Dështim në agjendën evropiane

Raporti për Kosovën i Komisionit Evropian ka konfirmuar dështimin e vendit për ta çuar përpara agjendën evropiane. Kosova vazhdon të ballafaqohet me politizim të...

Komisioni për Integrime Evropiane diskuton për raportin e progesit për Kosovën

Komisioni parlamentar për Integrime Evropiane mban takim me ministren e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, lidhur me Raportin e BE-së për Kosovën. Gjithashtu, do të shqyrtohet...

Marko Gjuriq të premten në Kosovë

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, të premten do të qëndrojë në Kosovë. Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës...

Ky është parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme

Meteorologët parashikojnë se në vendit tonë nesër do mbajë mot kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Paradite mundësi për riga lokale shiu, e në...

Kryeministri Haradinaj zhvilloi takim me Kryeministrin e Malit të Zi Dushko Markoviq

Kosova dhe Mali i Zi kanë treguar korrektësi sa i përket bashkëpunimit ndërshtetëror. Në jemi të përkushtuar që ky bashkëpunim të vazhdojë dhe kemi...

Presidenti i Këshillit Europian viziton Kosovën javën e ardhshme

​Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, do të vizitojë javën e ardhshme rajonin e Ballkanit Perëndimor, përfshirë Kosovën. Vizita e tij do të nisë në...

Ekskluzive: Kallëzim penal për rastin e diplomatëve kosovarë që iu ka skaduar mandati (Emrat)

Janë një numër i madh i diplomatëve kosovarë që tashmë ju ka skaduar mandati, por që të njëjtit vazhdojnë të qëndrojnë në misionet diplomatike...

Qeveria reagon pas aktakuzës ndaj veteranëve

EULEX ka ngritur aktakuzë ndaj gjashtë personave që dyshohen se kanë ushtruar ndikimin e tyre që në këmbim të pagesave deri në 1 mijë...

Raporti i Progresit: Kosova përballet me sfidën e ekstremizmit

Kosova duhet të bëjë më shumë për ta ndaluar ekstremizmin dhe radikalizmin e dhunshëm i cili bëhet përmes fondeve të organizatave të huaja, kështu...

Serbët e përqeshin Haradinajn për paraqitjen në Happy TV

Paraqitja e kryeministrit Haradinaj në TV Happy të Beogradit ishte turpëruese për shtetin e Kosovës dhe qytetarët e saj. Një koment të tillë e...

Weather

Lajme

Zëdhënësja e Mogherinit jep detaje rreth letrës së BE’së, dërguar Ramush Haradinajt

Zëdhënësja për Politikat e Jashtme të BE’së, Maja Kocijançiq, ka bërë të ditur se zyrtarët e BE’së, Federica Mogherini, Johannes Hahn dhe Cecilia Malmstrom,...

Ndërprerjet e rrymës, Qeveria paralajmëron ashpër KEDS’in

Avni Arifi, shefi i stafit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se Qeveria e vendit më nuk do të pajtohet me arsyetimet...

Ministri i Brendshëm mbledh në takim kryetarët e komunave

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Ekrem Mustafa, do të mbledhë në takim të hënën kryetarët e komunave të Kosovës. Sipas një njoftimi të...