Prishet dialogu ndërmjet Presidentëve? Vuçiq thotë se Qeveria e tij do të vendos për...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq në një adresim para mediave është ankuar për vizitën e Hashim Thaçi te Liqeni i Ujmanit duke theksuar se...

Armenët zbusin qëndrimin ndaj Kosovës

Armenia nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës por ka bërë hapa në drejtim të bashkëpunimit në mes të dy vendeve. Njoftimi vjen nga Ministria...

Haradinaj kërkon nga shqiptaro-amerikanët të investojnë në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot ka takuar shqiptaro-amerikanët dhe përfaqësuesit e shoqatave të shqiptarëve në...

Ku u gjet varka për spektaklin e Presidentit në Ujman

Presidenti i Kosovës nuk ka pasur barkë në Liqenin e Ujmanit per ta realizuar spektaklin e tij. Policia e Kosovës e ka marrë një barkë...

Kreu i Listës Serbe: Nuk e lejojmë më Thaçin të shkojë në Ujman

Kryetari i Listës Serbe dhe njëherit kryetari i Komunës Veriore të Mitrovicës, Goran Rakiç, ka thënë se vizita e Thaçit dhe prania e forcave...

Çfarë ndodhi në 24 orët e fundit me Hashim Thaçin?

Pa ndonjë takim të rëndësishëm në SHBA, me një disfatë për idenë e ndryshimit të kufijve që e ka shtyrë muajve të fundit, dhe...

Veseli: Të lihen inatet, vetëm të bashkuar e mundim Serbinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka    reaguar pas zhvillimeve të sotme politike, duke i cilësiar si inate dhe...

Profesori i UP’së: Hashim, harroje që Vucic të falë dicka

Profesori i Universitetit të Prishtinës, Agim Vinca ka komentuar idenë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e...

Spektakli i Thaçit tek Liqeni i Ujmanit, KFOR-i bën thirrje për qetësi dhe përmbajtje

Zëdhënësi i KFOR-ti, Vincenzo Grasov, ka thënë se KFOR-i bënë thirrje për qetësi dhe përmbajtje pas vizitës së Hashim Thaçit tek liqeni i Ujmanit...

BE reagon për vizitën e Thaçit në veri, kërkon përmbajtje

Maja Kocijançiq zëdhënëse e BE-së ka bërë thirrje për paqe dhe përmbajtje lidhur me situatën në Veri të Kosovës. Ajo ka thënë se BE-ja është...

Lajme

Zyrtari i AAK’së: E ulët çka ka thënë Lutfi Haziri, ne s’ia prishëm zgjedhjet...

Besnik Tahiri, këshilltar i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se akuzat që vijnë nga LDK-ja se eksponentë të AAK-së po...

“Qofsha i gabuar”, Ramë Buja rikthehet në PDK

Ish-ministri i Arsimit, Ramë Buja, është rikthyer në Partinë Demokratike të Kosovës, vetëm dy vjet pasi dha dorëheqje të parevokueshme. 

Tahiri tregon se a do ta japë votën për ta rrëzuar Qeverinë Haradinaj

Deputeti Labinot Tahiri, ka mohuar se ka lidhje mes dekoratës që ia dha kryeministri Ramush Haradinaj dhe votës së tij eventuale për...