Maxhuni pritet të raportojë para Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së

Me fillim nga ora 10:00 pritet të mbahet mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë. Me këtë rast pritet që Drejtori...

Hoxha Bedri Bytyqi s’i ndalë fjalët kundër Ramush Haradinajt

Imami Bytyqi thotë se deklarata e tij për Hilmi Haradinajn ishte emocionale Një veprim i hoxhës së fshatit, i preku fort banorët e fshatit Fortesë...

Xhamitë që u rrënuan e nuk u rindërtuan kurrë

Dikur u dëmtuan e më pas u rrënuan krejtësisht edhe disa objekte fetare. Por, asnjëherë më pas xhamitë e shkatërruara nuk u ndërtuan. Rrënimi i xhamive...

Kulla e Haradinajve pret shumë qytetarë pas vdekjes së Hilmi Haradinajt

Sot në moshën 74 vjeçare ka ndërruar jetë Hilmi Haradinaj. Babai i dhëshmorëve Shkëlzen dhe Luan Haradinaj si dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj ka vdekur pas...

Kosova e gatshme për sfidat që vijnë pas largimit të EULEX-it

Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX) edhe zyrtarisht e ka përfunduar mandatin e vet më 14 qershor. E duke folur...

FIT-i ‘tregon dhëmbët’ karshi Serbisë, Maqedonisë.. Fiton çmime të rëndësishme

Njësiti për Intervenime të Shpejta në Policinë e Kosovës (NJSI), i njohur më parë si FIT, po vazhdon sukseset e saj në Evropë. Në garën...

Gëzim Kelmendi detyrohet të distancohet nga fjalët e dostit të tij për Hilmi Haradinajn

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gëzim Kelmendi, është detyruar të distancohet nga fjalët e mikut të tij, hoxhës Bedri Bytyçi, pas vdekjes së Hilmi...

Kryemadhi: Trimëria e shtëpisë së Hilmi Haradinajt jeton në themelet e Kosovës

Vdekja e babait të kryeministrit Ramush Haradinaj është përcjellë me një mesazh ngushëllimi nga kryetarja e LSI’së Monika Kryemadhi. Përmes një postimi në rrjetin social...

Grupi i Kumanovës letër për vdekjen e babait të Ramush Haradinajt

Pjesëtarët e grupit të njohur si ‘Grupi i Kumanovës’ të cilët po vuajnë burgun në po të njëjtin vend, kanë shprehur ngushëllimet e tyre...

Ish-komandanti i UÇK’së nga Dubrava: Hilmi, gjithmonë qëndrove i fortë, edhe kur u vra...

Ish-Komandanti i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi, nga Burgu i Dubravës, ka shprehur ngushëllimet e tija për vdekjen e Hilmi Haradinajt,...

Lajme

Ish-oficeri ushtarak i UÇK’së: Në asnjë dokument nuk e kam parë FARK’un

Njëri nga protagonistët e luftës së fundit në Kosovë, Fadil Demiri , ka folur për FARK-un, UÇK-në dhe Betejën e Koshares.

Parashikimi i motit për fundjavë

Fushat e presionit të lartë do të kushtëzojnë përmirësim të motit dhe intervale më të gjata me diell gjatë ditëve të fundjavës.

“Është e paarsyeshme që politikanët të bartin armë”

Zëvendësministri i Ministrisë së Mbrojtjes, Izmi Zeka ka thënë se  është e paarsyeshme që politikanët kosovarë të bartin armë, edhe nëse kanë...