Ministri i Punëve të Brendshme deklarohet për arrestimin e Gjuriqit, lavdëron policin për punën...

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, ka thënë se Policia e Kosovës ka përmbyllur në mënyrë profesionale operacionin për arrestimin e Marko Gjuriqit. Ai...

Drejtori i Policisë u pa në Presidencë para se të arrestohej Gjuriqi

Drejtori i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, para arrestimit të Marko Gjuriqit është parë duke hyrë në zyrën e presidentit Thaçi. Kur kishte hyrë Marko...

Policia e sjell Gjuriqin në stacionin policor në qendër të Prishtinës

Marko Gjuriq, i cili është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi hyri ilegalisht në Veri, tashmë është sjellë në stacionin kryesor të Policisë në...

Vijnë reagime nga Serbia, Këshilli Kombëtar i sigurisë mblidhet pas një ore

Mbledhja e Këshillit Nacional të Sigurimit të Serbisë e cila ishte paraparë të mbahej gjatë ditës së nesërme, është thirrur në mënyrë urgjente të...

Këshilltari i Pacollit, e konfirmon arrestimin e Gjuriqi

Naim Murseli, Këshilltar politik i Ministrit të Punëve të Jashtme (MPJ), Behgjet Pacolli, e ka konfirmuar se është arrestuar zyrtari serb, Marko Gjuriq. Ndryshe, autoblindat...

LAJMI I FUNDIT: Policia e Kosovës arreston Gjuriqin

Policia e Kosovës ka arrestuar në Mitrovicë të Veriut shefin e të ashtuquajturës zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq. Arrestimi ka ndodhur në tubimin serb në...

Policia u ndaloi zyrtarëve serb hyrjen në Kosovë me kërkesën e Kadri Veselit

Ndalimi i zyrtarëve serb për të hyrë në territorin e Kosovës është bërë me kërkesën e Kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli. Lajmi.net nga burimet e...

Veseli: Krusha na kujton vendosmërinë për liri

Kryeparlamentari Kadri Veseli në përvjetorin e masakrës në Krushë ka thënë se Krusha i kujton vendosmërinë e qytetarëve për liri. Veseli ka kujtuar edhe intelektualin...

Tahiri: Ndryshimi i ligjit për Prokurorin e Shtetit ndihmon ndjekjen e atyre që kanë...

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka bërë të ditur se plotësimi dhe ndryshimi i ligjit për Prokurorin e Shtetit do të ndihmojë efikasitetin e...

BE deklarohet lidhur me vizitën e zyrtarëve serbë në Kosovë

Institucionet e Kosovës nuk kanë dhënë leje për zyrtarët serbë, të cilët kanë paralajmëruara për sot të vijnë në veri të vendit. Kjo ka bërë...

Weather

Lajme

Prokurimi publik me zhvillime të reja për transparencë më të madhe

Risi të shumta janë prezantuar në fushën e prokurimit publik në Kosovë, me qëllim të lehtësimit të procedurave të aplikimit, rritjes së transparencës, dhe...

Komandanti i KFOR-it: Ushtria e Kosovës u bë në kohën e gabuar

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo D'Addario është deklaruar rreth themelimit të ushtrisë së Kosovës. Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo...

Thaçi deklarohet për takimin e sotëm me Vuçiqin në OKB

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili do të marrë pjesë sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e ku do të...