Vetëvendosje asnjë fjalë zyrtarisht për përçarjet brenda saj

Gurë e shishe me ngjyrë të kuqe ishin hedhur në drejtim të objektit të Qeverisë, në marshin kur u shënua 1-vjetori i vdekjes së...

Kush janë “matrapazët” e “plaçkitësit”, sipas Haradinajt

Brenda ambienteve të Qeverisë ka mbajtur takim me përfaqësues banorëve të Shipitullës dhe menaxhmentin e KEK-ut, kryeministri Ramush Haradinaj. Por në konferencën pas takimit ka...

FKS merr 53 milionë euro nga buxheti

Qeveria e Republikës së Kosovës, në buxhetin prej dy miliardë e 80 milion eurosh për vitin 2018, ka ndarë shumën prej 53 milionë eurove...

Deputetja Duda Balje flet për Express pasi ia vodhën çantën dhe 250 euro

Duda Balje ka treguar se sot i është thyer vetura, i është vjedhur çanta me 250 euro. Ajo ka thënë se nuk dyshon se...

Blerim Devolli në mesin e 17 oligarkëve të dyshimtë në Europën Juglindore të lidhur...

Biznesmeni kontrovers dhe pronari i shumë fabrikave dhe pronave në Kosovë, Blerim Devolli është renditur në mesin e 17 oligarkëve të dyshimtë të Europës...

Shpend Ahmeti “çele gurë gojën”. A je me Dardanin a me Albinin?!

Përplasjet ndërmjet udhëheqësve të Vetëvendosjes që dolën dje dhe mbrëmë, po vazhdojnë edhe sot, edhe pse me intensitet me të ulët. Përçarja e filluar para...

Molliqaj e “merr malin” (Foto)

Deputeti i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj duket se nuk është fort i interesuar për përçarjet brenda subjektit të cilit i takon. Ai ishte i përfshirë në...

KDI ndan çmimet për fotografinë dhe karikaturën më të mirë për pasojat e korrupsionit

Në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka zhvilluar dy aktivitete të ndara, ceremoninë e ndarjes së çmimeve për foton më...

Kryeministri Haradinaj ngushëllon familjen Peci

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka ngushëlluar familjen e Peci për humbjen e aktorit kosovar Blerim Peci. “I prekur nga lajmi për vdekjen e hershme të artistit...

Detaje të reja të komunikimeve nga Vetëvendosje

Ish-anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Arton Muhaxhiri përmes rrjetit të tij social Facebook ka shkruar sërish për rastin Kurti- Dërguti, Muhaxhiri ka thënë se grupi i...

Weather

Lajme

Trajkoviq për vrasjen e Ivanoviqit: Kjo është e rëndë, po kthehemi në vitet e...

Ish-deputetja në Kuvendin e Kosovës Rada Trajkoviq, me rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit ka thënë se kjo “për të gjithë serbët në Kosovë...

Si u injorua alarmi i Oliverit: Nuk po frikësohemi nga shqiptarët por nga serbët

Lideri i iniciativës qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi” (SDP) Oliver Ivanoviq, i cili u vra mëngjesin e sotëm në hyrje të zyrës së tij në...

Një nga deklaratat e fundit të Ivanoviq: Nuk frikësohem nga shqiptarët, por nga serbët

Oliver Ivanoviq e kishte shfaqur frikën e tij kohëve të fundit se mund të ndodhte diçka në Veri të Mitrovicës. Madje ai kishte thënë se...