Ahmeti uron për Krishtlindje: Gëzuar, paqe e shëndet!

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti në facebook ka uruar besimtarët katolikë për Krishtlindje. Ahmeti ka uruar për paqe e shëndet. Postimi i tij  në...

Ish-Ambasadori Peci: Shqipëria tradhtoi Amerikën, u bëri dëm gjithë shqiptarëve

Vota e Shqipërisë pro rezolutës së iniciuar nga vendet islamike në OKB, që direkt shkoi kundër vendimit të SHBA’së për ta njohur Jerusalemin kryeqytet...

Veseli uron Krishtlindjen: Festë që përçon mesazhin e shpresës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli përmes një postimi në Facebook ka uruar besimtarët e besimit të krishterë për festën e Krishtlindjes. Ai...

Limaj uron besimtarët krishterë për Krishtlindje, fton të kultivohet harmonia ndërfetare

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe kryetar i Nismës, Fatmir Limaj ka uruar besimtarët krishtere më rastin e Krishtlindjeve. Limaj përmes një postimi ka thënë se...

Kërkohet arrestimi i Thaçit dhe Haradinajt

Familjarë të personave serbë të zhdukur gjatë luftës në Kosovë, kanë kërkuar nga politikanët e Serbisë ndërprerjen e dialogut me Kosovën. Ata kanë thënë se...

Ministrja Hoxha uron besimtarët e krishterë: Gëzuar për shumë mot Krishtlindja!

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka uruar besimtarët e krishterë, me rastin e festës së shenjtë, Krishtlindjes, po ashtu, Ministrja ka uruar edhe...

Bytyqi për festën e Krishtlindjes: Uroj që kjo festë të sjellë mes nesh paqe

Ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi ka uruar qytetarët me rastin e festës së Krishtlindjes. Ai ka thënë se kjo festë ka vlera të paqes dhe...

Albin Kurti zyrtarizon kandidaturën, a po largohet Molliqaj me shokë nga Vetëvendosja?

Me zyrtarizimin e djeshëm që u bë nga zyrtarë të Vetëvendosjes, se Albin Kurti do të jetë kandidat për kryetar të kësaj partie, duket...

Haradinaj ua uron Krishtlindjen besimtarëve të krishterë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook u ka uruar Krishtlindjen të gjithë besimtarëve të krishterë. Ai thotë se kjo festë...

Një skuadër arkeologësh hapin varrin e Jezu Krishtit pas 500-vitesh

Kapaku i varrit në të cilin Jezusi u la pas kryqëzimit të tij u hoq për herë të parë që prej 500 vjetësh dhe...

Weather

Lajme

Kosova kërkon Ushtri? Ja zgjidhja që ofron Daçiç

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçic, vazhdon të debatojë në lidhje me formimin e Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se Rezoluta 1244 e...

“Amerikanët të spjegojnë se si e morën Kosovën me bomba dhe raketa”

Reagime të reja vijnë nga Rusia pas përkrahjes amerikane ndaj shtetit të Kosovës, e sidomos pas deklaratave të Ndihmës sekretarit të Shtetit të SHBA-së...

Hiqen flamujt e Kosovës në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë

Pas mesnatës janë larguar flamujt e Kosovës që ndodhen prapa bustit “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Indeksonline ka siguruar videon kur tre të rinjë të panjohur...