Vjen lajmi më i ri në lidhje me shëndetin e Isa Mustafës

Ish-këshilltari i Mustafës, Bajram Gecaj, ka folur për gjendjen shëndetësore të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa Gecaj ka thënë se shëndeti i tij është duke...

Beqaj takon përfaqësues të Odës Ekonomike Federale të Austrisë

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj ka takuar një delegacion austriak, ku ishte i pranishëm edhe përfaqësuesi i Odës Ekonomike Federale të Austrisë...

Nesër seanca për Demarkacionin? Ja çfarë thotë Milaim Zeka

Gjatë ditës së sotme është raportuar nga mediat se nesër do të mbahet séanca për ratifikimin e demarkacionit. Por deputeti i Nismës Social-Demokrate, Milaim Zeka...

Thaçi para diplomatit amerikan: S’ka ndarje, e as autonomi për Veriun

Presidenti Hashim Thaçi ka mbajtur konferencë të përbashkët me ndihmës sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, i cili...

Jep dorëheqje Ahmet Tmava

Menaxheri i përgjithshëm i Kombinatit ‘Trepça’, Ahmet Tmava, ka dhënë sot dorëheqje të parevokueshme nga pozita e drejtorit të kësaj ndërmarrje. Ai gjatë një prononcimi...

Mitchell: Nuk jam këtu për një plan të ri për Kosovën

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Mitchell ka thënë se...

Apostolova e shqetësuar me grevën, kërkon reforma në arsim

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka thënë se ndihet e shqetësuar me grevën një ditore që po mbahet në...

Nesër seanca për Demarkacionin

Seanca për Demarkacion do të mbahet nesër. Pas disa javëve e disa seancave të dështuara, pritet që nesër të mbahet seanca për Demarkacion.Demarkacioni deri tani...

Tym në Kuvendin e Kosovës

Një tym i zi është duke dalë nga çatia e Kuvendit të Kosovës. Nuk dihet nëse është nga ngrohja e objektit aty apo ka të...

Tryezë diskutimi për sigurinë e gazetarëve

Sot në Prishtinë do të organizohet një tryezë diskutimi lidhur me sigurinë e gazetarëve. Tryeza e diskutimit organizohet nga Demokracia Plus në bashkëpunim me Insajderin....

Weather

Lajme

Prej nesër më ftohtë, rënie e temperaturave për dhjetë gradë

Nën ndikimin e masës së ndjeshme të të ftohtit, prej nesër deri te enjten do të ketë rritje të vranësirave, në pjesët...

Veseli: Dhuna ndaj fëmijëve dhe ndaj grave nuk duhet toleruar asnjëherë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se nëpërmjet mënyrës se si i trajtojmë sot fëmijët, shpërfaqet edhe...

Daka: Partitë të marrin parasysh integritetin e kandidatëve në zgjedhje

Fondacioni Westminster për Demokraci ka organizuar punëtorinë “Procedurat e përzgjedhjes së kandidatëve të partive politike në Britani të Madhe”.