Ky është aeroplani shtetëror që solli zyrtar

enatorë dhe kongresistë amerikanë kanë vizituar sot Kosovë në 11 vjetorin e Pavarësisë së saj. Një aeroplan shtetëror i Shteteve e Bashkuara të Amerikës ka...

Ambasadori britanik: Do të vazhdojmë miqësinë me Kosovën edhe për 111 vjet

Përmes një videoje, ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruariri O’Connell ka uruar përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës, duke premtuar përkrahje dhe aleancë...

Zyrtarët amerikanë i shkojnë Haradinajt në Qeveri

Një delegacion prej 17 anëtarësh nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, po qëndron në Kosovë në nderë të 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Ky...

Çitaku: Komandant Gani Shehu nuk kurseu asgjë për Pavarësinë e Kosovës

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara, Vlora Çitaku, ka thënë se secili e ka dhënë kontributin e vet për lirinë dhe pavarësinë e...

Emocionuese: Parakalimi i Ushtrisë së Kosovës në 11 vjetorin e Pavarësisë /VIDEO

Sot në Kosovë u shënua 11 vjetori i Pavarësisë. Për nder të kësaj feste Forcat e Sigurisë së Kosovës parakaluan në sheshet e Prishtinës. Të pranishëm...

Luan Haradinaj parakalon me shokët e tij si ushtarë të Kosovë

Luan Haradinaj, djali i dëshmorit Shkelzen Haradinaj, ka parakaluar për herë të parë si Ushtar i Kosovës për nderë të festës së Pavarësisë së...

Arifi: Shpresoj që viti i ardhshëm të na gjejë së bashku duke kremtuar

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqipërim Arifi, ka thënë se shpreson që vitin e ardhshëm edhe Preshevën ta gjejë duke festuar me Kosovën. Ai ka...

Shampanjë me flamujt e shteteve që kanë njohur Pavarësinë e Kosovës

Në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë është duke mbajtur ceremonia për festën e 11 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë. Në tryezat e shtruara mund vërehen shishet...

Walker në sheshin e Prishtinës, ndjek parakalimin e FSK’së si ushtri

Ambasadori William Walker ka uruar qytetarët e Kosovës, për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Me rastin e kësaj feste, Walker ka dalë në sheshet...

Kur Ramush Haradinaj ia kthen shpinën dhe nuk ia jep dorën Edi Ramës

Para parakalimit të trupave të FSK’së, para Teatrit Kombëtar në Prishtinë, janë takuar edhe njëherë liderët shtetërorë dhe mysafirë specialë e figura të rëndësishme. Një...

Weather

Lajme

Kosova po bëhet me Qendër Astronomike

Disa objekte të hapësirës, shumë shpejt do të mund të vrojtohen edhe nga kosovarët. Kjo do të bëhet e mundur me ndërtimin qendrës së parë...

Veseli nderohet me një çmim në Stamboll

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është nderuar me çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për mbështetjen e zhvillimit ekonomik nëpërmjet...

Serwer i bën analizë Platformës së Dialogut, tregon edhe për mungesat e këtij dokumenti

Analisti dhe Profesori i Menaxhimit të Krizave në Universitetin “John Hopkins”, Daniel Serwer, ka publikuar një analizë të dokumentit të “Platformës së Dialogut”, që...