Rashit Qalaj pritet të emërohet shef i Policisë

Rashit Qalaj, drejtor i Departamentit të Operacioneve, do të gradohet në Policinë e Kosovës. Ai pritet ta zë vendin e ish-shefit të Policisë, Shpend...

Pacolli dënon sulmin në Kanada

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka dënuar sulmin dje në Toronto të Kanadasë, që sipas raportimeve, mbetën të vdekur 10 persona pasi...

Haradinaj në Samitin e Brdo’s, po marrin pjesë 13 shtete të Evropës Juglindore

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, po merr pjesë në Samitin e Brdo-së në kuadër të SEECP (Procesi i Bashkëpunimit të Evropës Juglindore)....

Kjo është letra e kryeministrit dërguar mediave lidhur me liberalizimin e vizave

Kryeministri, Ramush Haradinaj, u ka dërguar të gjitha mediave në vend një letër, përmes së cilës i ka falënderuar për rolin e tyre në...

Në këtë ditë kthehet shiu mbi Kosovë

Kosovën e ka përfshirë një i ngrohtë me prejardhje nga Afrika, duke bërë kështu që temperaturat mbi vendin tonë të mbërrijnë 26 gradë. Edhe kjo...

Hashim Thaçi feston sot ditëlindjen, kaq vite ka mbushur

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi, sot festojnë ditëlindjet. Thaçi ka mbushur 50 vjet. Ai u lind më 24 prill...

Ky është parashikimi i motit për sot

Edhe sot mbi vendin tonë vazhdon të mbaj mot i nxehtë. Temperaturat gjatë ditës pritet të arrijnë deri në 29 gradë celsius. Nga mesi i ditës,...

Diskutohet raporti i Komisionit Evropian për Kosovën

Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të ketë...

Presidenti Thaçi e realizon një takim komik në Hagë

Hashim Thaçi njihet për takime qesharake, të cilat i zhvillon herë pas here. Presidenti i Kosovës – i cili në të kaluarën, në kuadër të...

Të rinjtë ia mësyjnë Policisë, kritikohet mosha

Konkursi për policë të Kosovës po ngjallë interesim të madh tek të rinjtë kosovarë. Mosha është një prej kritereve më të rëndësishme në këtë konkurs,...

Weather

Lajme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat për motin Java e ardhshme pritet të sjellë shi e borë. “Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit...

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara, në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës,...

Kryeministri Haradinaj shëtitet në bjeshkët e veriut të Kosovës

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj këtë të diel së bashku me bashkpunëtorët e tij nga Mitrovica kanë vizituar bjeshkët e Shalës. Në foto me Haradinajn...