Presidenti slloven shpreh mbështetjen ndaj Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot presidentin slloven Borut Pahor. Haradinaj tha se presidenti e konfirmoi mbështetjen e shtetit slloven. "Dhjetë vjet shtet...

Nitaj: Deputetët e opozitës as vet nuk e dinë çka po duan

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj, ka kritikuar sjelljen e subjekteve opozitare në Kuvend. Në profilin e vet në “Facebook”, ai...

Thaçi pranoi letrat kredenciale nga ambasadorja e re e Finlandës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pranoi letrat kredenciale nga ambasadorja e re e Finlandës, Pia Stjernvall. Presidenti Thaçi ka uruar atë për detyrën...

Trump uron 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ka pranuar një letër urimi nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në prag të...

Gafa e Kadri Veselit, ia ngatërron tërësisht emrin dhe mbiemrin presidentit slloven

Kryetari i Kuvendi, Kadri Veseli, në seancën solemne të mbajtur sot për nder të vizitës së presidentit slloven, Borut Pahor, ka ngatërruar emrin dhe...

Zyrtarë amerikanë vizituan Shërbimin e Navigacionit Ajror

Një delegacion i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, qëndroi për një vizitë në Agjencinë e Shërbimeve të Navigacionit Ajror me...

Shtyhet për të enjten interpelanca e kryeministrit për rritjen e pagave

Është shtyre për të enjten seanca ku kryeministri  Ramush Haradinaj duhet të deklarohet para Kuvendit të Kosovës për rritjen e pagave të anëtarëve të...

Presidenti slloven: Zgjidhni të gjitha mosmarrëveshjet, përfshirë edhe ato me kufirin

Presidenti slloven, Borut Pahor, u ka bërë thirrje ligjvënësve kosovarë që t’i zgjidhin të gjitha marrëveshjet përfshirë edhe ato me kufirin. Ai gjatë fjalimit të...

Seancë solemne për presidentin e Sllovenisë

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë, Borut Pahor. Deputetëve të Kuvendit të Kosovës...

Edita Tahiri: U bënë hapa të rëndësishëm drejt ndërtimit të shtetit në këto 10...

Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, mendon se Kosova për 10 vjet ka bërë hapa të rëndësishëm në procesin e konsolidimit të shtetit. Përparim, thotë Tahiri,...

Weather

Lajme

A do të ringjallet FER’i? Përgjigjet Ilir Deda

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Ilir Deda, ka folur për mundësinë e ringjalljes së partisë së dikurshme, Fryma e Re,...

Hoxhaj në Jerusalem: Kosova dhe Izraeli fazë të re bashkëpunimi në muajt e ardhshëm

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në ditën e dytë të vizitës së tij në Izrael ka takuar drejtorin e përgjithshëm të Ministrisë...

Mësohet se për çfarë temash do të diskutojnë Thaçi e Vuçiq

“Me ftesën e përfaqësueses së lartë, Mogherinit presidenti Vuçiq dhe presidenti Thaçi do të kenë një takim të nivelit më të lartë, ku ata...