Tragjedi në Krajë anulohet festimi i ditës së flamurit në Krajë

Ju njoftojmë se Manifestimi me rastin e 28 – Nëntorit – Ditës së Flamurit, të cilin e planifikuam  ta mbajmë në Krajë, të martën,...

Mustafa e Veliqkoviq kishin planifikuar që ta nxjerrin nga burgu kriminelin malazez, Mario Millosheviq

Është ngritur aktakuzë ndaj zyrtarit të Ministrisë së Diasporës, Petrit Mustafa dhe gardianit të burgut të Dyzit, Stefan Veliqkoviq. Mustafa e Veliqkoviq besohet se planifikuan...

Ministri malazez i reagon Serbisë: Nuk e di pse po e bëni kaq dramë...

Srdjan Darmanoviq, Ministër i Punëve të Jashtme të Malit të Zi i ka reaguar Serbisë duke thënë se nuk e kupton dramën e saj...

Kundërshtohen planet për kërkime nafte në det pranë Ulqinit

Në rajonin e Ulqinit kanë nisur kërkimet për naftë e gaz në det. Marrëveshja e koncesionit është për 30 vjet dhe i referohet disa blloqeve...

Darmanoviq: Nuk ka asgjë kontestuese në kalimin e Gruevskit përmes Malit të Zi

Shefi i diplomacisë malazeze Sergjan Darmanoviq deklaroi se në rastin me ish kryeministrin e Maqedonisë Nikolla Gruevski, Mali i Zi ka vepruar si me...

Arratisja e Gruevskit përmes Shqipërisë, reagon Ministria e Brendshme e Malit të Zi

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me kalimin e “fshehtë” të ish kryeministrit Nikola Gruevski nga Maqedonia drejt Shqipërisë, e më tutje drejt...

Mali i Zi ka filluar të përfitojë nga anëtarësimi në NATO

Mali i Zi ka filluar të ndajë përvojat e veta të anëtarësimit në NATO dhe është qëllim i përbashkët që Ballkani perëndimor të jetë...

Presidenti i Malit të Zi kërkon t’i jepet rast përpjekjes së Thaçit e Vuçiqit...

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, në një intervistë për gazetën e madhe franceze „Le Figaro“, në të cilën ka folur për zhvillimet...

Tërmet në Mal të Zi, epiqendra në qytetin e Ulqinit

Një termet i fuqishëm ka goditur sot Malin e Zi, epiqendra e të cilit ishte në qytetin e Ulqinit. Tërmeti që goditi Ulqinin në orën...

Mergim Lushtaku merr konfirmimin e Emirateve në përkrahjen e Kosovës për anëtarësim në Interpol

Deputeti i PDK’së Mergim Lushtaku është takuar me shefin e Minisnit të Emirateve të Bashkuara Arabe në Mal të Zi dhe që mbulon edhe...

Weather

Lajme

Haradinaj për Gjykatën Speciale: Askush s’ka të drejtë t’i shmanget drejtësisë

Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar pasi Gjykata Speciale ditët e fundit ka thirrur për intervistim disa pjesëtarë të UÇK-së. Haradinaj ka thënë se askush nuk...

Qeverisë i bëhet thirrje ta rinegociojë CEFTA-n

Republika e Kosovës duhet të rinegociojë Marrëveshjen për Tregti të Lirë me vendet e Ballkanit Perëndimor, e njohur si CEFTA, pasi që nga nënshkrimi...

Ndotja e ajrit vazhdon të jetë alarmante

Tash e disa javë Prishtina vazhdon të jetë në krye të listës së qyteteve me ajrin më të ndotur në botë. Por përveç kryeqytetit...