Haradinaj: Me komunitetin turk do të jemi bashkë në rrugëtimin tonë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, me rastin e ditës së komunitetit turk, ka thënë se populli i Kosovës ka ndarë të kaluarën dhe sfidat...

Kosova edhe me një Gjykatë Speciale, tash për diçka tjetër

Kosovës pritet t’i shtohet edhe një Gjykatë Speciale, kësaj radhe për trajtimin e lëndëve të korrupsionit. kY është zotim i ministrit të Drejtësisë, Abelard Tahiri,...

Kosova shënon “Javën e Personave të Pagjetur”

Zyra e Kryeministrit Ramush Haradinaj do të shënojë “Javën e Personave të Pagjetur”, që nis më 23 prill dhe do të vazhdojë deri më...

Parashikimi i motit

Do vazhdojë mot i ngrohtë edhe gjatë javës në vijim, ka mundësi për reshje lokale. Temperaturat do të mbesin mbi vlera mesatare, me minimale që...

Haradinaj bën homazhe te Përmendorja e të zhdukurve dhe pret ministren e Mbrojtjes së...

Kryeministri i Kosovës bën sot homazhe te Përmendorja dedikuar personave të zhdukur. Homazhet bëhen para Presidencës, në ora 08:50 Gjithashtu në vazhdën e agjendës së tij,...

Kosova synon të themelojë Gjykatë Speciale për korrupsion

Kosovës pritet t’i shtohet edhe një Gjykatë Speciale, kësaj radhe për trajtimin e lëndëve të korrupsionit. Të paktën, ky është zotim i ministrit të Drejtësisë,...

Thaçi shkon në Hagë, në vendin ku funksionon Gjykata Speciale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkuar sot në Hagë - për ta mbajtur nesër një ligjeratë atje. I pari i vendit do të ligjërojë...

Shi dhe rrufe, moti për javën e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur se gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të ketë reshje të shiut, dhe rrufe lokale. “Vendi ynë...

Vdes në moshën 24 vjeçare aktivistja e Vetëvendosjes

Ka vdekur në moshë të re një aktiviste e Vetëvendosjes nga qyteti i Gjakovës. Lajmin e ka bërë të ditur nëpërmjet Facebook aktivistja tjetër nga...

Ministri i Financave pritet në Departamentin e Shtetit Amerikan

Ministri i Financave Bedri Hamza gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është pritur në takim pune nga i ngarkuari për...

Lajme

Mot i ndryshueshëm sot, diell e vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me diell.

A po vihet në dyshim mbajtja e zgjedhjeve në komunat veriore?

Katër kandidatët e subjektit politik, Lista Serbe, që pritet të garojnë për kryetarë të komunave veriore të Kosovës, në zgjedhjet e jashtëzakonshme...

Haradinaj: Le ta qesin nga puna kunatën time

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur rreth punësimeve familjare gjatë qeverisjes se tij. Në emisionin Pressing të T7, kryeministri Haradinaj...