Ministri turk kërkon mbylljen e shkollave të Gylenit në Kosovë

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu i cili po qëndron për vizitë në Kosovë, ka kërkuar nga qeveria kosovare që t’i mbyllë të...

SHBA mbështetë transformimin e FSK-së në ushtri

Shtetet e Bashkuara mbështesin ushtrinë profesionale dhe shumetnike. Zyrtarë nga Ambasada amerikane në Prishtinë i kanë deklaruar se mbështesin transformimin e FSK-së. “Shtetet e Bashkuara vazhdojnë...

Cacaj demanton Tërnavën dhe Bojën: Rugovës nuk iu la xhenazja, ai u varros i...

Sali Cacaj, i cili ka qenë shef i protokollit dhe anëtar i këshillit për organizimin e ceremonisë e varrimit ka demantuar myftiun e Kosovës,...

Tahiri thotë se Kosova po përballet me mungesë të efikasitetit në gjyqësor

Ministria e Drejtësisë dhe Oda Ekonomike e Kosovës, sot organizuan tryezë diskutimi në kuadër të kampanjës “Drejtësia dhe Biznesi” të ndërmarr nga Ministri Abelard...

Reçica: Zëri i Vasfijes theu heshtjen që na përcolli për shumë vite

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica priti sot në takim Vasfije Krasniqi- Goodman, viktimë e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në...

Preshevarët e sfidojnë Thaçin, e ftojnë për vizitë në Luginë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në zyrën e tij ka pritur përfaqësues të shoqërisë civile nga Lugina e Preshevës më të...

Rashiq: S’kam parë asnjë serb që do të pajtohej me ushtrinë e Kosovës

Ish-deputeti Nenad Rashiq ka folur për formimin e ushtrisë së Kosovës. Ashtu sikurse deklarohet përfaqësuesit serbë në Kuvend, edhe Rashiq e sheh ushtrinë si...

Çavusoglu në Kosovë, a po kërkon Erdogan ende koka të gylenistëve?

Ministri i Punëve të Jashmte të Turqisë, Mevlut Çavousoglu, po qëndron për një vizitë zyrtarë në Shqipëri, të cilën më pas do ta vazhdojë...

Haradinaj: Fokusi ynë, liberalizimi i vizave dhe anëtarësimi në INTERPOL

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar sot një takim pune në Ministrinë e Punëve të Brendshme, për të parë nga afër...

Berisha: Ju tregoj pse vitin e kaluar hoqëm dorë nga Interpol-i

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Anton Berisha, që vjen nga radhët e AAK’së, i është kundërpërgjigjur shefit të Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hotit,...

Weather

Lajme

Statusi i viktimës së dhunës seksuale u njihet 144 personave prej 780’ve sa kishin...

Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë konfliktit të fundit në Kosovë , deri më tani ka pranuar...

Haradinaj thotë se Ushtria e Kosovës do të jetë si çdo ushtri e botës

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se ushtria e Kosovës nuk e ka asnjë element më të vogël në mandat se sa ushtritë...

Dukagjin Pupovci: Prej vitit 2000 KEC ka marrë donacione mbi 10 milionë euro për...

Njëri prej udhëheqësve të një organizate joqeveritare, Dukagjin Pupovci, ka thënë se prej pasluftës deri më tash kanë marrë donacione në vlerë prej më...