK-së paralajmërojnë veprime nëse nuk shfuqizohet Gjykata Speciale

Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së kanë paralajmëruar veprime konkrete nëse nuk shfuqizohet ligji për Gjykatën Speciale nga Kuvendi i Kosovës. Xhavit Jashari, kryetar...

“Apelistët” serbë: Po përgatitet njohja e Kosovës

Inicuesit serbë për të ashtuquajturin Apel për mbrojtjen e Kosovës, kanë thënë sot se “ndjekja e mitropolitit Amfilohije, është dëshmi se de fakto po...

Berisha thotë se Thaçi ka pasur vetëm një alternativë për Specialen

Sipas avokatit Besnik Berisha, presidenti Hashim Thaçi ka pasur vetëm një alternativë për themelimin e Gjykatës Speciale. Ai në Rubikon të KTV-së ka thënë se...

Shpend Ahmeti mbron ata që dhanë dorëheqje, bën thirrje për kompromis

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar dorëheqjet që kanë ndodhur në Lëvizjen Vetëvendosje. Ahmeti në një postim në Facebook u ka...

Ish komandanti i përgjithshëm i UÇK’së i jep një porosi veteranëve

Agim Çeku, ish-Kryetar i Komisionit për Verifikimin e Veteranëve të UÇK’së, u ka bërë thirrje veteranëve dhe qytetarëve të denoncojnë në Prokurori gjithë keqpërodoruesit...

LDK shpreson se Gjykata Speciale do të zbardhë vrasjen e Enver Malokut

Islami: Drejtësia në Kosovë kontrollohet nga SHIK-uDrejtësia në Kosovë e politizuar “Vrasja që ka të bëj me Enver Malokun është brenda kornizës së afateve kohore...

Gashi: Specialja nuk mund të quhet politike, deputetët vet e kanë votuar

Avokati kosovar, Tomë Gashi, ka thënë se gjithmonë ka qenë kundër Gjykatës Speciale. Derisa ka folur për këtë gjykatë, Gashi ka thënë atë e ka...

Çfarë do të ndodhë me shoferët që marrin pikë negative?

Policia e Kosovës ka bërë të ditur procedurat e reja që kanë të bëjnë me ligjin e ri për kundërvajtje. Për këtë, nënkoloneli në Policinë...

Weather

Lajme

S’ka para për shujta të policëve

Ramush Haradinaj, për ditën e bajramit, i kishte qerasur disa policë me byrek, por Shefi i Qeverisë nuk po gjen para për t’ua siguruar...

Rrëfimi i gazetarit serb: Të dyshuarit për vrasjen e Ivanoviqit janë në Veri

Një gazetar nga Serbia ka rrëfim të veçantë rreth vrasjes së Oliver Ivanovicit në Mitrovicë. Stefan Cvetkovic, thotë se po heton rastin tash e sa...

Vdes ish-kryetari i Komunës së Vushtrrisë

Në moshën 79 vjeçare është ndarë nga jeta profesori Hajzer Krasniqi, ish kryetar i Komunës dhe drejtuesi shumëvjeçar i LDK-së në Vushtrri. Lajmin për...