Tahiri: Miratimi i Pakos së Gjyqësorit reflekton përpjekje të përbashkët për të fuqizuar sundimin...

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri i është gëzuar miratimit në parim të tri projektligjeve sot në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Përmes një statusi...

Reagon Thaçi: Jemi lodhur me raporte, BE duhet të na trajtojë sikur të tjerët

Pas publikimit të Raportit të Progresit nga Komisioni Evropian për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, ka reaguar Presidenti Hashim Thaci. Ai ka thënë se...

Hahn i kënaqur për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë, asnjë fjalë për...

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, në publikimin e Raportit të Progresit për gjashtë vendet e Ballkanit Përendimor  është shprehur i kënaqur...

Mogherini në publikimin e raportit të Progresit: Përafrim me Shqipërinë dhe Maqedoninë, Kosova të...

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka rekomanduar që Këshilli i Evropës të hapë negociatat për përafrim me Shqipërinë dhe Maqeninë. Ndërsa...

Haradinaj nesër në Samitin digjital të Shkupit, takohet me Mogherinin dhe Hahn

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të udhëtojë për në Maqedoni, ku nesër pritet që të jetë pjesë e Samitit të parë digjital të...

Lubonja kundër Kurtit për bashkimin kombëtar: Do të çoheshim kundër njëri-tjetrit

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe publicisti Fatos Lubonja nuk kanë mendim të njëjtë rreth bashkimit kombëtar. Derisa Kurti shprehu qëndrimin e tij...

Kelmendi godet: Haliti i mori fiks 8.8 milionë marka – tha se i duheshin...

Udhëheqësi i fondit “Vendlindja thërret” në Gjermani, Ibrahim Kelmendi, i është bashkuar polemikës që filloi mbrëmë kur deputeti i LDK’së, Anton Quni, tha se...

FMN: Të tërhiqet projektligji për punëtorët e arsimit të viteve 1990

Projektligji për Statusin e Punëtorëve të Arsimit të Viteve të 90-ta nuk po shihet si mënyra më e mirë e kompensimit të mësimdhënësve për...

Haxhiu: Vonesa e Kushtetueses lidhur me vendimin për pagat, jep hapësirë për ndikime nga...

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka kritikuar Gjykatën Kushtetuese të Kosovës, për mos marrje të vendimit lidhur me lëndën që ka të bëjë...

Raportuesi për Kosovën në PE tregon datën për heqjen e vizave

Përkundër se zyrtarët e lartë të institucioneve në Kosovë po shprehen se vizat do të hiqen deri në fundin e vitit, Bashkimim Evropian nuk...

Lajme

Paralajmërohet falimentimi i Infrakos’it në pjesën e dytë të vitit

Me probleme financiare po përballet edhe ndërmarrja “Infrakos”. Kjo, sipas Kryeshefit ekzekutiv, Agron Thaçi, po ndodh për shkak të...

Vetëm Ramiz Lladrovci e pranon se e ka mik të arrestuarin për fajde

Gjatë ditës së sotme, Policia e Kosovës arrestoi pesë persona të dyshuar për fajde. Njëri nga të arrestuarit ishte Ilir Bojku. 

BE nuk e mohon përkrahjen ndaj Tribunalit Ndërkombëtar, por thonë se s’janë të përfshirë

Ditë më parë zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiq theksoi se qëndrimi i BE-së është se duhet të ketë përgjegjësi nga të...