Haradinaj mirënjohës ndaj NATO-s dhe Amerikës për ndëryrjen në luftë 20 vjet më parë

Në manifestimin e “Epopesë së Dukagjinit” në një fjalë rasti kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u ka bërë thirrje të gjithëve që...

Thaçi: Mbështetjen e ndërkombëtarëve duhet ta ruajmë si sytë e ballit

Në organizimin e “Epopesë së Dukagjinit” që po mbahet në vendlindjen e kryeministrit Ramush Haradinaj në Gllogjan të Deçanit, pjesëmarrës është edhe...

Kurti: Nga intervenimi i NATO-s u godit dhe u dorëzua Serbia

Kurti në një postim në Facebook, ka shkruar se dita e parë dhe e fundit e këtij intervenimi 78 ditor ishin...

Veseli: Kosova përjetësisht mirënjohëse ndaj NATO-s, SHBA-së

Kadri Veseli, ka thënë se populli i Kosovës do të jetë përjetësisht mirënjohës ndaj udhëheqësve të botës demokratike në krye me Shtetet...

Kryetari i LDK’së falënderon NATO’n

Sot janë bërë 20 vjet nga fillimi i bombardimeve të NATO-s mbi caqet e ish-Jugosllavisë. Mustafa ka shkruar...

Kosnett: Amerika mbështeti NATO-n për t’i dhënë fund spastrimit etnik në Kosovë

Ambasadori amerikan, përmes një videomesazhi, ka thënë se Shtetet e Bashkuara mbështetën NATO-në si domosdoshmëri dhe legjitime si një mjet i fundit...

Kosova është pjesë e Historisë së Gjermanisë

Para njëzet vitesh NATO filloi me sulmet ajrore kundër Serbisë. Një kthim prapa me shikimin përpara Mbrëmjen e 23...

Kosova mund “të eksportojë” teknologji informative para resurseve natyrore

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, thotë se rruga më e mirë që Kosova të pozicionohet në tregun ndërkombëtar është përmes...

Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë

Në shënimin e 21 vjetorit të Epopesë së UÇK-së në Dukagjin, bëhen homazhe në Kompleksin Memorial në Gllogjan. (Ora 10:00)

Shijojeni të dielën, këto janë temperaturat

Meteorologët parashikojnë mot me diell për sot. Ndërsa në fillim të javës së ardhshme ftohtë, mundësi për shi, e në vise malore...

Weather

Lajme

Euronews: Haradinaj shkarkon zëvendësministren serbe për kritikat ndaj NATO-s

Rrjeti i lajmeve televizive Euronews ka raportuar se si Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj e ka shkarkuar nga detyra një zëvendësministre serbe...

Mbyllet përkohësisht rruga nacionale Kaçanik-Hani i Elezit

Rruga nacionale Kaçanik-Hani i Elezit do të mbyllet nga e shtuna deri të martën, për shkak të punimeve që do të bëhen...

Prej nesër më ftohtë, rënie e temperaturave për dhjetë gradë

Nën ndikimin e masës së ndjeshme të të ftohtit, prej nesër deri te enjten do të ketë rritje të vranësirave, në pjesët...