17 mijë kandidatë për 300 vende në Polici – alarmi i papunësisë në Kosovë

16. 705 kandidatë nga i tërë vendi i janë nënshtruar testit me shkrim për pranim në radhët e Policisë së Kosovës. Testi me shkrim ka...

Ish-komandanti i UÇK-së: Prokurorët të kërkojnë falje, viktimë e hetimeve po bëhen të vegjlit

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Pren Marashi ka reaguar pas publikimit të listave me emra të veteranëve që dyshohet se kanë manipuluar me...

Ministri Matoshi: Aksionin për pastrimin e Kosovës e kanë organizuar 11 ministri, jo KAWA...

Aksioni “Ta Pastrojmë Kosovën” është organizuar nga Qeveria e Kosovës së bashku me Ministrinë e Mjedisit dhe 10 ministri të tjera, ndërsa është e...

Sulmohet me armë shtëpia e Jusuf Gërvallës në Deçan

Në orët e para të ditës së diele është sulmuar me armë zjarri shtëpia e Gërvallajve në fshatin Dubovik të Deçanit. Policia nuk ka...

Veseli i beson Selimit se UÇK’ja kishte ushtarë 12.700 ushtarë

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi, javë më parë deklaroi për Gazetën Express se UÇK'ja s'ka pasur më shumë se 12.700 ushtarë....

Mbi 80 për qind e kallëzimeve penale nuk merren parasysh nga prokurorët në Kosovë

Jo të gjithë ata që kanë ushtruar korrupsion përfundojnë në gjykatë. Kjo, për shkak se mbi 80 për qind e kallëzimeve penale nuk merren parasysh...

Mediu: Dialogu me Serbinë të finalizojë njohjen e pavarësisë, me garantimin e integritetit të...

Kryetari i Partisë Republikane të Shqipërisë, Fatmir Mediu, është takuar në Prishtinë me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, me të cilin ka biseduar për...

Me një letër nga burgu, Sylejman Selimi i del kundër protestës për lirimin e...

Ish-komandanti i UÇK-së Syleman Selimi dhe Jahir Demaku, janë deklaruar kundër mbajtjes së protestës të paralajmëruar nga një grup qytetarësh, për datën 19 shtator...

Deputetit të AAK-së i del baba veteran i rremë, tërbohet ndaj Blakajt: Kurrë hallall,...

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj, i cili kohë më parë ishte intervistuar nga ish-prokurori special, Elez Blakaj, gjatë hetimit për fryrjen e listave të...

Katër punëtorët e lënduar gjatë punës në ndërtimtari, PSD kërkon zbatimin e ligjit mbi...

Pas rastit në Ferizaj ku katër punëtorë ndërtimtarie ranë nga lartësia në objektin në të cilin punonin, Partia Socialdemokrate fton Ministrinë e Punës dhe...

Weather

Lajme

Kosova fuqizon bashkëpunimin me Turqinë në fushën e shëndetësisë

Një delegacion i Ministrisë së Shëndetësisë ndodhet për vizitë zyrtare në Turqi. Delegacioni i Ministrisë së Shëndetësisë i udhëhequr nga Sekretari i përgjithshëm Dr. Naim...

Gashi: Takimi me Qeverinë e Bosnjës nuk është negociim për tarifën

Zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Donjeta Gashi ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, se Kosova i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së Bosnje Hercegovinës...

Kur Vladimir Putin vizitoi Kosovën në vitin 2001

Mund të ju duket e pabesueshme, por udhëheqësi i Rusisë dhe një nga kundërshtarët më të mëdhenj të pavarësisë së Kosovës, Vladimir Putin ka...