Kurtin s’e ndal dot grupi i Molliqajt, nesër prezanton platformën për kryetar të Vetëvendosjes

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti të shtunën do të bëjë prezantimin e platformës së tij. Këtë ai sipas njoftimit të...

Haradinaj: Pasaportën e Shqipërisë e kam marr veç për nder, s’do ta përdori për...

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë sot se pasaportën e Shqipërisë të cilën e ka marrë dje në Tiranë nuk do ta përdor për udhëtime. “Është...

Ministri Tahiri: Pas largimit të EULEX-it në qershor, duhet miratuar 8 ligje të reja

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka thënë se në prag të përfundimit të misionit të EULEX-it së bashku me organet e tjera të drejtësisë...

Avni Arifi emërohet përfaqësues i qeverisë në dialog me Serbinë

Kryeministri Ramush Haradinaj në mbledhjen e qeverisë ka folur për dialogun me Serbinë. Shefi i ekzekutivit kosovar ka thënë se tash kanë ardhur në një...

Krasniqi krahason koalicionet qeverisëse të Gjermanisë dhe Kosovës

Albert Krasniqi nga KDI-ja ka bërë një krahasim të lidhjes së koalicioneve qeverisëse mes partive në Gjermani dhe atyre në Kosovë. Këtë krahasim Krasniqi e...

Kryesia e Kuvendit mblidhet të hënën, s’dihet nëse do të shqyrtohet kërkesa për Specialen

Kuvendi i Kosovës nis sesionin e ri edhe me mbledhjen e kryesisë me kryetarët e grupeve parlamentare, ku përveç tjerash do të vendoset edhe...

LB: Sistemi i drejtësisë në gjendje të rëndë

Lëvizja për Bashkim, me një kumtesë për medie ka shfaqur brengosjen e vet me gjendjen në fushën drejtësisë. Ajo, transmeton Koha.net, thotë se kjo...

ZYRTARE: Rrogat e janarit, kush paguhet prej shtetit, do t’i marrin me rritje 4...

Qeveria ka miratuar propozim-vendimin për rritjen e pagave për të gjitha kategoritë  e të punësuarve që marrin paga nga buxheti i Kosovës në nivelin...

Lajm në mediat ndërkombëtare vërejtja e BE-së kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

Mediat ndërkombëtare gjatë ditës së sotme janë marrë me temën e tentativës së udhëheqësisë kosovare për të shfuqizuar Gjykatën Speciale. Në fokus ishte vërejtja e...

Tahiri siguron mbështetje për profesionalizimin e Qendrave Korrektuese

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka vizituar sot Qendrën e Paraburgimit në Gjilan, ku është pritur nga drejtori i kësaj qendre, Shefik Sylejmani. Ministri Tahiri...

Weather

Lajme

Ramush Haradinaj tregon se çka u fol në takim me Mogherinin

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i cili po qëndron në Bruksel së bashku me delegacionin nga Kosova, ka treguar se çfarë është diskutuar në...

Zbulohet në detaje se çka i tha Macron Vuçiqit për Kosovën

Presidenti francez, Emmanuel Macron, kërkon që çështja e Kosovës të zgjidhet para anëtarësimit të Serbisë në BE. Macron të martën i tha presidentit serb, Aleksandar...

Delegacioni kosovar hyn në takim me Mogherinin

Rreth orës 9:00 ka filluar takimi i delegacionit kosovar me përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme, Frederica Mogherini. Liderët kosovarë, presidenti Hashim Thaçi, kryeministri...