Haradinaj: Nëse do të dështonte Policia në Veri, nuk do të kishte vend në...

Kritikat e fundit adresuar drejtorit të Policisë së Kosovës Shpend Maxhunit, duket se i kanë penguar kryeministrit të vendit, Ramush Haradinajt. Haradinaj pas mbledhjes së...

Kryeministri thotë se gylenistët u arrestuan për shkak të lejeve të qëndrimit

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk e ka zgjatur shumë rreth mënyrës së si u arrestuan sot pesë shtetas turq, të cilët pritet të...

Haradinaj: Policia s’e njohu ministrin, iu është dukur si ‘specials’

Kryeministri Ramush Haradinaj teksa shprehu keqardhjen për ngjarjen e ministrit Nenad Rikalo, që pësoi gjatë aksionit për arrestimin e Marko Djuric’it, ka thënë se...

Me urdhër të Presidentit Thaçi janë arrestuar shtetasit turq, Kryeministri prapë nuk di gjë

Presidenti Hashim Thaçi po e vazhdon javën maratonike duke marrë komplet në duar frerët e shtetit. Pas arrestimit të Marko Gjuriqit për të cilin...

KMDLNj: Kosova të mos ndërhyjë në luftën mes Erdoganit dhe Gulenit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar në lidhje me arrestimin e pesë shtetasve turq sot nga Policia. KMDLNJ me...

Shoferi kosovar deri sa kalon në ‘Rrugën e Kombit’: Ju silleni sikur jeni kriminelë

Taksa për shfrytëzimin e autostradës në rrugën e kombit e cila ka hyrë në fuqi ditëve të fundit, ka indinjuar kosovarët. Por përveç që duhet...

Thaçi kryen detyrat që i dha Erdogani, arreston 5 gylenistë për t’i depërtuar në...

Muaj më parë Recep Tayyip Erdogan priti në takim presidentin Hashim Thaçi. Këtij i kërkoi që t’i mbyllë shkollat gyleniste. Pasojat e këtij takimi...

Maliqi i kërkon Qeverisë mos t’i deportojë gylenistët e arrestuar me urdhër të Erdoganit

Analisti Shkëlzen Maliqi i ka kërkuar Qeverisë së Kosovës që të mos i deportojë gylenistë e arrestuar me urdhër të Taip Erdogan. Maliqi thekson se...

Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë paralajmëron rrezik nga sulmet terroriste

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, ka paralajmëruar qytetarët amerikan për rrezik të shtuar të sulmeve terroriste në Kosovë gjatë festave...

Përgatituni, ky është moti për sot

Mbi vendin tonë sot parashihet të mbajë mot kryesisht i kthjelltë. Temperaturat pritet të shënojnë ngritje, ato do të lëvizin në mes 3 e...

Weather

Lajme

Dy muaj nga taksa, a po rrezikohet miqësia me SHBA-të?

Janë bërë dy muaj që kur Qeveria e Kosovës, ka vendosur taksë 100 për qind për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja e...

Takohen Vuçiq dhe Merkel, flasin për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq do të takohet nesër me kancelaren gjermane, Angela Merkel, me të cilën, siç bëri ai të ditur, do të...

Respektimi i kuotës gjinore, sfidë për paritë politike në Kosovë

Para pak ditësh, Lëvizja Vetëvendosje ka zgjedhur kryesinë e re në Qendrën e saj në Prishtinë. Përbërja gjinore e kësaj kryesie është gjysma të gjinisë...