Ngjarjet e ditës së sotme në Kosovë

Këto janë ngjarjet e ditës në vendin tonë. 11:00 Qendra e Lëvizjes në Prishtinë mban mbledhjen e Këshillit të saj. Pjesa e parë është të hapur...

Ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbaje mot i vranët. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa...

Aktakuzat kundër krerëve të UÇK’së po i harton prokurori që ndoqi Mlladiqin e Millosheviqin

Mediumi gjerman Deutche Welle shkruan se prokurori britanik, Allan Tiger, do të punojë në ngritjen e aktakuzave për ish-komandantët e UÇK-së në Gjykatën Speciale....

Bennet: Prokurorët që kanë punuar me raportin e Dick Martyt kanë dështuar të ngrenë...

Zëdhënësi i Gjykatës Speciale për Kosovën, Chritofor Bennet, ka thënë se të gjithë prokurorët të cilët janë marrë me raportin e Dick Martyt që...

Mbishkrime tallëse ndaj Bahri Hysenit në murin e Fakultetit të Filologjisë

Disa mbishkrime të cilat përqeshin kryesuesin e ri të Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), Bahri Hyseni, janë shfaqur këtyre ditëve në murin e ndërtesës...

Këta janë dy ushtarët e FSK-së që u ndaluan sot në Serbi

Alen dhe Anel Ujkanovic pjesëtar të Ushtrisë së Republikës së Kosovës janë ndaluar sot në pikë kalimin kufitar në Jarinje nga autoritetet serbe. Ata janë...

Sindikata e Arsimit paralajmëron padi kundër Bahtirit pasi u kërkoi mësuesve ndërprerjen e grevës

Deklarata e kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahitiri, se nëse nuk ndërpritet greva në arsim do të angazhojë mësimdhënës vullnetarë për të mbajtur mësim, ka...

Lirohen dy ushtarët e FSK-së pasi u intervistuan për tre orë nga autoritetet e...

Janë liruar dy pjesëtarët serb të Ushtrisë së Kosovës të cilët ishin ndaluar herët në mëngjes nga autoritetet serbe në pikë kalimin kufitar në...

Qeveria thotë se ndalimi i pjesëtarëve të FSK-së nga Beogradi tregon se Serbia e...

Ndalimi i dy pjesëtarëve të Ushtrisë së Kosovës nga Serbia në Jarinjë është një verpim që tregon se pse taksa e vendosur ndaj Serbisë...

Haziri takon ministrin e FSK’së, ia uron formimin e ushtrisë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në takimin e zhvilluar me ministrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, e ka uruar...

Weather

Lajme

Reagon SBASHK-u: Kryetarë të komunave, mos u përzini për grevën!

Në komunën e Deçanit mësimdhënësit kanë nisur punën e tyre, dhe se procesi mësimor po mbahet normalisht. Këtë e ka konfirmuar edhe vet kryetari...

Zëvendësministrja e MTI-së: TAKSA s’do hiqet sepse Serbia s’ka respektuar asnjë marrëveshje

Zëvendësministrja e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi ka bërë të ditur që taksa e vendosur ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet. Përmes...

Masivizohen grevat në Kosovë

Institucionet publike arsimore dhe një pjesë e personelit mjekësor në Kosovë tashmë janë në javën e dytë të grevës me kërkesën për rritje të...