Ngrihet aktakuzë për korrupsion ndaj Pal Lekajt

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj ish-kryetarit të Komunës së Gjakovës, Pal Lekaj. Lajmin për “Betimi për Drejtësi”, e ka konfirmuar prokurori special,...

Grupet parlamentare të Miqësisë, të Kuvajtit dhe Kosovës, takohen në Kuvend

Grupi parlamentar i Miqësisë Kuvajt – Kosovë, në kuadër të vizitës në Kosovë, u prit sot në një takim të veçantë nga grupi homolog...

Preteni: Asnjë rast dhune nuk është evidentuar si rezultat i publikimit të pasurive

Ish- drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit, Hasan Preteni, ka vlerësuar se Ligji për Deklarimin dhe Prejardhjen e Pasurisë së Zyrtarëve të Lartë, duhet ndryshuar...

Policia e Kosovës kërkon rritje të pagave

Sindikata e Policisë së Kosovës kërkon nga Qeveria e Kosovës të mbështesë dhe të aprovojë propozimet që kanë lidhur me ngritjen e pagave menaxhmentit...

Lajme të reja për Thaçin dhe Haradinajn nga Interpoli

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë Nebojsa Stefanovic ka thënë fletëarrestet e gjykatave serbe për kosovarët të dërguara në Interpol janë kthyer në...

Haradinaj: Për fazën finale të dialogut duhet të merren Trump, Merkel dhe Macron

Lëvizja FOL ka organizuar një diskutim të hapur kur i ftuar është kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj.   Haradinaj ka shpjeguar rolin e presidentit Hashim Thaçi...

Veseli takoi Grupin Parlamentar të Miqësisë Kuvajt-Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim Grupin Parlamentar të Miqësisë Kuvajt – Kosovë, të kryesuar nga...

KMSHK shënon 12 vjetorin e themelimit

Këshilli i Mediave të Shkruara të Kosovës (KMSHK) këtë vit shënon 12 vjetorin e themelimit. Nehat Islami, drejtor ekzekutiv i Këshillit të Mediave të Shkruara...

Ministri Tahiri prezanton sot Kodin e ri Penal

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në një konferencë për medie, prezanton Kodin e ri Penal. Ngjarja mbahet duke filluar nga ora 11:00. Kjo ngjarje ishte paraparë...

Kënaquni, sot e keni kohën perfekt, deri në 24 gradë

Sot do të kemi mot kryesisht të kthjellët. Temperaturat do të shënojnë ngritje ato do të lëvizin në mes 10 e 24 gradë celsius. Indeksi...

Lajme

Ish-oficeri ushtarak i UÇK’së: Në asnjë dokument nuk e kam parë FARK’un

Njëri nga protagonistët e luftës së fundit në Kosovë, Fadil Demiri , ka folur për FARK-un, UÇK-në dhe Betejën e Koshares.

Parashikimi i motit për fundjavë

Fushat e presionit të lartë do të kushtëzojnë përmirësim të motit dhe intervale më të gjata me diell gjatë ditëve të fundjavës.

“Është e paarsyeshme që politikanët të bartin armë”

Zëvendësministri i Ministrisë së Mbrojtjes, Izmi Zeka ka thënë se  është e paarsyeshme që politikanët kosovarë të bartin armë, edhe nëse kanë...