Sërish nesër do të ketë seancë

Kuvendi i Kosovës mban nesër seancë parlamentare me fillim nga ora 10:00. Kjo gjë është bërë e ditur përmes një komunikate për media. Në seancë në...

Haradinaj për Jasharajt: Zoti i madh e fali këtë familje në mesin tonë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në manifestimin e “Natës së Zjarreve” në Skenderaj, tha sonte se nuk ka pasuri më të madhe se sa...

Stavileci tregon se kur do të mbahet seanca për demarkacionin

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerand Stavileci ka thënë se shumë shpejt pritet të mbahet seanca e ardhshme për demarkacionin,...

Kuvendi miraton rekomandimet për përjashtimin e Kosovës nga EQAR

Me 61 vota për, 1 kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi ka miratuar rekomandimet e dala nga debati për përjashtimin e AKA-së nga EQAR-i. Propozuesi ...

Rexha i reagon kryeministrit Haradinaj: Nuk mund të më ofendoni duke më quajtur ‘hajn...

Ish-drejtori i Bordit të Agjencisë së Kosovës për Akreditim, Blerim Rexha, i ka reaguar kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili e ofendoi sot gjatë...

Drejtori i burgjeve që ishte rrahur brutalisht thotë se ndjehet ende i rrezikuar, nuk...

As shtatë muaj pas rrahjes brutale të tashmë ish-drejtorit të Shërbimit Korrektues të Kosovës, Sokol Zogaj, organet e ndjekjes nuk dinë asgjë për tre...

Zyra e Presidentit: Thaçi e ka takuar këshilltarin e Merkel

Zyra e Presidenti Hashim Thaçi, ka bërë me dije se shefi i tyre e ka takuar këshilltarin e kancelares Angela Merkel, Jan Hecker, gjatë...

Epopeja e UÇK-së: Ndizen Zjarret në Prekaz

Një zjarr i madh i ndezur në fshatin Prekaz ka shënuar “Natën e Zjarreve” manifestim që mbahet çdo 7 mars. Zjarre të ngjashme janë ndezur...

Epopeja e UÇK-së: Fillon “Nata e Zjarreve”

Në Prekaz të Skenderajt ka filluar manifestimin “Nata e Zjarreve”. Dhjetëra djem të veshur me uniforma të UÇK-së kanë bartur në dorë flakadanët që simbolizojnë...

Zyra e UNDP-së në Kosovë and Qendra e UNDP-së për Politika në Seul, promovojnë...

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë dhe Qendra e UNDP-së për Politika, Seul, sot kanë promovuar pilot-projektin “Themelimi i Sistemit...

Weather

Lajme

Plaket policia, 45 vjeç mosha mesatare

Mbi 8000 pjesëtare aktualisht ka Polica e Kosovës. Por, mosha mesatare e tyre është shumë e lartë. Llogaritet që mesatarja e tyre është 45 vjeçar. Ky...

Geci: Komandantët e Drenicës kishin lëshuar flet-arrest për Hashim Thaçin e Rexhep Selimin

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, ka folur për vrasjen e Ahmet Krasniqit, duke e akuzuar presidentin Hashim Thaçi se ka dhënë...

Geci në T7: Thaçi është në panik të Gjykatës Speciale, deklarata ime për vrasjen...

Ish-deputeti i LDK-së, Gani Geci, ka folur për deklaratën e dhënë gjatë ditës së sotme se presidenti Thaçi ka dhënë urdhër për vrasjen e...