Kosova s’e di kur do të vijnë aktakuzat e para të Speciales

Institucionet e Kosovës nuk kanë informacione se kur mund të ngriten aktakuzat e Speciales. Ministria e Drejtësisë bashkëpunon me këtë mekanizëm që qëllim ka...

Moti sot dhe nesër në Kosovë

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ftohta të ajrit me origjinë...

LAJMI I FUNDIT: Vdes në një aksident basketbollisti Sinani, të lënduar vëllezërit Rugova

Gazmend Sinani, përfaqësues i Kosovës në basketboll, ka vdekur si pasojë e një aksidenti rrugor që ka ndodhur në Gjakovë. Federata e Basketbollit e Kosovës...

Golat e Xhakës e Shaqirit- Albin Kurti i ndan dy mendime të shpejta, godet...

Lideri i VV'së Albin Kurti ka shkruar për dy shqiptarët, Granit Xhakën e Xherdan Shaqirin, që mbrëmë mposhtën Serbinë në Rusi, duke luajtur për...

Goli i Xhakës, kështu reagon Kadri Veseli nga Prizreni

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i është gëzuar jashtëzakoisht golit të shënuar nga Granit Xhaka, ndaj Serbisë. “Plot emocione edhe në Prizren ku...

Thaçi Shaqirit dhe Xhakes: Kosova ju do

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas fitores dramatike të Zvicrës kundër Serbisë, ku golashënues ishin Xhaka dhe Shaqiri. Përmes profilit të tij në...

Teatri Kombëtar pa drejtor

Teatri Kombëtar i Kosovës vazhdon të funksionojë pa zot shtëpie. Që nga shkarkimi i regjisorit Agim Sopi nga pozita e drejtorit të përgjithshëm të Teatrit,...

Vdes 77 vjeçari pasi bie nga shkëmbi

Një i moshuar ka ndërruar jetë pasi ka rënë nga shkëmbi në zonën e Mirditës. Mësohet se viktima është Ndue Jaku, 77 vjeç, teksa është...

Gënjeshtra e Qeverisë për pjesëmarrjen në Komisionin e Venedikut

Qeveria e Kosovës, pasdite ka lëshuar një lajm të rremë në lidhje me pjesëmarrjen e një grupi zyrtarësh nga Kosova në Konferencën e Venedikut. Në...

Kompetencat e EULEX-it sfidojnë institucionet e Kosovës

Të gjitha kompetencat ekzekutive, të cilat deri më tani Misioni i Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit (EULEX) i ka ushtruar në Kosovë, që...

Weather

Lajme

VV dhe Policia ia ndalojnë hyrjen në NPB, kryeshefit Hajdar Hoxhës të PSD’së

Kanë vazhduar përplasjet në mes të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Partisë Socialdemokrate (PSD) për Ndërmarrjen Publike Banesore në Prishtinë. Ushtruesit të detyrës së Kryeshefit...

Ky është gazetari serb që po e kërkon Vucic, jeton në Kosovë

Ivan Maksimovic’it, gazetar serb që jeton në Mitrovicën Veriore, i ka dalë problem me ligjin pasi ndaj tij është ngritur aktakuzë në Beograd. Por Maksimovic...

16 arsye për të vizituar Kosovën sipas ‘Sweedishnomad’

Kosova është një vend i vizituar nga turistët e huaj por jo në masë të madhe. Por ueb-faqja, swedishnomad ka realizuar një shkrim të...