Shtetet që votuan kundër Kosovës në INTERPOL

Në raundin e parë të votimit në Asamblenë e Përgjithshme të INTERPOL-it, shteti i Kosovës nuk arriti të bëhet pjesë e kësaj organizate.   Në Asamblenë...

Haradinaj: Projektet për ujëmbledhësit dhe trajtimin e ujërave të zeza, prioritet i qeverisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së tij zyrtare në Austri ka zhvilluar sot një takim me delegacionin e Bankës Evropiane...

Kosova nuk kalon në raundin e parë të votimit në INTERPOL

Kosova nuk ka arritur të  marrë 2/3 e votave në raundin e parë të Asamblesë së Përgjithshme për t’u bërë pjesë e INTERPOL-it. Votimi në...

Sot shënohet Dita Universale e Fëmijëve

Në kuadër të aktiviteteve promovuese, me qëllim të shënimit të Ditës Universale të Fëmijëve, sot mbahet takimi i Avokatit të Popullit me fëmijë të...

Ministri i Tregtisë Endrit Shala raporton para Komisionit Parlamentar

Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal të martën do të mbajë mbledhje. Rendi i ditës: Miratimi i rendit të ditës; Miratimi...

Sot votohet për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Asambleja e Përgjithshme e INTERPOL-it sot në rend dite ka votimin për anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë ndërkombëtare të bashkëpunimit policor. Ministri i Punëve...

Afera ‘Pronto’, prokurorja Drita Hajdari kërkon përjashtimin e gjykatësit i cili nuk e lejoi...

Vetëm katër ditë pasi për herë të parë të akuzuarit e rastit të njohur si ‘Pronto’ u paraqitën para gjykatës, prokurorja e Prokurorisë Speciale...

Veseli: Të punojmë që fëmijët të mund të krenohen me vendin e tyre

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në Ditën Ndërkombëtare për të Drejtat e Fëmijëve, ka thënë se, Kosova është e përkushtuar që të...

Të mërkurën jep llogari para komisionit për gylenistët ish-ministri Flamur Sefaj

Komisioni parlamentar për hetimin e deportimit të gjashtë shtetasve turq do të vazhdojë edhe këtë javë intervistimin e disa personave, shkruan Gazeta Express. Siç mëson...

Kuvendi shënon Ditën e Konventës Ndërkombëtare për Fëmijë

Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon sot Ditën e Konventës Ndërkombëtare për të Drejtat e Fëmijëve, ku përveç pjesës ceremoniale do të ketë edhe...

Lajme

Zyrtari i AAK’së: E ulët çka ka thënë Lutfi Haziri, ne s’ia prishëm zgjedhjet...

Besnik Tahiri, këshilltar i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se akuzat që vijnë nga LDK-ja se eksponentë të AAK-së po...

“Qofsha i gabuar”, Ramë Buja rikthehet në PDK

Ish-ministri i Arsimit, Ramë Buja, është rikthyer në Partinë Demokratike të Kosovës, vetëm dy vjet pasi dha dorëheqje të parevokueshme. 

Tahiri tregon se a do ta japë votën për ta rrëzuar Qeverinë Haradinaj

Deputeti Labinot Tahiri, ka mohuar se ka lidhje mes dekoratës që ia dha kryeministri Ramush Haradinaj dhe votës së tij eventuale për...