Ky është pjestari i FSK-së i cili nuk u ndal për asnjë moment duke...

Shumë ekipe për ditë të tëra u angazhuan në kërkimet për gjetjen e trupave të dy policëve, Malësor Dashi e Armend Trena, të cilët...

Vjen lajmi i madh për pagat në Kosovë

Sindikata e Policisë së Kosovës me datën 5 shkurt ua kishte dërguar shkresën Nr.01-04/2018 Qeverisë, në të cilën për punonjësit e Policisë kanë kërkuar...

Rritet numri i aktakuzave ndaj profileve të larta

Mekanizmat përgjegjës për luftimin e krimit dhe korrupsionit në Kosovë, kohët e fundit, kanë rritur numrin e aktakuzave kundër zyrtarëve të profilit të lartë. Nga...

Liderët politik sot do të flasin për Ditën e Evropës me të rinjtë

Për nder të Ditës së Evropës – 9 Majit, sot zhvillohet bashkëbisedimi me të rinjtë “Çka nënkupton integrimi evropian për të rinjtë e Kosovës”. Pjesë...

Prokurimi po frenon zhvillimin e Kosovës

Koalicionin për Hapje të të Dhënave dhe Llogaridhënie në Prokurim Publik – Pro Open organizon forumin lidhur me Çështjet që e frenojnë zhvillimin e...

Ndryshojnë temperaturat,ky është moti do të mbretëroj në vendin tonë

Edhe pse në fillim të javës parashihet rënie e lehtë e temperaturave, megjithatë ato mbeten mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 9 deri...

Profesori i studimeve islame: Shqiptarët s’e kanë konsideruar veten kurrë turq

Profesori i Fakultetit të Studimeve Islame, Xhabir Hamiti, ka kujtuar një deklaratë të diplomatit, shkrimtarit dhe politikanit shqiptar, Mid’hat Frashëri, për shqiptarët dhe turqit. Hamiti...

Profesori i studimeve islame citon Frashërin: Shqiptarët s’e kanë konsideruar veten kurrë turq

Profesori i Fakultetit të Studimeve Islame, Xhabir Hamiti, ka kujtuar një deklaratë të diplomatit, shkrimtarit dhe politikanit shqiptar, Mid'hat Frashëri, për shqiptarët dhe turqit. Hamiti...

Kurti ngushëllon familjen Trena: I gjithë populli ndjen dhimbje e pikëllim për këtë fatkeqësi

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka reaguar pas gjetjes së trupit të pajetë në lumin Lepenc të policit Armend Trena. Përmes një postimi në Facebook,...

Padi ndaj përgjegjësve për dëbimin e shtetasve turq

Familjet e gjashtë shtetasve turq, të cilët më 29 mars të këtij viti janë deportuar nga autoritetet e Kosovës për në Turqi, kanë ngritur...

Lajme

Paralajmërohet falimentimi i Infrakos’it në pjesën e dytë të vitit

Me probleme financiare po përballet edhe ndërmarrja “Infrakos”. Kjo, sipas Kryeshefit ekzekutiv, Agron Thaçi, po ndodh për shkak të...

Vetëm Ramiz Lladrovci e pranon se e ka mik të arrestuarin për fajde

Gjatë ditës së sotme, Policia e Kosovës arrestoi pesë persona të dyshuar për fajde. Njëri nga të arrestuarit ishte Ilir Bojku. 

BE nuk e mohon përkrahjen ndaj Tribunalit Ndërkombëtar, por thonë se s’janë të përfshirë

Ditë më parë zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiq theksoi se qëndrimi i BE-së është se duhet të ketë përgjegjësi nga të...