Sulmi vetëvrasës që kishte cak Ambasadën Amerikane përmes fotografive dhe videove

Një sulm vetëvrasës që kishte cak Ambasadën Amerikane, ka goditur Podgoricën më mëngjesin e sotëm. Në njoftimin e lëshuar nga autoritetet malaziase thuhet se...

Revoltohet opozita malazeze: Pse e nënshkruat marrëveshjen e re me Kosovën?

Aneks-marrëveshja ndërmjet Prishtinës dhe Podgoricës, respektivisht dy presidentëve, Hashim Thaçi dhe Filip Vujanoviq rreth vijës kufitare ndërmjet dy shteteve, ka nxitur reagime edhe në...

Ministri malazez: Marrëveshja e re mundëson korrigjime teknike të vijës kufitare

Marrëveshja për kufirin midis Malit të Zi dhe Kosovës do të mundësojë të bëhen disa korrigjime teknike të vijës kufitare, por nuk ka ndryshime...

Opozita malazeze shpërthen në akuza: Mali i Zi po i shet tokë Kosovës

Kryetari i Lëvizjes opozitare për Ndryshim të Malit të Zi (“Pokret za promjene”), Nebojsha Medojeviq ka akuzuar sot Qeverinë në Podgoricë se me nënshkrimin...

Deklarata s’përbën detyrim juridik për Malin e Zi

Kryeministrit Ramush Haradinaj i ka mjaftuar një “Deklaratë e përbashkët” me Malin e Zi për ta justifikuar kthesën e madhe në kauzën rreth demarkacionit....

Qeveria e Malit të Zi uron qytetarët e Kosovës për liberalizim të vizave

Pasiqë na ka ndihmuar të dalim nga kriza, Qeveria e Malit të Zi, në mënyrën më miqësore të mundshme i ka uruar qytetaret e...

Mali i Zi, përveç me Kosovën, çështjen e kufirit e ka të pazgjidhur edhe...

Shënjimi i vijës kufitare të Malit të Zi me Kroacinë dhe Kosovën nuk mund të jenë pengesa në rrugën drejt Bashkimit Evropian sepse ka...

Kryeministri i Malit të Zi vjen më 14 shkurt në Prishtinë

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, do ta vizitojë Kosovën të mërkurën, pasi moti nuk e la që më 6 shkurt të ateronte...

Dëshmia e serbit nga Kosova për tentim-puçin në Mal të Zi shkakton reagime në...

Procesi gjyqësor mbi tentativën për grusht-shteti vazhdoi këtë javë. Në Podgoricë dha dëshmi një serb nga Kosova, i cili ishte i angazhuar për gjetjen dhe...

Tërmet në Mal të Zi, ndihet edhe në Pejë

Një tërmet i shkallës së mesme është ndjerë në ora 14 e 5 minuta në rrethinën e Podgoricës. Tërmeti, sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane Mesdhetare (EMSC),...

Weather

Lajme

Kujtim Shala: Haradinaj t’i prijë gjetjes së zgjidhjes, ta respektojë opozitën

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, ka kërkuar nga Haradinaj të jetë në krye të procesit për ta gjetur një zgjidhje për demarkacionin. Shala ka thënë...

Nxehet situata në Kuvend, Haradinaj: Marre ju koftë juve të LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet t’i dhemb askujt që raporti i Bulliqit të mos jetë pjesë e marrëveshjes. Ai ka...

Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...