Seanca solemne të dielën, vjen edhe Edi Rama

Seanca solemne për 10–vjetorin e Pavarësisë do të mbahet të dielën, ndërsa në seancë pritet të marrë pjesë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. 10 vjetori...

Ekskluzive: Është arritur marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi

Gazeta Express merr vesh se vizita e Kryeministrit të Malit të Zi ka dhënë fryte. Dy palët kanë arritur marrëveshje për demarkacionin. Vizita e Kryeministrit...

Gjuriq ua uron serbëve të Kosovës Ditën e Shtetësisë së Serbisë

Beograd, 15 shkurt – Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ua ka uruar serbëve të Kosovës Ditën e Shtetësisë...

Koci: Haradinaj ka kapacitet prej lideri dhe demarkacionin do ta ratifikojë

Avokati Arianit Koci thotë se kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj do ta ratifikojë demarkacionin me Malin e Zi. Sipas tij, Haradinaj ka kapacitet prej lideri...

Thaçi: UP ka dhënë njerëz të dijes të shkencës e dëshmorë për lirinë e...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në ceremoninë e 48 vjetorit të formimit të Universitetit të Prishtinës, “Hasan Prishtina”, ka thënë se ky institucion ka...

Blendi Fevziu: 10 vjet shtet të mjaftueshme për ta kuptuar perspektiven e Kosovës

Gazetari Blendi Fevziu ka uruar Kosovën në prag të jubileut të pavarësisë, duke vlerësuar se 10 vjet shtet janë të mjaftueshme për ta kuptuar...

Zbulohet Superskandali: Vrasësit E Biznesmenit Kastrati Për 500 Mijë Euro Haraq, Të Lidhur Me...

Biznesmeni Salih Kastrati, sot mund të ishte i gjallë nëse do t’u nënshtrohej kërkesave të grupeve më të fuqishme kriminale në Pejë....

Nis takimi Veseli-Markoviq

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq  po qëndron edhe sot për  vizitë në Kosovë. Ai e ka nisur ditë me një takim me kryeparlamentarin,...

Takimi Thaçi – Gabriel me dyer të mbyllura

Presidenti, Hashim Thaçi, mëngjesin e së enjtes ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel. Takimi i dy zyrtarëve është...

Kryediplomati gjerman mbrëmë ishte mysafir në shtëpinë e Pacollit

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel i cili po qëndron për një vizitë në Kosovë, mbrëmë ka qenë për darkë në...

Weather

Lajme

Ugljanin, Pacollit: Keqardhje që regjimi nacionalist serb pengoi vizitën tuaj

Ministri punëve të jashtme Behgjet Pacolli dhe presidenti i Këshillit Kombëtar të Boshnjakëve, Sulejman Ugljanin, kanë shkëmbyer letra mes vete, pas refuzimit të shkuarjes...

Kosova e Shqipëria me protokoll bashkëpunimi për sezonin turistik

Ministri i Punëve të Brendshme të Republikës së Kosovës, Bejtush Gashi po qëndron në një vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë, ku bashkë me...

Pacolli paralajmëron masa reciprociteti me Serbinë për vizita shtetërore

Zëvendëskryeministri i Parë i Republikës, Behgjet Pacolli ka konfirmuar për Gazetën Express se i është ndaluar hyrja në Serbi pas ftesës së Kryetarit të...