Limaj nderon ambasadorin Walker

Për nder të 11-Vjetorit të Shpalljes se Pavarësisë së Kosovës, Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë solemne. Në këtë seancë nuk kanë munguar as miqtë...

Nis seanca e Pavarësisë

Në Kuvendin e Kosovës ka filluar seanca solemne për 11 vjetorin e shpalljës së Pavarësisë. Seancën e ka hapur kryeparlemntari Kadri Veseli, më ç’rast po...

Kosnett uron Kosovën: Për të arritur paqen, nevojitet një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett, ka uruar qytetarët me rastin e 11 vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Ai në një adresim...

Limaj uron qytetarët 11 vjetorin e Pavarësisë, nuk i harron miqtë ndërkombëtarë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar qytetarët e Kosovës në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Limaj ka thënë se Pavarësia e Kosovës është...

Pompeo uron qytetarët e Kosovës për Përvjetorin e 11-të të Pavarësisë

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, i ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për përvjetorin e 11-të të pavarësisë së vendit. Ambasada e Shteteve...

Thaçi: Faleminderit SHBA-ve që kontribuuan për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar 11 vjetorin e pavarësisë. Thaçi ka thënë se shpallja e pavarësisë ishte akti më historik, përcjell lajmi.net. Përmes një...

Ngrihet solemnisht flamuri i Kosovës për 11 vjetor të pavarësisë

Flamuri shtetëror është ngritur solemnisht në oborrin e ndërtesës së Kuvendit dhe atë të Qeverisë së Kosovës për nder të 11 vjetorit të pavarësisë. Në...

Pal Lekaj: Qofsh e artë dhe e bekuar Kosova jonë

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka uruar Ditën e Pavarësisë për të gjithë qytetarët e vendit. Ai tha se ky përvjetor është i veçantë për...

O’Connell uron për pavarësinë e Kosovës: Presim edhe 111 vite miqësi me Britaninë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, i ka uruar çdo kosovari ditën e Pavarësisë së Kosovës. Ai ka theksuar se Britania e...

Kjo është deklarata që e bëri Kosovën shtet të pavarur

Më 17 shkurt të vitit 2008 Kosova u bë shtet i pavarur. Sot bëhen 11 vjet që vendi ynë feston shtetësinë. Me rastin e shënimit...

Weather

Lajme

Kosova po bëhet me Qendër Astronomike

Disa objekte të hapësirës, shumë shpejt do të mund të vrojtohen edhe nga kosovarët. Kjo do të bëhet e mundur me ndërtimin qendrës së parë...

Veseli nderohet me një çmim në Stamboll

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është nderuar me çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për mbështetjen e zhvillimit ekonomik nëpërmjet...

Serwer i bën analizë Platformës së Dialogut, tregon edhe për mungesat e këtij dokumenti

Analisti dhe Profesori i Menaxhimit të Krizave në Universitetin “John Hopkins”, Daniel Serwer, ka publikuar një analizë të dokumentit të “Platformës së Dialogut”, që...