Lekaj: Në vitin 2023 do të përmbyllet i gjithë investimi në autostradat e vendit...

Në shënimin e 19 vjetorit të “Betejës së Zhegocit” edhe zyrtarisht kanë nisur punimet për ndërtimin e autoudhës Prishtinë-Gjilan- Dheu i Bardhë, me ç’rast...

Haradinaj: Autorruga Gjilan-Dhe i Bardhë lidhë shqiptarët, ekonominë, por edhe ndjenjat!

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradiaj, mori pjesë në 19-vjetorin e Betejes së Zhegocit dhe bëri homazhe te lapidari i dëshmorëve të rënë...

Qeveria e Kosovës: Shqipëria po injoron kosovarët dhe po i detyron vetëm ata të...

Banorët e Kukësit shumë shpejt do ta kenë një tarifë të reduktuar për Rrugën e Kombit. Ministri i Infrastrukturës së Shqipërisë, Damian Gjiknuri po...

Urdhër-arrestet për Thaçin dhe Haradinajn nga Serbia janë ende në fuqi

Nela Kuburoviq, ministre e Drejtësisë në Serbi ka theksuar se kërkesat e gjykatave serbe për arrestimin e Thaçit dhe Haradinajt mbeten në fuqi. Ajo theksoi...

Kryeministri bullgar nesër vjen në Kosovë

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë...

Kosova merr pjesë në Kongresin Global të Ndëmarrësisë

Për të pestin vit me radhë, Kosova përfaqësohet në ngjarjen më të madhe në botë për ndërmarrësi - Global Entrepreneurship Congress, që sivjet mbahet...

NATO lavdëron Policinë e Kosovës për rastin e arrestimit të Gjuriqit

Përkundër se po bëhen më shumë se 15 ditë që kur Marko Gjuriq u arrestua në Mitrovicën e Veriut, mediat serbe po vazhdojnë të...

Serbia provon sërish të arrestojë shtetas të Kosovës përmes INTERPOL-it

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e...

Hasani: Autostrada Prishtinë -Gjilan -Dheu i Bardhë lidh shqiptarët dhe ndihmon zhvillimin ekonomik

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani i është gëzuar fillimit të ndërtimit të autostradës Prishtinë- Gjilan -Dheu i Bardhë. Ministri Hasani ka vlerësuar se...

Për katër muaj, katër punëtorë kanë vdekur në vendin e punës

Vetëm nga janari i këtij vitit e deri në fillim të prillit katër persona kanë humbur jetën në vendin e punës. Rastet e vdekjeve...

Weather

Lajme

Lëvizja për Bashkim paraqet qëndrimet për dialogun Kosovë-Serbi

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati sot do të mbajë konferencë për medie. Në këtë konferencë ai do të paraqes qëndrimet për negociatat...

FBI jep alarmin: Hackerat gati aksionin për të zbrazur bankomatët

FBI ka paralajmëruar bankat për një sulm nga hackerat këtë fundjavë. Ata synojnë të vjedhin sasi të konsiderueshme parash duke sulmuar sistemet informatike të...

Bien temperaturat kthehet shiu, moti për ditët në vazhdim

Të martën pas temperaturave të larta, dita përfundoi me shi në shumë vende të Kosovës.Të mërkurën do të jetë mot kryesisht me vranësira dhe...