Hoxhaj mirëpret rekomandimin pozitiv për vizat, evropianizim dhe modernizim për vendin

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka uruar qytetarët për marrjen e rekomandimit pozitiv për liberalizimin e vizave për Kosovën. Ky lajm, tha Hoxhaj, na ka...

Ministrja Hoxha: Epokë e re për vendin dhe qytetarët tanë, urime dhe gëzuar!

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka përgëzuar qytetarët me rastin e lajmit nga Brukseli se Rekomandimi për liberalizimin e vizave është pozitiv. Ministrja Hoxha,...

Ky është dokumenti zyrtar i BE-së ku jepet rekomandimi për heqjen e vizave

Komisioni Evropian do ta jap rekomandimin pozitiv për liberalizimin e vizave për Kosovën, në një konferencë për media pas pak minutash. Aty pritet të flasin...

Edhe Kosova e rrezikuar nga tërmetet

Kohëve të fundit rajoni i Ballkanit është goditur nga një sërë tërmetesh, sidomos në shtetin fqinjë, Shqipëria, duke e radhitur edhe territorin e Kosovës...

Delegacion i lartë i FSK-së vizitoi Qeverinë Gjermane

Zëvendësministri për Forcën e Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama dhe koloneli Jeton Dreshaj, që nga data 16.07.2018, po...

Kështu u festua “liberalizimi i vizave” në vitin 2016 në Kosovë

Kosovarët janë entuziazmuar sot pasi kanë dal lajmet se rekomandimi për liberalizimin e vizave do të jetë pozitiv. Menjëherë pas lajmit, kosovarët kanë filluar të...

MPJ telegram ngushëllimi për vdekjen e bashkëshortes së Fehmi Agani

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Agani me rastin...

Shpend Ahmeti del me një deklaratë për heqjen e vizave

Kryetari i Prishtinës dhe i PSD-së, Shpend Ahmeti ka thënë se pa marr parasysh kriterin e fundit, Kosova meriton të mos jetë e izoluar...

Këto rregulla duhet t’i dijë secili kosovar kur të hiqen vizat

Republika e Kosovës pritet që sot edhe zyrtarisht të marrë lajmin e madh për heqjen e vizave. Kësisoj, komisionari evropian, Dimitris Avramopoulos përmes një...

I see light in the end of the tunnel – Detaje pikante nga deklarata...

Pas takimit me Vuçiq, Thaçi ka deklaruar se ka qenë një takim i vështirë, por thotë se dialogu është mënyra e vetme përmes të...

Lajme

Naim Tërnava takoi imamin e dyshuar për mashtrim e falsifikim dokumentesh

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava zhvilloi dje disa takime në Pejë. Tërnava takon imamin e dyshuar...

Moti sot në Kosovë, këto do të jenë temperaturat

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të cilat vende-vende parashihet të shoqërohen me riga të...

Numri i këshilltarëve të Haradinajt shkon në 33

Kryeministri Haradinaj ka emëruar këshilltarin e 33 në qeverinë e tij, zyra e kryeministrit hap konkurs për nënkordinator, raporton T7