Vazhdimi i seancës, këto janë pikat e rendit të ditës

Sot do të mbahet vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës, ndërsa në rend dite do të jenë pikat e papërfunduara...

Ministri i Jashtëm i Sllovenisë viziton Kosovën

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës në Prishtinë, Erjavec do të pritet nga kryeministri Ramush Haradinaj...

Qeverisë i kërkohet të jetë e kujdesshme me shpenzimin e rezervës shtetërore

Zëvëndëskryetarja e parë e Komisionit për Buxhet dhe Financa, deputetja nga radhët e PDK’së, Safete Hadërgjonaj, i ka bërë thirrje Qeverisë të ketë kujdes...

Ali Ahmeti uron Bekim Jasharin për suksesin që ka arritur në Skenderaj

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka uruar Kryetarin e Komunës së Skenderajt, Bekim Jasharin për suksesin që ka arritur në...

Haradinaj shpenzon 30 mijë euro të buxhetit vetëm për lule

Brenda dhe rreth objekteve të Qeverisë së Kosovës do të mbillen kaktuse e pallma. Edhe lule fiku ka porositur Ministria e Administratës Publike për...

Haradinaj në takim me diplomatin amerikan: Ushtria, interes i veçantë për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot është takuar me Ndihmës Sekretarin amerikan, Wess Mitchell. Në rrjetin social facebook, Haradinaj ka shkruar se Kosova dhe SHBA-ja...

Thaçi udhëton për në Mbretërinë e Bashkuar

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Mbretërinë e Bashkuar, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues shtetëror në...

Vjen lajmi më i ri në lidhje me shëndetin e Isa Mustafës

Ish-këshilltari i Mustafës, Bajram Gecaj, ka folur për gjendjen shëndetësore të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa Gecaj ka thënë se shëndeti i tij është duke...

Beqaj takon përfaqësues të Odës Ekonomike Federale të Austrisë

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj ka takuar një delegacion austriak, ku ishte i pranishëm edhe përfaqësuesi i Odës Ekonomike Federale të Austrisë...

Nesër seanca për Demarkacionin? Ja çfarë thotë Milaim Zeka

Gjatë ditës së sotme është raportuar nga mediat se nesër do të mbahet séanca për ratifikimin e demarkacionit. Por deputeti i Nismës Social-Demokrate, Milaim Zeka...

Weather

Lajme

Prokurimi publik me zhvillime të reja për transparencë më të madhe

Risi të shumta janë prezantuar në fushën e prokurimit publik në Kosovë, me qëllim të lehtësimit të procedurave të aplikimit, rritjes së transparencës, dhe...

Komandanti i KFOR-it: Ushtria e Kosovës u bë në kohën e gabuar

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo D'Addario është deklaruar rreth themelimit të ushtrisë së Kosovës. Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo...

Thaçi deklarohet për takimin e sotëm me Vuçiqin në OKB

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili do të marrë pjesë sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e ku do të...