Bashkëpunimi Kosovë-Shqipëri, Limaj mbledh ministrat e dy qeverive

Zbatimi i marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjen e përbashkët të qeverive Kosovë-Shqipëri në Pejë do t’i bëjë bashkë disa nga ministrat e...

FSK’së po i shtohet një mekanizëm i ri

Forca e Sigurisë së Kosovës, tashmë ka mandat ushtarak. Por, pjesëtarët e Ushtrisë së Kosovës, ende nuk e kanë një organ që...

Qytetarët s’presin ndryshime pas zgjedhjeve në veri

Një pjesë e votuesve skeptikë se do të ndryshojë diçka, të tjerët ‘presin të ndodhë mrekullia’, raporton T7 Është...

Vetëvendosje i mohon akuzat e PDK’së për “tregtim votash” me Listën Serbe

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për Mitrovicën e Veriut, Erden Atiq, i ka quajtur shpifje akuzat e kundëkandidates së tij nga Partia Demorkatike...

KQZ: Në zgjedhjet e sotme pati më shumë votues sesa në ato të tetorit

Zyrtarë të Komisionit Qendror Zgjedhor kanë vlerësuar të qetë dhe pa probleme ecurinë e sotme të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetarë të...

PDK’ja akuzon VV’në dhe LDK’në për ‘tregtim votash’ me Listën Serbe

Partia Demokratike e Kosovës ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës se bashkë kanë bërë tregti votash me Listën Serbe...

Ramiz Kelemndi vjen në konstatimin se Flora Brovina nuk është vizitore e faqeve pornografike

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi ka konstatuar që deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina nuk është vizitore...

Edhe VV pranon çdo votë të deputetëve për ta çuar Haradinajn në shtëpi

Lëvizja Vetëvendosje e ka lënë të hapur mundësinë e përfshirjes së Listës Srpska në procesin e rrëzimit të qeverisë, ndërsa Partia Social-Demokrate...

Prapë reagon Hoti: Isha vetëm në hapje të Kuvendit, pastaj u largova

Anëtari i Kryesisë së LDK’së, Avdullah Hoti, ka thënë se ka qenë vetëm në fillim të Kuvendit të Nëndegës kryesore të LDK’së...

Albin Kurti takon liderin e boshnjakëve të Sanxhakut, Sulejman Ugljanin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka takuar liderin boshnjakëve të Sanxhakut, Sulejman Ugljanin. Sulejman Ugljan, kryetar i Partisë...

Lajme

Paralajmërohet falimentimi i Infrakos’it në pjesën e dytë të vitit

Me probleme financiare po përballet edhe ndërmarrja “Infrakos”. Kjo, sipas Kryeshefit ekzekutiv, Agron Thaçi, po ndodh për shkak të...

Vetëm Ramiz Lladrovci e pranon se e ka mik të arrestuarin për fajde

Gjatë ditës së sotme, Policia e Kosovës arrestoi pesë persona të dyshuar për fajde. Njëri nga të arrestuarit ishte Ilir Bojku. 

BE nuk e mohon përkrahjen ndaj Tribunalit Ndërkombëtar, por thonë se s’janë të përfshirë

Ditë më parë zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiq theksoi se qëndrimi i BE-së është se duhet të ketë përgjegjësi nga të...