Hahn: Shqiptarët vuajnë nga imazhi për avancimin drejt BE-së

Komisioneri i BE-së Johannes Hahn, tha se viti 2025 është vetëm synim për anëtarësimin e Serbisë e Malit të Zi në BE. Për shqiptarët...

Sallauka dhe Totaj dekretohen gjyqtarë në Gjykatën e Apelit

Me propozim të Këshillit Gjyqësor të Kosovës gjyqtari Lumni Sallauka dhe Valon Totaj dekretohen nga Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi për gjyqtarë...

KDI dhe AVONET kërkojnë konsensus politik për ratifikimin e demarkacionit

Pas dështimit të seancës së sotme për të shqyrtuar Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes për kufirin shtetëror në mes të Kosovës dhe Malit të...

Daçiq dhe Lavrov: Deklarata e Thaçit për njohje nga Rusia nuk ndryshon asgjë

Ministrat e Jashtëm, i Serbisë dhe Rusisë, Ivica Daçiq dhe Sergei Lavrov, u takuan sot. Në takim të lartpërmendurit deklaruan se të dy vendet kanë...

Sigurimi i Kuvendit tërheq zvarrë një gazetarë

Sigurimi i kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka tërhequr zvarrë gazetarin Taulant Osmanin, gjatë kryerjes së detyrës së tij. Sipas asaj që raporton...

Shtyhet seanca për nesër ne ora 10:00, sot s’pati as vota as marrëveshje

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli ka njoftuar për shtyrjen e seancës së jashtëzakonshme për nesër në orën 10:00 Pas një takimi me të përfaqësues të...

Pal Lekaj sqaron përplasjen me Behgjet Pacollin në Kuvend

Pas raportimit të lajmi.net për përplasjen verbale të ministrit të Jashtëm, Behgjet Pacoll dhe ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj në Kuvend, ky i fundit...

Edhe Apostolova në zyrën e Kadri Veselit

Shefja e Zyrës së BE-së, Natalia Apostolova ka arritur në Kuvendin e Kosovës. Njëjtë si ambasadori amerikan, Greg Delawie edhe ajo është nisur drejt zyrës...

Pse Ramush Haradinaj dhe LDK për teke të tyre po i lënë të izoluar...

Kryemnistri Ramush Haradinaj dhe Lidhja Demokratike e Kosovës duket se janë të vendosur për t’ua vazhduar izolimin qytetarëve të vendit duke kundërshtuar në momentet...

Frashër Krasniqi: Ky është një rast politik

Frashër Krasniqi, njëri nga të akuzuarit për sulmin në Kuvend, në Gjykatën e Apelit rastin e katër aktivistëve të VV-së e cilësoi politik. “Ky është...

Weather

Lajme

Rikthehet bora në Kosovë, Tahirsylaj tregon deri kur do të zgjasë dimri

Eksperti i meteorologjisë, njëherësh edhe profesor i meteorologjisë në universitetin shtetëror, Sylë Tahirsylaj, ka treguar se deri kur do të jenë prezente reshjet e...

Vdes gazetari Naim Hagjosaj

Ka ndërruar jetë gazetari Naim Hagjosaj, lajmin e kanë bërë të ditur miqtë e të ndjerit. Për vdekjen e hershme të gazetarit ka shkruar...

Si do të jetë moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi ynë do të ndikohet nga fushat ciklonike me origjinë nga perëndimi dhe veriperëndimi i kontinentit. Sipas...