Kur do të bëhet Kosova me Ushtri – flet zëvendësministri i FSK’së

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani ka folur rreth sigurisë në vend dhe transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në...

Ambasadori britanik tregon se me kë festoi në ditën e Pavarësisë së Kosovës

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka treguar se me kë ka festuar ditën e shpalljes së pavarësisë së Kosovës, më...

Kouchner thotë se Gjykata Speciale ka dëmtuar imazhin e Kosovës

Ish-administratori i parë i Kosovës Bernard Kouchner thotë se Gjykata Speciale ka dëmtuar imazin e Kosovës në botë. ‘Po, po, besoj se ka dëmtuar imazhin...

Sylejman Selimi refuzon dekoratën e Thaçit, kjo është letra e tij nga Burgu i...

Ish- komandanti i UÇK-së, Sylejman Selimi, emri i të cilit figuron në listën e personave që presidenti Hashim Thaçi ka dekoruar me rastin e...

The Guardian: E ardhmja e Kosovës, e pasigurt

"The Guardian Weekly", gazetë simotër e të përditshmes prestigjioze, në numrin e saj më të ri i ka dedikuar një reportazh Kosovës. E përjavshmja...

Shqipëria e tëra në sulm për çështjen e detit, 9 negociatorë më shumë sesa...

Ministria e Jashtme ka dalë me një deklaratë zyrtare ku bën me dije se çështjeve të ngritura të martën nga Presidenti i Republikës do...

Në Bruksel biseda për zbatimin e marrëveshjeve Kosovës-Serbi

Qeveria e Kosovës nuk ka vendim që presidenti Hashim Thaçi të udhëheqë dialogun politik me Serbinë, raporton KTV. Për platformën e Kosovës në dialogun me...

Klinikat e QKUK’së që pritet të bëhen me aparatura të reja mjekësore

Qendra Klinike Universitare e Kosovës së shpejti do të furnizohet me CT 16, Laparaskop, Bronkoskop dhe disa pajisje të tjera të cilat do të...

Kërkohet rregullim ligjor ose etik për dekriminalizimin e politikës në Kosovë

Fondacioni i Westminster për Demokraci (WFD) në partneritet me Institutin e Kosovës për Drejtësi (IKD), financuar nga Ambasada Britanike në Kosovë, mbajtën sot tryezën...

Yagcilar: Kemi rehatuar zëvendësministrat, tani jemi stabilizuar

Ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar në “Express Intervistën” e KTV-së, ka thënë se zëvendësministrat e shumtë e qeverisë së Ramush Haradinajt, rehatuar nëpër ministri dhe...

Weather

Lajme

Ky pritet të jetë moti për nesër në Kosovë

Nesër në Kosovë moti pritet të jetë i ftohtë, me temperaturat që pritet të shkojnë në minus një gradë, bën të ditur IHMK. Megjithatë, sipas...

Dita Botërore e Filozofisë: SHFK në bashkëpunim me departamentin e Filozofisë në UP, organizojnë...

Është bërë traditë që tash e nëntë vite Shoqata e Filozofëve të Kosovës në bashkëpunim me departamentin e Filozofisë në Universitetin e Prishtinës, shënojnë...

Nëntë Zona Ekonomike në gjithë Kosovën, shumica e tyre jofunksionale

Vendimet që mori Qeveria e Kosovës ndër vite për krijimin e Zonave Ekonomike në disa prej komunave të vendit, duket se kanë mbetur vetëm...