Kryeministri i Kosovës: Te Haradinajt, dhëndurët e qesin plehun (Video)

Kryeministri Ramush Haradinaj, në emisionin “Jeta në Kosovë” foli edhe për dhëndrin e tij, Liridon Dervishajn, që erdhi në krye të Fondit të Sigurimeve...

Limaj: Demarkacioni, Ushtria dhe marrëdhëniet me Serbinë marrin epilog vitin e ardhshëm

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka komentuar 100 ditshin e parë të Qeverisë Haradinaj. Limaj ka thënë se dinamika e punës vetëm sa do të...

Shqiptaro-amerikania, mikeshë e Presidentit Trump: Turp për Shqipërinë

Gruaja e parë shqiptaro-amerikane e zgjedhur këshilltare në shtetin e Nju Jorkut, Lisa Milicaj, ka dënuar pozicionimin e Shqipërisë kundër Amerikës në Organizatën e...

Kryeministri nuk i njeh zëvendësministrat e tij

Duke folur për punën e tij në qeveri në 100 ditë, Kryeministri Ramush Haradinaj u pyet nga Jeta Xharra edhe për emrat e zëvendës...

Kosova tronditet nga qëndrimi antiamerikan i Edi Ramës

Plot 129 shtete në Organizatën e Kombeve të Bashkuara sot kanë shprehur qëndrim të kundërt me Shtetet e Bashkuara të Amerikës për Jerusalemin, përfshirë...

Haradinaj ia bën vetes pagën 2950 euro, ua rrit edhe ministrave, zëvendësave dhe këshilltarëve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot me një vendim ia ka dyfishuar vetes pagën dhe pesë zëvendëskryeministrave të vet, duke ia kaluar me pagë...

Presidenti Thaçires: Kosova sot do të rreshtohej krah SHBA’së në OKB, edhe sikur të...

Shtetet e Bashkuara sot kanë pësuar një disfatë djegëse në diplomaci, në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, ku është kundërshtuar fuqishëm njohja që Amerika...

Familjarët që humbën të afërmit nga plumbat qorr s’pajtohen me kryeministrin

Familjarë që humbën të dashurit nga plumbat qorr s’pajtohen me deklaratën e kryeministrit për armët Festa me armë, temë aktuale e këtyre ditëve, vite më...

Rashiti: Nëse miratohet demarkacioni, 3-4 muaj më pas do të ketë liberalizim (Video)

Çështja e demarkacionit, nuk do të shkojë në votim pa një marrëveshje paraprake. Kështu thotë Naim Rashiti, drejtor i Grupi Ballkanik për Politika në Kosovë,...

Thaçi jep sqarime për fotografinë kur ka protestuar për të fundit herë

Presidenti Hashim Thaçi, në mbajtje të takimit përmbyllës të vitit me gazetarë, ka dhënë sqarime rreth një fotografie të kohës kur protestonte kundër regjimit...

Weather

Lajme

Kosova synon të themelojë Gjykatë Speciale për korrupsion

Kosovës pritet t’i shtohet edhe një Gjykatë Speciale, kësaj radhe për trajtimin e lëndëve të korrupsionit. Të paktën, ky është zotim i ministrit të Drejtësisë,...

Thaçi shkon në Hagë, në vendin ku funksionon Gjykata Speciale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkuar sot në Hagë - për ta mbajtur nesër një ligjeratë atje. I pari i vendit do të ligjërojë...

Shi dhe rrufe, moti për javën e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur se gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të ketë reshje të shiut, dhe rrufe lokale. “Vendi ynë...